PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ନବରଙ୍ଗପୁର: ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଓଲଟିଲା ଟ୍ରାକ୍ଟର, ତଳେ ଚାପି ହୋଇଚାଲିଗଲା ଡ୍ରାଇଭରଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଜୁନ୍ ଶେଷ ସୁଦ୍ଧା ପ୍ରକାଶ ପାଇବ ମାଟ୍ରିକ୍ ରେଜଲ୍ଟ : ଗଣଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର: ପୁଣି ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ସମ୍ବଲପୁର ଜେଲ, କଏଦୀକୁ ଗଞ୍ଜେଇ ବିକି ଧରାପଡିଲେ ଜେଲ୍ ଓ୍ବାର୍ଡର୍, ବଣେଇଗଡ ଜେଲକୁ ହେଲେ ବଦଳି
  • ||
  • ରାଜସୁନାଖଳା: ଜାଗା ବାଡ଼ି ମଧ୍ୟସ୍ଥତାକୁ ନେଇ ରକ୍ତାକ୍ତ ସଂଘର୍ଷ, ଜଣେ ଗୁରୁତର
  • ||
  • କଣ୍ଟାବାଞ୍ଜି : ବର୍ଷା ଦାଉରୁ ଆଶ୍ରୟ ପାଇଁ ଦୋକାନ ପିଣ୍ଡାକୁ ଯାଇ ଷଣ୍ଢକୁ ଲାଗିଲା ବିଜୁଳି ଝଟକା, ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଟଳିପଡିଲା…
  • ||
  • ନୀଳଗିରି: ଯୁବକର ଝୁଲନ୍ତା ଅବସ୍ଥାରେ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ନା ଆତ୍ମହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ, ପୁଲିସ ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ
  • ||
  • ପୁରୀ : ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ସ୍ନାନପୂର୍ଣ୍ଣିମା ପ୍ରସ୍ତୁତି, ଭୋର ୪ଟା ସୁଦ୍ଧା ପହଣ୍ଡ ବିଜେ ନୀତି, ସାମାଜିକ ଦୂରତାକୁ ଗୁରୁତ୍ୱ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ମଧ୍ୟରେ ୪୫ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୩୩ଶହ ଟପିଲା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୪ ହଜାର ୪୬୯ କରୋନା ପଜିଟିଭ, ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୮ ଲକ୍ଷ ୫୧ ହଜାର ପାର୍
  • ||
  • ପୁରୀ : ରଥଖଳା ହାଲ୍‌ଚାଲ, ୨୧ ଅଖରେ ଲାଗିଲା ୪୨ ଚକ, ପ୍ରଭା ଅପସରା କାମ ଆରମ୍ଭ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ବର୍ଷାରେ ଧୋଇଯିବ ରଜ ମଉଜ, ୪୮ ଘଣ୍ଟା ଭିତରେ ଲଘୁଚାପ ଘନୀଭୂତ ହୋଇ ଅବପାତ ରୂପ ନେଇପାରେ, ଉପକୂଳରେ ବର୍ଷା ଜାରି-ଆଭ୍ୟନ୍ତରୀଣରେ ବଢ଼ିବ
  • ||
  • ବାମରା : ପରିବାରର ୬ ଜଣଙ୍କୁ ହାଣି ଆତ୍ମହତ୍ୟା କଲା ସଂକ୍ରମିତ ବାପା, ଝିଅ ମୃତ, ପୁଅ- ୩ ଝିଅ ଓ ମା’ ଆହତ
  • ||
  • କଟକ : ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌ ବେଳେ କଟକରେ ବେଧଡ଼କ ଚାଲିଛି ଦେହ ବ୍ୟବସାୟ, ଦୁଇଟି ସ୍ଥାନରେ ଚଢ଼ଉ ବେଳେ ୫ ଯୁବତୀ ଉଦ୍ଧାର, ର‌୍ୟାକେଟ୍‌ର ମୁଖ୍ୟ ଓ ଜଣେ ଗ୍ରାହକ ଗିରଫ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଓଡ଼ିଶାରେ ସୁଧୁରୁଛି ସ୍ଥିତି, ୨୬ ଜିଲ୍ଲାରେ ହୋଇପାରେ ଅନଲକ, ୪ ଜିଲ୍ଲା ପାଇଁ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଷ୍ଟ୍ରାଟେଜି
  • ||

ସ୍ବପ୍ନରେ ବାପା-ମାଙ୍କୁ ଦେଖିବାର ଏହା ହେଉଛି ଅର୍ଥ,ଜାଣିଲେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯିବେ

ପ୍ରାୟତଃ ସ୍ବପ୍ନରେ  ସେହି ଜିନିଷ ଦେଖିଥାଉ ଯାହା ବିଷୟରେ ଆମେ ଅଧିକ ଭାବିଥାଉ। କିନ୍ତୁ ବହୁବାର ସ୍ବପ୍ନ କିନ୍ତୁ ଅଲଗା ରହିଥାଏ। ଏହା ଜରୁରୀ ନୁହେଁ ଯେ, ଆମେ ଯାହା ଭାବୁଛୁ ଓ କରୁଛି ତାହା ଆମର ସ୍ବପ୍ନରେ ଆସି ସ୍ବପ୍ନ ହୋଇଦେଖାଯିବ। ଏମିତିବି ବହୁ ସ୍ବପ୍ନ ସତ ହୁଏନି କିନ୍ତୁ କିଛି ସ୍ବପ୍ନ ଏଭଳି ରହିଥାଏ, ଯାହାର ଅର୍ଥ ଖୁବ୍ ଉପଯୋଗୀ ବୋଲି କୁହାଯାଏ। ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ଏଭଳି ବହୁତ ସ୍ବପ୍ନ ରହିଛି ଯାହାର ଖୁବ୍ ଉପଯୋଗୀ କାରଣ ରହିଥାଏ। ଯଦି ସ୍ବପ୍ନରେ ମା-ବାପାଙ୍କୁ ଦେଖନ୍ତି ଅର୍ଥ ଖୁବ୍ ଭଲ ହେବାକୁ ଯାଉଛି।

କୁହାଯାଏ ଯେ, ସ୍ବପ୍ନରେ ଯଦି  ମା-ବାପା ଦୁହେଁ ଦେଖାଯାଆନ୍ତି ତେବେ ଏହାର ଅର୍ଥ ଖୁବ୍ ଶୁଭ। ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ସ୍ବପ୍ନରେ ଅଧିକାଂଶ ସମୟ ମା’ଙ୍କୁ ଦେଖୁଛନ୍ତି ତେବେ​‌ ଜାଣିନିଅନ୍ତୁ ଯେ, ମା ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ କୃପା ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ମିଳିବାକୁ ଯାଉଛି। ଯଦି କୌଣସି ମହିଳା ତାଙ୍କର ସ୍ବପ୍ନରେ ତାଙ୍କ ବାପାଙ୍କୁ ଦେଖନ୍ତି ତେବେ ଏହାର ଅର୍ଥ ତାଙ୍କ ସହିତ ତାଙ୍କର ବାପାଙ୍କର ସୁରକ୍ଷା ରହିଛି ଓ ତାଙ୍କୁ ତାଙ୍କର ବାପା ତାଙ୍କର ଯତ୍ନ ନେବେ। ତେଣୁ ତାଙ୍କୁ କୌଣସି ପ୍ରକାର ଚିନ୍ତା କରିବା ଅନୁଚିତ।