PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ : ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଟାଉନ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ରିଜେଣ୍ଟ ମାର୍କେଟ୍‌ ଅଞ୍ଚଳରେ ଏକ ସମ୍ପ୍ରଦାୟର ଦୁଇ ଗୋଷ୍ଠୀ ମଧ୍ୟରେ ସଂଘର୍ଷ, ଫାଙ୍କା ଗୁଳି ଚାଳନା କରି ୧୦ ଅଟକ
  • ||
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ : ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଟେନ୍ସା ଗୀତାରାଣୀ ମାଇନ୍ସ ସମ୍ମୁଖରେ ଅଘଟଣ, ହାଇଓ୍ୱା ସହ ଜିଅନ୍ତା ଜଳିଗଲେ ଡ୍ରାଇଭର
  • ||
  • ବଡ଼ବିଲ : କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲ୍ଲା ବାମେବାରୀ ଥାନା ବସନ୍ତପୁର ମାଝୀ ସାହିରେ ପୂର୍ବ ଶତ୍ରୁତାକୁ କେନ୍ଦ୍ର କରି ବିଭତ୍ସ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ, କଟୁରୀରେ ହାଣି ମୁଣ୍ଡଗଣ୍ଡି ଅଲଗା କରିଦେଲା ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • ବାରିପଦା : ବାରିପଦା ଷ୍ଟେସନ ଠାରେ ଗଛ ପଡ଼ି ଇଲେକ୍ଟ୍ରିକ ତାର ଛିଡି ଅଟକିଲା ଟ୍ରେନ, ବିଳମ୍ବରେ ଚାଲିବ ଟ୍ରେନ
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ସମ୍ଭାବ୍ୟ ବନ୍ୟା ଲାଗି ଛୁଟି ବାତିଲ, ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ଓଡ୍ରାଫ-ଏନ୍‌ଡିଆରଏଫ୍‌-ଅଗ୍ନିଶମ ବାହିନୀ ପ୍ରସ୍ତୁତ
  • ||
  • ବାରିପଦା : ବିଶୋଇ ଥାନା ଲୋହାକାନି ଭୋଳ ବେଡା ଗ୍ରାମରେ ବିଳମ୍ୱିତ ରାତିରେ ଭୁଷୁଡିଲା ଘରର କାନ୍ଥ, ଚାଲିଗଲା ଦୁଇ ଭଉଣୀଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଲକ୍ଷ୍ନୌ : ଭୂକମ୍ପରେ ଥରିଲା ଲକ୍ଷ୍ନୌ ସମେତ ୟୁପିର କେତେକ ଜିଲ୍ଲା , କୌଣସି କ୍ଷୟକ୍ଷତି ହୋଇନଥିବା ସୂଚନା
  • ||
  • ପୁରୀ : ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁଙ୍କ ବେକରେ ବ୍ଲେଡ୍‌ ମାରି ସୁନା ଚେନ୍‌ ଲୁଟ ଉଦ୍ୟମ ଫେଲ୍, ଧରାପଡି ଛେଚା ଖାଇଲେ ୩ ଲୁଟେରା
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ୬୨୧.୦୨ ଫୁଟ୍‌କୁ ଖସିଲା ହୀରାକୁଦ ଜଳଭଣ୍ଡାର ଜଳସ୍ତର, ୨୦ ଗେଟ ଦେଇ ଚାଲିଛି ବନ୍ୟାଜଳ ନିଷ୍କାସନ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୨୧ରୁ ବନ୍ୟାଞ୍ଚଳ ଗସ୍ତ କରିବ ପିସିସି ଟିମ୍‌, ୨୩ ସୁଦ୍ଧା ଦେବେ ରିପୋର୍ଟ
  • ||
  • ବାଲିଗୁଡ଼ା : ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି ବ୍ଲକ ତିଲୋରୀ ପଞ୍ଚାୟତର ସିମନବାଡ଼ି ଗ୍ରାମ ନିକଟରେ ଥିବା ପୋଲର ପାର୍ଶ୍ଵ ରାସ୍ତା ଧସି ଯାଇଛି, ବସ୍ ଚଳାଚଳ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଠପ୍
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର : କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲ୍ଲା ସଦର ବ୍ଲକ ମହାଦେଇଯୋଡ଼ା ପଞ୍ଚାୟତ ଟିକରପଡ଼ାରେ ଲଗାଣ ବର୍ଷାରେ କାନ୍ଥ ଭୁଷୁଡ଼ି ସ୍ତ୍ରୀ ମୃତ, ସ୍ୱାମୀ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଜୟପୁର/ଦିଲ୍ଲୀ : ମର୍ମନ୍ତୁଦ ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଚାଲିଗଲା ୬ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁଙ୍କ ଜୀବନ : ୨୦ରୁ ଅଧିକ ଆହତ, ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଶୋକପ୍ରକାଶ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ବାଙ୍କ ବିହାରୀ ମନ୍ଦିରରେ ବଡ଼ ଧରଣ ଅଘଟଣ, ମଙ୍ଗଳା ଆରତୀ ସମୟରେ ଦଳା ଚକଟାରେ ଦୁଇ ମୃତ
  • ||

ନକଲି ବନ୍ଧୁକ, ଅସଲି ଲୁଟେରା: ଡକାୟତି ଯୋଜନା ବେଳେ ଧରାପଡିଲେ ୪ ଲୁଟେରା

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୫ ।୩(ବ୍ୟୁରୋ): ନକଲି ବନ୍ଧୁକ ଦେଖାଇ ଓ ଆଖିରେ ଲଙ୍କା ଗୁଣ୍ଡ ପକାଇ ଲୁଟ୍‌ପାଟ କରି ଆତଙ୍କ ଖେଳାଇଥିବା ୪ କୁଖ୍ୟାତ ଲୁଟେରାଙ୍କୁ ବଡ଼ଗଡ଼ ଥାନା ପୁଲିସ ଗିରଫ କରିଛି । ସେମାନେ
ହେଲେ ବଡ଼ଗଡ଼ ମଇଁଷାଖାଲ ବସ୍ତିର ସୀମାଞ୍ଚଳ ଗୌଡ଼(୨୨), ଲକ୍ଷ୍ମୀସାଗର ଲେଙ୍କାସାହିର ଅବିନାଶ ଲେଙ୍କା(୨୧), ନାଗେଶ୍ୱର ଟାଙ୍ଗୀ ଭୋଇସାହିର ମାନସ ନାୟକ(୨୧) ଓ ବଡ଼ଗଡ଼ ଅଧେଇଖାଲ ବସ୍ତରି ସନ୍ତୋଷ ପ୍ରଧାନ(୨୨) । ଗିରଫ ଲୁଟେରାଙ୍କ ଠାରୁ ଖେଳନା ବନ୍ଧୁକ ସହ ମାରଣାସ୍ତ୍ର, ଲଙ୍କା ପାଉଡ଼ର ଓ ୨ଟି ବାଇକ୍‌ ଜବତ ହୋଇଛି । ତେବେ ଏହି ଗ୍ୟାଙ୍ଗ୍‌ର ଅନ୍ୟ ୨ ସହଯୋଗୀ ଖସିଯିବାରେ ସକ୍ଷମ ହୋଇଛନ୍ତି ।

ପୁଲିସ ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ବଡ଼ଗଡ଼ ଚିଲି ପୋଖରୀ ନିକଟରେ ରବିବାର ରାତିରେ କିଛି ଅପରାଧୀ ଡକାୟତି ଯୋଜନା କରୁଥିବା ବଡ଼ଗଡ଼ ଥାନା ପୁଲିସ ଖବର ପାଇ ଚଢ଼ଉ କରିଥିଲା । ପୁଲିସ ୪ ଜଣଙ୍କୁ କାବୁ କରିଥିବା ବେଳେ ପୁଲିସକୁ ଚକ୍‌ମା ଦେଇ ଅନ୍ୟ ୨ ଜଣ ଖସି ପଳାଇଥିଲେ । ପୁଲିସ ୪ ଜଣଙ୍କ ଠାରୁ ଗୋଟିଏ ଖେଳନା ବନ୍ଧୁକ, ୨ଟି କଟୁରି, ଛୁରି, ୪ ପ୍ୟାକେଟ୍‌ ଲଙ୍କା ପାଉଡ଼ର, ପେଚକସ୍‌ ଓ ୨ଟି ବାଇକ୍‌ ଜବତ କରିଥିଲା ।
ଧରା ପଡ଼ିଥିବା ଲୁଟେରାଙ୍କ ନାମରେ ବଡ଼ଗଡ଼, ଲକ୍ଷ୍ମୀସାଗର, ଶ୍ରୀଲିଙ୍ଗରାଜ ଓ ରାଜଧାନୀର ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଥାନାରେ ୨୦ରୁ ଅଧକି ସଂଗୀନ ମାମଲା ଥିବା ପୁଲିସ ସୂଚନା ଦେଇଛି । ଆଜି ଗିରଫ ୪ ଲୁଟେରାଙ୍କୁ କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରା ଯାଇଥିଲା । ଜାମିନ ନାମଞ୍ଜୁର ହେବାରୁ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଜେଲ୍‌ ହାଜତକୁ ପଠାଇ ଦିଆଯାଇଛି ।

ଖସି ଯାଇଥିବା ଅନ୍ୟ ଦୁଇ ଜଣଙ୍କୁ ଧରିବା ପାଇଁ ବଡଗ଼ଡ ଥାନା ପୁଲିସର ଏକ ଟିମ୍ ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଚଢ଼ଉ ଚଳାଇଛି । ମର୍ଣ୍ଣିଂୱାକ୍‌ କରୁଥିବା ମହିଳାଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ୍‌ କରୁଥିଲେ ଧରା ପଡ଼ିଥିବା ଲୁଟେରା ଗ୍ୟାଙ୍ଗ୍‌ ବିଶେଷକରି ମର୍ଣ୍ଣିଂୱାକ୍‌ କରୁଥବିା ମହଳିାଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ୍‌ କରି ଲୁଟ୍‌ପାଟ କରୁଥିଲେ । ନକଲି ବନ୍ଧୁକରେ ଭୟଭୀତ କରୁଥିଲେ । ଆବଶ୍ୟକ ପଡ଼ିଲେ ଆଖିରେ ଲଙ୍କାଗୁଣ୍ଡ ପକାଇ ଦେଉଥିଲେ । ବଡ଼ଗଡ଼ ଥାନା, ଶ୍ରୀଲିଙ୍ଗରାଜ ଓ ଲକ୍ଷ୍ମୀସାଗର ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ ଏହି ଲୁଟେରା ଗ୍ୟାଙ୍ଗ୍‌ ଆତଙ୍କ ଖେଳାଇଥିଲେ । ସେହିପରି ଏହି ଗ୍ୟାଙ୍ଗ୍‌ ଭୁବନେଶ୍ୱରପୁରୀ ଜାତୀୟ ରାଜପଥରେ ବଳିମ୍ବତି ରାତେିର ଲୁଟ୍‌ପାଟ କରି ଆତଙ୍କ ଖେଳାଇଥିଲେ । ଘରେ ପଶି ଡକାୟତି କରିବାରେ ମଧ୍ୟ ଏହି ଗ୍ୟାଙ୍ଗ୍‌ ଧୁରନ୍ଧର । ଆବଶ୍ୟକ ପଡ଼ିଲେ ଏହି ଗ୍ୟାଙ୍ଗ୍‌କୁ ରିମାଣ୍ଡରେ ଆଣି ଅଧିକ ଜେରା କରାଯିବ ବୋଲି ପୁଲିସ କମିଶନର ଡ. ସତ୍ୟଜିତ ମହାନ୍ତି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ।