ପ୍ରମୂଖ ଖବର
  • ବଜେଟ୍ ୨୦୨୪: ସଂସଦରେ ଜାମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀର ବଜେଟ୍ ଉପସ୍ଥାପିତ
  • ||
  • ବଜେଟ ୨୦୨୪: ଓଡ଼ିଶା ପର୍ଯ୍ୟଟନର ବିକାଶ ପାଇଁ ବଡ଼ ଘୋଷଣା, ପର୍ଯ୍ୟଟନର ବିକାଶ ପାଇଁ ମିଳିବ ଆର୍ଥିକ ସହାୟତା
  • ||
  • ବଜେଟ୍ ୨୦୨୪: ସରକାରୀ ସହାୟତାରେ ଛାତ ଉପରେ ଲାଗିବ ସୋଲାର ପ୍ୟାନେଲ, ପ୍ରତି ଘରୁ ମାସିକ ୩ଶହ ୟୁନିଟ ବିଜୁଳି ଉତ୍ପାଦନ ଲକ୍ଷ୍ୟ
  • ||
  • ବଜେଟ ୨୦୨୪:୧ କୋଟି ଘରକୁ ମାଗଣା ବିଜୁଳି ଯୋଗାଣ ହେବ,ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ସୂର୍ଯ୍ୟଘର ମୁକ୍ତ ବିଜୁଳି ଯୋଜନାରେ ମିଳିବ ସୁବିଧା
  • ||
  • ବଜେଟ୍୨୦୨୪: ବନ୍ୟା ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ବିହାରକୁ ୧୧, ୫୦୦ କୋଟିର ସହାୟତା,ଆସାମ, ହିମାଚଳ ପ୍ରଦେଶ, ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡ, ସିକିମ୍‌କୁ ମିଳିବ ସହାୟତା
  • ||
  • ବଜେଟ ୨୦୨୪: ବନ୍ୟା ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ପାଇଁ ସହାୟତା ଘୋଷଣା,ବନ୍ୟା କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ୫ଟି ରାଜ୍ୟକୁ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ସହାୟତାର ଘୋଷଣା
  • ||
  • ବଜେଟ ୨୦୨୪: ଜମିବାଡ଼ି ସୁବ୍ୟବସ୍ଥିତ କରିବାକୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ ଭୂ-ଆଧାର, ଭୂ-ଆଧାର ଜରିଆରେ ଜମିବାଡ଼ି ଡିଜିଟାଇଜେସନ ହେବ
  • ||
  • ବଜେଟ୍ ୨୦୨୪: ମୁଦ୍ରା ଲୋନ୍‌ ୨୦ ଲକ୍ଷକୁ ବୃଦ୍ଧି ଘୋଷଣା କଲେ ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀ,ଧାର୍ଯ୍ୟ ସମୟରେ ପୈଠ କରିଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ଲୋନ୍‌ ପାଇପାରିବେ
  • ||
  • ବିଜେଟ୍ ୨୦୨୪-୨୫: ଗୟାରେ ହେବ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟିଆଲ୍ କରିଡ଼ିର, ୧ ହଜାର ଆଇଟିଆଇକୁ ଅପଗ୍ରେଡ୍ କରାଯିବ
  • ||
  • ବିହାର, ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶ ପାଇଁ ବଡ଼ ଘୋଷଣା କଲେ ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀ, ପୋଲାଭରମ ପ୍ରକଳ୍ପ ଶୀଘ୍ର ସମାପ୍ତ ହେବ, ବିହାରରେ ଏୟାରପୋର୍ଟ, ମେଡିକାଲ କଲେଜ ବିକାଶ
  • ||
  • ସପ୍ତମ ଥର ପାଇଁ ବଜେଟ ଉପସ୍ଥାପନ କଲେ ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀ ନିର୍ମଳା ସୀତାରମଣ
  • ||
  • ବିଧାନସଭା ଅଧିବେଶନର ଦ୍ବିତୀୟ ଦିନ, ୪ଟା ଯାଏଁ ଗୃହ ମୁଲତବି
  • ||

ଜାତୀୟ ସ୍ତରରେ ଓଡ଼ିଶା ଟାଏକୋଣ୍ଡୋ ଟିମ୍ ଉପବିଜେତା ଟ୍ରଫି ଓ ବେଷ୍ଟ ଶୃଙ୍ଖଳା ଟିମ୍ ଆୱାର୍ଡରେ ସମ୍ମାନିତ

ପୁରୀ ୬/୯ : ରାଞ୍ଚିସ୍ଥିତ ହରିବଂଶ ତାନା ଭଗତ ଇଣ୍ଡୋର ଷ୍ଟାଡ଼ିୟମରେ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୨ ରୁ ୪ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୨ୟ ଭଗବାନ ବିର୍ସା ମୁଣ୍ଡା ଟ୍ରଫି ଓ ୧୪ତମ ଓପନ ଜାତୀୟ ଟାଏକୋଣ୍ଡୋ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା l ଏହି ଚାମ୍ପିୟନସିପ୍‌ରେ ଦୁଇଟି ଇଭେଣ୍ଟ ଯଥା କିରୋଗୀ ଓ ପୁଂସୀ ଇଭେଣ୍ଟରେ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ହୋଇଥିଲା l ଓଡ଼ିଶା ଟାଏକୋଣ୍ଡୋ ସଙ୍ଘ ତରଫରୁ ଦୁଇଟି ଇଭେଣ୍ଟରେ ୫୭ଜଣ ଖେଳାଳି ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ଭାଗ ନେଇଥିଲେ l ସେଥିରୁ ୧୬ଜଣ ବାଳିକା ଓ ୪୧ଜଣ ବାଳକ ପ୍ରତିଯୋଗୀ ଥିଲେ l ଓଡ଼ିଶା ପ୍ରତିଯୋଗୀ କିରୋଗୀରେ ୨୦ଟି ପଦକ ଓ ପୁଂସୀରେ ୧୦ପଦକ ହାସିଲ କରିଥିଲେ l 

କିରୋଗୀ ଇଭେଣ୍ଟରେ ସ୍ଵର୍ଣ୍ଣ ପଦକ ୩, ରୌପ୍ୟ ୪ ଓ କାଂସ୍ୟ ୧୩ ପଦକ ଯାଇଥିଲା ବେଳେ ପୁଂସୀ ଇଭେଣ୍ଟରେ ସ୍ବର୍ଣ୍ଣ ୫, ରୌପ୍ୟ ୪ ଓ କଂସ୍ୟ ୧ ପଦକ ଜିତି ଓଡ଼ିଶା ଟିମ ଦ୍ୱିତୀୟ ଉପ-ବିଜେତା ଟ୍ରଫି ଜିତିଥିଲେ l ଓଡ଼ିଶା ଟିମ୍ ଦ୍ୱତୀୟ ଉପ-ବିଜେତା ଟ୍ରଫି ସହ ଵେଷ୍ଟ ଶୃଙ୍ଖଳା ଟିମ୍ ଆୱାର୍ଡରେ ସମ୍ମାନିତ ହୋଇଥିଲା l ଓଡ଼ିଶାରୁ ୩ ଜଣ ଜାତୀୟ ରେଫେରୀ ମୌଳିନ୍ଦୁ କୁମାର ମହନ୍ତ, ପାୟଲ ବଡ଼ଜେନା ଓ ଆରିଆନ ନାୟକ ଏହି ଜାତୀୟ ପ୍ରତିଯୋଗିତାକୁ ପରିଚାଳନା କରିଥିଲେ l 

ଓଡ଼ିଶା ଟିମ୍ କୋଚ୍ ଭାବେ ମିଥୁନ କୁମାର ସାହୁ, ଅତାଉଲ୍ଲା ଖାନ, ପ୍ରଭାତ କୁମାର ସାହୁ, ପୃଥିଭି ରାୟଗୁରୁ, ରମାକାନ୍ତ ବେହେରା, ଏସ. କେ ତାଫିରୁଦ୍ଦିନ, ନରେଶ କୁମାର ବାରିକ ଓ ଶିବାନନ୍ଦ ରାୟଗୁରୁ ଖେଳାଳିମାନଙ୍କୁ ଟ୍ରେନିଂ ଓ ପ୍ରୋତ୍ସାହନ କରିଥିଲେ l ଏହି ଉପ-ବିଜେତା ଆଉ ଵେଷ୍ଟ ଶୃଙ୍ଖଳ ଟିମ୍ ଆୱାର୍ଡ ପାଇଁ ଓଡ଼ିଶା ଟାଏକୋଣ୍ଡୋ ସଙ୍ଘ ଗର୍ବିତ ଆଉ ରାଜ୍ୟ ପାଇଁ ଗୌରବ ଆଣିଦେଇଛି l ଓଡ଼ିଶା ଟାଏକୋଣ୍ଡୋ ସଙ୍ଘର ସାଧାରଣ ସମ୍ପାଦକ ସମସ୍ତଖେଳାଳି ଆଉ କୋଚମାନଙ୍କୁ ଶୁଭେଚ୍ଛା ଜଣାଇଛନ୍ତି l

  • prameyanews
  • PrameyaOdia
  • prameya
  • News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

    Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.