ପ୍ରମୂଖ ଖବର
  • ଅପେକ୍ଷାର ହେଲା ଅନ୍ତ, ଖୋଲିଲା ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ବାହାର ରତ୍ନଭଣ୍ଡାର, ଭିତର ଭଣ୍ଡାର ଖୋଲିବାକୁ ଚାଲିଛି ପକ୍ରିୟା
  • ||
  • ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରକୁ ପ୍ରବେଶ କଲେ ୧୧ ଜଣ ସଦସ୍ୟ, ଦିନ ୧ଟା ୨୮ରେ ଶୁଭ ମୁହୂର୍ତ୍ତରେ ଫିଟିବ ଭିତର ଭଣ୍ଡାର ତାଲା
  • ||
  • ଶ୍ରୀଲୋକନାଥଙ୍କ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ପୂଜାର୍ଚ୍ଚନା ସମ୍ପନ୍ନ, ରତ୍ନଭଣ୍ଡାର ଖୋଲିବାକୁ ଆସିଲା ଆଜ୍ଞାମାଳ
  • ||
  • ଚତୁର୍ଥ ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟ; ଜିମ୍ବାଓ୍ବେକୁ ୧୦ ୱିକେଟ୍‌ରେ ହରାଇ ସିରିଜ କବଜା କଲା ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ, ଆଜି ପଞ୍ଚମ ମୁକାବିଲା
  • ||
  • ଆମେରିକାର ପୂର୍ବତନ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଡୋନାଲ୍ଡ ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କୁ ଗୁଳିମାଡ଼, ସୁରକ୍ଷାକର୍ମୀଙ୍କ ଗୁଳିମାଡ଼ରେ ସନ୍ଦିଗ୍ଧ ସୁଟର ମୃତ
  • ||
  • ପାଞ୍ଚ ଦଶନ୍ଧିର ଘଟିବ ଅନ୍ତ, ଆଜି ଖୋଲିବ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ରତ୍ନଭଣ୍ଡାର, ଦିନ ୧ଟା ପରେ ଶୁଭ ମୁହୂର୍ତ୍ତରେ ଫିଟିବ ତାଲା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆସନ୍ତା ଦୁଇ ଦିନ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା, ୧୮ରେ ଆଉ ଏକ ଘୂର୍ଣ୍ଣିବଳୟ
  • ||

୨୦୨୯ ଶେଷ ସୁଦ୍ଧା ଭାରତରେ 5G ବ୍ୟବହାରକାରୀଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ପ୍ରାୟ ୮୪ କୋଟିରେ ପହଞ୍ଚିପାରେ : ରିପୋର୍ଟ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ୨୦୨୯ ମସିହା ଶେଷ ସୁଦ୍ଧା ଭାରତରେ 5G ବ୍ୟବହାରକାରୀଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ପ୍ରାୟ ୮୪ କୋଟିରେ ପହଞ୍ଚିପାରେ, ଯାହାକି ମୋବାଇଲ୍ ଗ୍ରାହକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟାରେ ୬୫ ପ୍ରତିଶତ ହେବ । ନିକଟରେ ପ୍ରକାଶିତ ଏକ ରିପୋର୍ଟରେ ଏହି ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଛି । ଏରିକ୍ସନ୍ ମୋବିଲିଟି ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ୨୦୨୯ ସୁଦ୍ଧା ଭାରତରେ ମୋବାଇଲ୍ ଗ୍ରାହକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧.୩ ବିଲିୟନକୁ ବୃଦ୍ଧି ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି।

ଏରିକ୍ସନ୍ କାର୍ଯ୍ୟନିର୍ବାହୀ ବିପି ଏବଂ ନେଟୱାର୍କର ହେଡ୍ ଫ୍ରେଡ୍ରିକ୍ ଜେଜଲିଙ୍ଗ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଜୁନ୍ ୨୦୨୪ ର ଏରିକ୍ସନ୍ ମୋବିଲିଟି ରିପୋର୍ଟରେ ଦର୍ଶାଯାଇଛି ଯେ 5G ମୋବାଇଲ୍ ସବସ୍କ୍ରିପସନ୍ ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ବଢୁଛି । ଭଲ ମୋବାଇଲ୍ ବ୍ରଡବ୍ୟାଣ୍ଡ ଏବଂ ଫିକ୍ସଡ୍ ଓୟାରଲେସ୍ ହେଉଛି ପ୍ରମୁଖ ଉପଯୋଗର ମାମଲା, ଯାହାକି ସଙ୍କେତ ଦେଉଛି ଯେ, 5G କ୍ଷମତା ସେବା ପ୍ରଦାନକାରୀଙ୍କୁ ପ୍ରଭାବିତ କରୁଛି । 

ବୈଶ୍ବିକ ସ୍ତରରେ, ୨୦୨୯ ଶେଷ ସୁଦ୍ଧା 5G ସବସ୍କିପସନ ସଂଖ୍ୟା ୫.୬ ବିଲିୟନରେ ପହଞ୍ଚିବ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି ।ଏହି ରିପୋର୍ଟରେ ଆକଳନ କରାଯାଇଛି ଯେ ୨୦୨୯ ଶେଷ ସୁଦ୍ଧା ବୈଶ୍ବିକ ସ୍ତରରେ ମୋଟ ମୋବାଇଲ୍ ଗ୍ରାହକଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୬୦ ପ୍ରତିଶତ 5G ଉପଭୋକ୍ତା ହେବେ। ଏହି ରିପୋର୍ଟରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ମିଡ-ବ୍ୟାଣ୍ଡ ନିୟୋଜନ ଭାରତରେ ଏକ ବଡ଼ ଆକାରରେ କରାଯାଇଛି ଏବଂ ୨୦୨୩ ଶେଷ ସୁଦ୍ଧା ଜନସଂଖ୍ୟାର ୯୦ ପ୍ରତିଶତ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କଭରେଜ ଥିଲା । ୨୦୨୩ ଶେଷ ସୁଦ୍ଧା, 5G ଗ୍ରାହକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧୧.୯ କୋଟିରେ ପହଞ୍ଚିବ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଥିଲା, ଯାହା ମୋଟ ବ୍ୟବହାରକାରୀଙ୍କ ୧୦ ପ୍ରତିଶତ ଅଟେ।

ଟେଲିକମ୍ ସେବା ପାଇଁ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର୯୬୨୩୮.୪୫କୋଟି ଟଙ୍କା ମୂଲ୍ୟର ସ୍ପେକ୍ଟ୍ରମର ନିଲାମ ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି । ଏଥିରେ, ବିଭିନ୍ନ ବ୍ୟାଣ୍ଡର ୧୦୫୨୨.୩୫ ମେଗାଜର୍ ସ୍ପେକ୍ଟ୍ରମ ନିଲାମ ହେବ । ଏହି ନିଲାମ ପ୍ରକ୍ରିୟାରେ ଭାରତୀ ଏୟାରଟେଲ, ଭୋଡାଫୋନ୍ ଆଇଡିଆ ଏବଂ ରିଲାଏନ୍ସ ଜିଓ ଇନଫୋକମ୍ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରୁଛନ୍ତି । 

 

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Rath Yatra

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.