ୱିଙ୍ଗ କମାଣ୍ଡରଙ୍କ ପତ୍ନୀ ମଧ୍ଯ ଥିଲେ ଏୟାର ଫୋର୍ସ ସ୍କ୍ୱାର୍ଡନ ଲିଡର, ଜାଣନ୍ତୁ ତାଙ୍କ ବୀରତ୍ୱର କାହାଣୀ

ଚେନ୍ନାଇ ୨୮/୨: ଭାରତୀୟ ସୀମାରେ ପଶିଥିବା ପାକିସ୍ତାନୀ ବିମାନକୁ ଘଉଡାଇବା ସମୟରେ ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନାର ମିଗ୍-୨୧ ବିମାନ ପାକିସ୍ତାନ ଅଧିକୃତ କଶ୍ମୀରରେ କ୍ରାଶ୍ ହୋଇଗଲା । ସେଥିରେ ଥିଲେ ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନା ୱିଙ୍ଗ କମାଣ୍ଡର ଅଭିନନ୍ଦନ ବର୍ତ୍ତମାନ । ଅଭିନନ୍ଦନ ଏବେ ପାକିସ୍ତାନ କବଜାରେ ଅଛନ୍ତି । ତାଙ୍କ ପାଇଁ ସାରା ଦେଶ ଚିନ୍ତିତ । ସମସ୍ତେ ତାଙ୍କ ଫେରିବା ବାଟକୁ ଚାହିଁ ବସିଛନ୍ତି । ଅଭିନନ୍ଦନଙ୍କ ପରିବାର ଚେନ୍ନାଇରେ ରୁହନ୍ତି । ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ମଧ୍ଯ ଏୟାର ଫୋର୍ସରେ ରହିସାରିଛନ୍ତି ।

ଅଭିନନ୍ଦନଙ୍କ ପତ୍ନୀ ମଧ୍ଯ ଏୟାର ଫୋର୍ସ ଅଫିସର
ଅଭିନନ୍ଦନଙ୍କ ପତ୍ନୀଙ୍କ ନାମ ତନଭୀ ମାରୱାହ । ସେ ମଧ୍ଯ ଏୟାର ଫୋର୍ସରେ ସ୍କ୍ୱାର୍ଡନ ଲିଡର ରହିସାରିଛନ୍ତି । ପତି-ପତ୍ନୀ ଉଭୟ ଏୟାରଫୋର୍ସରେ ରହି ଦେଶ ସେବା କରୁଥିଲେ । ତନଭୀ ମାରୱାହ ମଧ୍ଯ ଏୟାରଫୋର୍ସର ଜଣେ ଦକ୍ଷ ଅଫିସର ଥିଲେ । ଅବସର ପରେ ମଧ୍ଯ ତନଭୀଙ୍କ ନାଁ ଏୟାରଫୋର୍ସରେ ସମ୍ମାନର ସହିତ ନିଆଯାଏ । ଆଜି ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ବନ୍ଧୁ ରହିଆସିଥିବା ଅଫିସରମାନେ ତାଙ୍କ ସାହସ ଓ ଦକ୍ଷତାର କାହାଣୀ ଶୁଣାଇଥାନ୍ତି ।

ତନଭୀ ଓ ଅଭିନନ୍ଦନଙ୍କ ୨୦ ଜାନୁୟାରୀରେ ବିବାହ ବାର୍ଷିକୀ ଥିଲା । ଉଭୟଙ୍କର ଏକମାତ୍ର ପୁଅର ନାଁ ତାବିଶ । ୧୫ ଜାନୁୟାରୀରେ ତାବିଶର ଜନ୍ମଦିନ ପାଳନ ହୋଇଥିଲା । ଅଭିନନ୍ଦନ ଜଣେ ଭଲ ବକ୍ତା ମଧ୍ଯ । ମିଗ୍-୨୧ ଉଡାଇବା ଥିଲା ତାଙ୍କର ସଉକ । ଅଭିନନ୍ଦନଙ୍କ ପିତା ଏସ୍. ବର୍ତ୍ତମାନ ମଧ୍ଯ ଏୟାରଫୋର୍ସରେ ରହିଆସିଛନ୍ତି । ସେ ଏୟାର ମାର୍ଶାଲ ରହିଆସିଛନ୍ତି । ସେ ୨୦୧୭ରେ ଏକ ଫିଲ୍ମରେ ଆଡଭାଇଜର ଭୂମିକା ସମ୍ପାଦନ କରିଥିଲେ । ସେହି ଫିଲ୍ମର କାହାଣୀ ଅନୁସାରେ ଜଣେ ଭାରତୀୟ ପାଇଲଟ୍ ପାକିସ୍ତାନ ସୀମାରେ ଖସିପଡୁଛି । ଏବଂ ପାକିସ୍ତାନ ସେନା କବଜାରେ ରହିଯାଉଛି । ଶେଷରେ ବହୁ କଷ୍ଟରେ ସେ ନିଜ ଦେଶକୁ ଫେରିଆସୁଛି ।

ଆମେ କାମନା କରୁଛୁ, ଫିଲ୍ମର କାହାଣୀ ଭଳି ଅଭିନନ୍ଦନ ମଧ୍ଯ ଶୀଘ୍ର ଓ ସୁରକ୍ଷିତ ଭାବେ ଦେଶକୁ ଫେରିଆସନ୍ତୁ ।

ଅଧିକ ପଢନ୍ତୁ ସତ ହୋଇଗଲା ପିତାଙ୍କ ଫିଲ୍ମ କାହାଣୀ, ରିଲ୍ ଲାଇଫ୍ ଭଳି ରିୟଲ ଲାଇଫରେ ପାକିସ୍ତାନରେ ଫସିଛନ୍ତି ଅଭିନନ୍ଦନ

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


୫୧ଟି ଗାଈ, ତିନି ଆରବୀ ଘୋଡା ଓ ୧୩ ବନ୍ଧୁକ… ଯଶଓ୍ବନ୍ତ ସିଂଙ୍କ ୨୦୧୪ ସମ୍ପତ୍ତି ତାଲିକାରେ ରହିଥିଲା ଆହୁରି ଏସବୁ

ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଉମା ଭାରତୀଙ୍କୁ କରୋନା, ଏବେ କ୍ବାରେଣ୍ଟାଇନ୍‌ରେ

ଏନସିବିର ପ୍ରଶ୍ନରେ ୩ ଥର କାନ୍ଦି ପକାଇଥିଲେ ଦୀପିକା, ହାତ ଯୋଡି ଅଧିକାରୀ କହିଥିଲେ- ଇମୋସନାଲ କାର୍ଡ ଖେଳନ୍ତୁ ନାହିଁ

ପୂର୍ବତନ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ମନ୍ତ୍ରୀ ଯଶଓ୍ବନ୍ତ ସିଂହଙ୍କ ପରଲୋକ, ୮୨ ବର୍ଷ ବୟସରେ ଶେଷ ନିଶ୍ୱାସ ତ୍ୟାଗ କଲେ

କରୋନା ରୋଗୀଙ୍କ ଠାରେ ଭିଟାମିନ୍‌—ଡି କେତେ ଜରୁରୀ ଜାଣନ୍ତୁ

ଆଉ କେତେ ଦିନ ଯାଏ ଅପେକ୍ଷା କରିବ ଭାରତ- ୟୁଏନ୍‌ରେ ପିଏମ୍‌ ମୋଦିଙ୍କ ଦମ୍ଭୋକ୍ତି