PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଓମିକ୍ରନ୍ ଭୟ : ତାମିଲନାଡୁର ଏକ ସ୍କୁଲ୍‌ରେ କରୋନା ଆତଙ୍କ , ୨୫ ପିଲାଙ୍କୁ କୋଭିଡ୍‌ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ୨୯ ଦେଶକୁ ମାଡ଼ି ଗଲାଣି ଓମିକ୍ରନ୍ – ପ୍ରେସମିଟ୍‌ରେ କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରାଳୟର ସୂଚନା
  • ||
  • ଭାରତରେ ଓମିକ୍ରନ ,କର୍ଣ୍ଣାଟକରୁ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୨ ଓମିକ୍ରନ ଆକ୍ରାନ୍ତ , ପ୍ରେସ୍‌ମିଟ୍‌ରେ କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରାଳୟର ସୂଚନା
  • ||
  • ତେଲେଙ୍ଗାନାରେ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇନି ଓମିକ୍ରନ , ଏ ନେଇ ଖବରକୁ ଖଣ୍ଡନ କଲା ତେଲେଙ୍ଗାନା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ । ବ୍ରିଟେନ୍‌ ଫେରନ୍ତା ମହିଳା କୋଭିଡ୍‌ ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଭାରତରେ ପ୍ରଥମ ଓମିକ୍ରନ ଭାରିଆଣ୍ଟ ଚିହ୍ନଟ , ତେଲେଙ୍ଗାନାରୁ ଓମିକ୍ରନ୍‌ ଭାରିଆଣ୍ଟ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ , ଆକ୍ରାନ୍ତ ମହିଳାଙ୍କର ବୟସ ୩୫ ବର୍ଷ , ଇଂଲଣ୍ଡରୁ ଫେରିଥିଲେ ସଂପୃକ୍ତ ମହିଳା
  • ||
  • କଟକ: ଗାଡ଼ି ଟଣା ବେଳେ ଫାଇନାନ୍ସ କମ୍ପାନି କର୍ମଚାରୀ ଉପରକୁ ବ୍ଲାଙ୍କ ଫାଇରିଙ୍ଗ୍ ଘଟଣା, ଦୁଇ ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ ଧରିବା ପାଇଁ କଟକ ପୋଲିସ ଟିମ୍ ଗଞ୍ଜାମରେ
  • ||
  • ଅମ୍ବାଦଳା: ୮ ଲକ୍ଷରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ବ ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ, ବାଇକ ସହ ୩ ଗିରଫ
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର: ବିଶିଷ୍ଟ ସିପିଏମ୍ ନେତା ବସନ୍ତ ନନ୍ଦଙ୍କ ହୃଦଘାତରେ ବିୟୋଗ
  • ||
  • ରାୟଗଡା: ୩ ବର୍ଷ ଅଙ୍ଗନବାଡି ଚାକିରି କରିବା ପରେ ଚାକିରିରୁ ବାହାର କରାଯାଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • କାଶୀପୁର: ହାତଗୁଞ୍ଜା ବିନା ଘୁଞ୍ଚୁନି ଫାଇଲ, ପ୍ରାପ୍ୟ ପାଇବାରେ ହଇରାଣ ଅବସର ଶିକ୍ଷକ
  • ||
  • ପାପଡାହାଣ୍ଡି: ମହୁ ମାଛି ଆକ୍ରମଣରେ ବୃଦ୍ଧ ଗୁରୁତର!
  • ||
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ଼: କୋଇଡାରେ ଥମୁନି ହାତୀ ଉପଦ୍ରବ, ଘରେ ଶୋଇଥିବା ବେଳେ ଟାଣି ଦଳି ଦେଲା ଦନ୍ତା, ଘଟଣା ସ୍ଥଳରେ ବୃଦ୍ଧଙ୍କ ଉଡିଗଲା ପ୍ରାଣ ବାୟୁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ବିଧାନସଭାର ଶୀତକାଳୀନ ଅଧିବେଶର ଦ୍ବିତୀୟ ଦିନ, ଆରମ୍ଭରୁ ବିରୋଧୀଙ୍କ ହୋହଲ୍ଲା ଓ ହଟ୍ଟଗୋଳ, ୪ ଯାଏଁ ଗୃହ ମୁଲତବୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ୧୨ ଘଣ୍ଟାରେ ଅବପାତ, ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ବାତ୍ୟା ରପୂ ନେବ ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୨ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୪୧୫କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର: ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୨୫୨ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ, ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧୦୪୯୫୯୭ ଜଣକୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ:୨୩ ରାଷ୍ଟ୍ରକୁ ବ୍ୟାପିଲା ଓମ୍ରିକନ୍, ଆନ୍ତର୍ଜାତିକ ବିମାନ ଉଡାଣ ସ୍ଥଗିତ
  • ||
  • ସୋର: ମନ୍ଦିରରୁ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ସୁନା ଓ ରୂପା ଗହଣା ଚୋରି
  • ||
  • କୋକସରା: ବିଦ୍ୟୁତ ସଂଯୋଗ ପାଇଁ ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ କଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ
  • ||
  • କନ୍ଧମାଳ: ପେଟ୍ରୋଲ ପମ୍ପକୁ ତେଲ ପକାଇବା ଆସିଥିବା ଗାଡ଼ିରୁ ମୋବାଇଲ ଚୋରି
  • ||

ୱିଙ୍ଗ କମାଣ୍ଡରଙ୍କ ପତ୍ନୀ ମଧ୍ଯ ଥିଲେ ଏୟାର ଫୋର୍ସ ସ୍କ୍ୱାର୍ଡନ ଲିଡର, ଜାଣନ୍ତୁ ତାଙ୍କ ବୀରତ୍ୱର କାହାଣୀ

source:www.thelallantop.com

ଚେନ୍ନାଇ ୨୮/୨: ଭାରତୀୟ ସୀମାରେ ପଶିଥିବା ପାକିସ୍ତାନୀ ବିମାନକୁ ଘଉଡାଇବା ସମୟରେ ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନାର ମିଗ୍-୨୧ ବିମାନ ପାକିସ୍ତାନ ଅଧିକୃତ କଶ୍ମୀରରେ କ୍ରାଶ୍ ହୋଇଗଲା । ସେଥିରେ ଥିଲେ ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନା ୱିଙ୍ଗ କମାଣ୍ଡର ଅଭିନନ୍ଦନ ବର୍ତ୍ତମାନ । ଅଭିନନ୍ଦନ ଏବେ ପାକିସ୍ତାନ କବଜାରେ ଅଛନ୍ତି । ତାଙ୍କ ପାଇଁ ସାରା ଦେଶ ଚିନ୍ତିତ । ସମସ୍ତେ ତାଙ୍କ ଫେରିବା ବାଟକୁ ଚାହିଁ ବସିଛନ୍ତି । ଅଭିନନ୍ଦନଙ୍କ ପରିବାର ଚେନ୍ନାଇରେ ରୁହନ୍ତି । ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ମଧ୍ଯ ଏୟାର ଫୋର୍ସରେ ରହିସାରିଛନ୍ତି ।

ଅଭିନନ୍ଦନଙ୍କ ପତ୍ନୀ ମଧ୍ଯ ଏୟାର ଫୋର୍ସ ଅଫିସର
ଅଭିନନ୍ଦନଙ୍କ ପତ୍ନୀଙ୍କ ନାମ ତନଭୀ ମାରୱାହ । ସେ ମଧ୍ଯ ଏୟାର ଫୋର୍ସରେ ସ୍କ୍ୱାର୍ଡନ ଲିଡର ରହିସାରିଛନ୍ତି । ପତି-ପତ୍ନୀ ଉଭୟ ଏୟାରଫୋର୍ସରେ ରହି ଦେଶ ସେବା କରୁଥିଲେ । ତନଭୀ ମାରୱାହ ମଧ୍ଯ ଏୟାରଫୋର୍ସର ଜଣେ ଦକ୍ଷ ଅଫିସର ଥିଲେ । ଅବସର ପରେ ମଧ୍ଯ ତନଭୀଙ୍କ ନାଁ ଏୟାରଫୋର୍ସରେ ସମ୍ମାନର ସହିତ ନିଆଯାଏ । ଆଜି ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ବନ୍ଧୁ ରହିଆସିଥିବା ଅଫିସରମାନେ ତାଙ୍କ ସାହସ ଓ ଦକ୍ଷତାର କାହାଣୀ ଶୁଣାଇଥାନ୍ତି ।

ତନଭୀ ଓ ଅଭିନନ୍ଦନଙ୍କ ୨୦ ଜାନୁୟାରୀରେ ବିବାହ ବାର୍ଷିକୀ ଥିଲା । ଉଭୟଙ୍କର ଏକମାତ୍ର ପୁଅର ନାଁ ତାବିଶ । ୧୫ ଜାନୁୟାରୀରେ ତାବିଶର ଜନ୍ମଦିନ ପାଳନ ହୋଇଥିଲା । ଅଭିନନ୍ଦନ ଜଣେ ଭଲ ବକ୍ତା ମଧ୍ଯ । ମିଗ୍-୨୧ ଉଡାଇବା ଥିଲା ତାଙ୍କର ସଉକ । ଅଭିନନ୍ଦନଙ୍କ ପିତା ଏସ୍. ବର୍ତ୍ତମାନ ମଧ୍ଯ ଏୟାରଫୋର୍ସରେ ରହିଆସିଛନ୍ତି । ସେ ଏୟାର ମାର୍ଶାଲ ରହିଆସିଛନ୍ତି । ସେ ୨୦୧୭ରେ ଏକ ଫିଲ୍ମରେ ଆଡଭାଇଜର ଭୂମିକା ସମ୍ପାଦନ କରିଥିଲେ । ସେହି ଫିଲ୍ମର କାହାଣୀ ଅନୁସାରେ ଜଣେ ଭାରତୀୟ ପାଇଲଟ୍ ପାକିସ୍ତାନ ସୀମାରେ ଖସିପଡୁଛି । ଏବଂ ପାକିସ୍ତାନ ସେନା କବଜାରେ ରହିଯାଉଛି । ଶେଷରେ ବହୁ କଷ୍ଟରେ ସେ ନିଜ ଦେଶକୁ ଫେରିଆସୁଛି ।

ଆମେ କାମନା କରୁଛୁ, ଫିଲ୍ମର କାହାଣୀ ଭଳି ଅଭିନନ୍ଦନ ମଧ୍ଯ ଶୀଘ୍ର ଓ ସୁରକ୍ଷିତ ଭାବେ ଦେଶକୁ ଫେରିଆସନ୍ତୁ ।

ଅଧିକ ପଢନ୍ତୁ ସତ ହୋଇଗଲା ପିତାଙ୍କ ଫିଲ୍ମ କାହାଣୀ, ରିଲ୍ ଲାଇଫ୍ ଭଳି ରିୟଲ ଲାଇଫରେ ପାକିସ୍ତାନରେ ଫସିଛନ୍ତି ଅଭିନନ୍ଦନ

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର