PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମହାରାଷ୍ଟ୍ର : ସିଏମ୍ ପଦରୁ ଉଦ୍ଧବ ଠାକରେଙ୍କ ଇସ୍ତଫା ପରେ କଣ ରହିଛି ବିଜେପିର ପ୍ଲାନ୍? ଫଡନବୀସ-ସିନ୍ଦେ ମେଣ୍ଟ ସରକାର ଗଠନ ନେଇ ଜୋରଦାର ଚର୍ଚ୍ଚା
  • ||
  • ‘ଦେଶରୁ କଂଗ୍ରେସ ମୂଳପୋଛ ହୋଇଯିବା ଉଚିତ, ଖାସ୍‌ ସେହି ଦଳ ପାଇଁ ଦୁଇଦୁଇ ଥର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ହେଲେଣି ମୋଦି’: ଅସଦୁଦ୍ଦିନ ଓଓ୍ବେସୀ
  • ||
  • ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗୋବିନ୍ଦ ସାହୁକୁ ମିଳିଲା ଅନ୍ତରୀଣ ଜାମିନ
  • ||
  • ଅଗଷ୍ଟ ୬ରେ ଉପରାଷ୍ଟ୍ରପତି ନିର୍ବାଚନ, ଜୁଲାଇ ୧୭ ନାମାଙ୍କନର ଶେଷ ତାରିଖ : ଭାରତୀୟ ନିର୍ବାଚନ କମିଶନଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ବିଧିବଦ୍ଧ ଭାବେ ପ୍ରକାଶ ପାଇଲା ବିଜ୍ଞପ୍ତି
  • ||
  • ଡାବୁଗାଁ ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଯବାଗୁଡ଼ା ଗ୍ରାମରେ ପ୍ରେମୀଯୁଗଳଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା
  • ||
  • ପରକୀୟା ପ୍ରୀତି ସନ୍ଦେହ କରି ସ୍ତ୍ରୀକୁ ଟାଙ୍ଗିଆରେ ହାଣି ହତ୍ୟା କଲା ସ୍ବାମୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ପୁଣି ବଢ଼ିଲା କରୋନା ମାମଲା, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୧୬୧ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ନୟାଗଡ଼ : ଟ୍ରକ୍‌କୁ ପଛପଟୁ ପିଟିଲା କାର୍, ୮ ଆହତ
  • ||
  • କଟକ : ଭିଜିଲାନ୍ସ ପଞ୍ଝାରେ ସହକାରୀ ଯନ୍ତ୍ରୀ, ଏକକାଳୀନ ୪ଟି ସ୍ଥାନରେ ଚାଲିଛି ରେଡ୍
  • ||
  • ପାଟଣା : ଦୁଇ ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ଘରେ କଳାକନା ବୁଲାଇଦେଲେ ଲୁଟେରା, ଝିଅ ବାହାଘର ପାଇଁ ରଖିଥିଲେ ସୁନାଗହଣା
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ବିଜାପୁରରେ ମାଓ ହିଂସା, ପୋଲିସ ଇନଫର୍ମର ସନ୍ଦେହରେ ସରପଞ୍ଚଙ୍କୁ ଗଳା କାଟି ହତ୍ୟା
  • ||

ରାମଦେବଙ୍କ କମ୍ପାନୀ ପତଞ୍ଜଳି ଲଞ୍ଚ କଲା ଟୋନଡ୍ ମିଲ୍କ,ଲିଟର ପିଛା ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ଠାରୁ ରହିଛି ଏତିକି ଶସ୍ତା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୭।୫: ପତଞ୍ଜଳି ଆର୍ୟୁବେଦ ଲିମିଟେଡ୍ ସୋମବାର ଟୋନଡ୍ ମିଲକ୍ ଲଞ୍ଚ କରିବାର ଘୋଷଣା କରିଛି। ଏହା ପୂର୍ବରୁ ପତଞ୍ଜଳି ଟୋନଡ୍ ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡ, ଦିଲ୍ଲୀ-ଏନସିଆର, ଜୟପୁର,ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ଗାଈ କ୍ଷୀର ବିକ୍ରି କରୁଛି। ପତଞ୍ଜଳି ଟୋନଡ୍ କ୍ଷୀରର ମୂଲ୍ୟ ଲିଟରକୁ ୪୦ ଟଙ୍କା। ଯାହାକି ଅମୁଲ ଓ ମଦର ଡାଏରୀ ଭଳି କମ୍ପାନୀ ତୁଳନାରେ ୪ଟଙ୍କା ଲିଟର ପ୍ରତି ଶସ୍ତା। ଅମୁଲ ଓ ମଦର ଡାଏରୀ ନିକଟରେ କ୍ଷୀରର ମୂଲ୍ୟ ବଢାଇଛି।ପତଞ୍ଜଳି ଆର୍ୟୁବେଦ ଲିମିଟେଡର ପ୍ରବର୍ତ୍ତକ ବାବା ରାମଦେବ ଟୋନଡ୍ କ୍ଷୀର ଆଗତ କରିବା ସହ କହିଛନ୍ତି, ପତଞ୍ଜଳି ଡାଏରୀ ଏବଂ ଅନ୍ୟ ଫ୍ରେସ୍ ପ୍ରଡକ୍ଟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୨୦୧୮ରେ ପାଦ ରଖିଥିଲା। ଦିଲ୍ଲୀ-ଏନସିଆରରେ ଗାଈ କ୍ଷୀରର ବଜାରରେ ପତଞ୍ଜଳି ୨୦ ପ୍ରତିଶତ ଅଂଶୀଦାରି ହାସଲ କରିଥିଲା।

ବର୍ତ୍ତମାନ ଦିଲ୍ଲୀ-ଏନସିଆରରେ ପ୍ରତିଦିନ ୬୦ ଲକ୍ଷ ଲିଟର କ୍ଷୀର ବ୍ୟବହାର କରାଯାଏ। ଏଥିରେ ୧୦ ଲକ୍ଷ ଲିଟର ପ୍ରତିଦିନ ଗାଈ କ୍ଷୀର ରହିଛି। ଦ୍ବିତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ଟୋନଡ୍ ମିଲକ୍ ପ୍ରତିଦିନ ୧୫ ଲକ୍ଷ ଲିଟର ଖର୍ଚ୍ଚ ହୋଇଥାଏ। ପତଞ୍ଜଳି ଆର୍ୟୁବେଦ ଦ୍ବାରା ସୋମବାରରୁ ହିଁ ଦିଲ୍ଲୀ-ଏନସିଆର ଅଞ୍ଚଳରେ ଟୋନଡ୍ ମିଲକର ବିକ୍ରି ଆରମ୍ଭ କରାଯାଉଛି ଓ ଆମର ଲକ୍ଷ୍ୟ ହେଉଛି ପ୍ରଥମ ଦିନରୁ ହିଁ ଦିଲ୍ଳୀ-ଏନସିଆାର ଅଞ୍ଚଳରେ ୧୫ ପ୍ରତିଶତ ଆବଶ୍ୟକତା ପତଞ୍ଜଳି ଦ୍ବାରା ପୂରଣ କରାଯାଉ ବୋଲି ବାବା ରାମଦେବ କହିଛନ୍ତି।



ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର