ପ୍ରମୂଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ପ୍ରକାଶ ପାଇଲା OSSTET ପରୀକ୍ଷା ଫଳ, ୱେବସାଇଟରୁ ମିଳିବ ଡିଜିଟାଲ ସାର୍ଟିଫିକେଟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ବାଚସ୍ପତି ପ୍ରାର୍ଥୀ ହେଲେ ସୁରମା ପାଢୀ, ଭରିଲେ ନାମାଙ୍କନ ପତ୍ର
  • ||
  • ପୁରୀ : ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ନୀତିରେ ବିଳମ୍ବ, ବିବାଦ ଯୋଗୁଁ ଅଟକିଛି ନୀତିକାନ୍ତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ବୁଧବାର ରାଜ୍ୟରେ ଛେଚିବ ବର୍ଷା, ୨୦ ସୁଦ୍ଧା ଅଧା ଓଡ଼ିଶା ଛୁଇଁବ ମୌସୁମୀ
  • ||
  • ଡ୍ରେନ୍‌ରେ ପଡ଼ି ନାବାଳକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣା : ମୁକୁଳା ଡ୍ରେନ୍‌ର ସମୀକ୍ଷା କଲେ ନଗର ଉନ୍ନୟନ ମନ୍ତ୍ରୀ, ୭ ଦିନ ଭିତରେ ନିଆଯିବ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ
  • ||

ଏଲନ୍ ମସ୍କଙ୍କ ଭବିଷ୍ୟବାଣୀ, ମଙ୍ଗଳ ଗ୍ରହରେ ଆଗାମୀ ୩୦ ବର୍ଷରେ ତିଆରି ହେବ ସହର

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୭।୫:  ମଙ୍ଗଳ ଗ୍ରହକୁ ପହଁଞ୍ଚିବା ପାଇଁ ମଣିଷର ସ୍ବପ୍ନ ରହିଛି। ଆଜି ମଧ୍ୟ ପୃଥିବୀ ପାଖରେ ଏହି ଗ୍ରହର ରହସ୍ୟ ଜାଣିବାର ଇଛା ରହିଛି। ଏହା ଭିତରେ ଟେସଲା ସିଇଓ ଏଲନ୍ ମସ୍କ  କରିଛନ୍ତି ଭବିଷ୍ୟବାଣୀ।  ସେ କହିଛନ୍ତି, ଆଗାମୀ ୩୦ ବର୍ଷରେ ମଙ୍ଗଳ ଗ୍ରହରେ ସହର ପ୍ରତିଷ୍ଠା ହେବ। ଏଥିରେ ଲୋକ ରହିବେ। ଏହା ସେହି କଳ୍ପନାକୁ ସାକାର କରିବା ଭଳି, ଯେଉଁଥିରେ ଲୋକ କୁହନ୍ତି ଏବେ ମଙ୍ଗଳ ଓ ଚନ୍ଦ୍ରରେ ମଧ୍ୟ କଲୋନୀ ତିଆରି ହବ। ସ୍ପେସ୍‌ଏକ୍ସର କୋ-ଫାଉଣ୍ଡର ଏଲନ୍ ମସ୍କ ଏକ୍ସ ପ୍ଲାଟଫର୍ମରେ ଜଣେ ଫଲୋଅରଙ୍କ ଟ୍ବିଟର ଜବାବ୍ ଦେଇ ଏହା କହିଛନ୍ତି।

ଏଲନ ମସ୍କ କହିଛନ୍ତି, ଆମେ ମଙ୍ଗଳ ଗ୍ରହରେ ଓହ୍ଲାଇବାଠାରୁ ମାତ୍ର କିଛି ଦୂରରେ ରହିଛ। ସେ କହିଛନ୍ତି, ଆଗାମୀ ୫ ବର୍ଷରେ ଚାଳକ ଦଳଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ମଧ୍ୟ ଲୋକଙ୍କୁ ପଠାଇବ। ୧୦ ବର୍ଷରେ ମାଟି ଉପରେ ରହୁଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ମଙ୍ଗଳ ଗ୍ରହକୁ ପଠାଇବ। ଆଗାମୀ ୨୦ ବର୍ଷରେ ଏକ ସହର ଓ ନିଶ୍ଚିତ ରୂପରେ ୩୦ ବର୍ଷରେ ସଭ୍ୟତା ହେବାରେ ସଫଳ ହେବ। ମସ୍କଙ୍କ ଦ୍ବାରା କରାଯାଇଥିବା ନବୀନତମ ମହାକାଶ ଭବିଷ୍ୟବାଣୀ ଉପରେ ତାଙ୍କ ଫଲୋଅର୍ସଙ୍କ ଚର୍ଚ୍ଚା କରିଛନ୍ତି ଓ ନିଜର ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଦେଇଛନ୍ତି। 

ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ଯେ, ମସ୍କ ସ୍ପେସ୍‌ଏକ୍ସର ମୂଳଦୂଆ ୨୦୨୦ ରେ ରଖିଥିଲେ। ଏହି କମ୍ପାନୀ ଲିକ୍ବିଡ୍ ପ୍ରୋପେଲେଟ୍ ରକେଟକୁ କକ୍ଷପଥକୁ ପଠାଇବା ଓ ମହାକାଶ ଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ମହାକାଶ ଷ୍ଟେସନ୍ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପଠାଇବା ପାଇଁ ପ୍ରଥମେ କାମ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା। ଏହାର ସ୍ଥାପନା ଗୋଟେ ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ ମସ୍କ ନିଜର ମାର୍ସ ଓଏସିସ୍‌ ପ୍ରୋଜେକ୍ଟ ସହିତ ଲାଲ ଗ୍ରହକୁ ସବୁଜ କରିବାର ଯୋଜନାର ରୂପରେଖ ତିଆରି କରିଥିଲା। ଏଲନ୍ ମସ୍କ ସବୁବେଳେ ମହାକାଶକୁ ନେଇ ଭବିଷ୍ୟବାଣୀ କରନ୍ତି ଓ ଲୋକମାନେ ତାଙ୍କ ଟିପ୍ପଣୀକୁ ଖୁବ୍ ଗମ୍ଭୀରତାର ସହ ଦେଖନ୍ତି। ତାଙ୍କର ପ୍ରାୟ ୧୮୩ ଫଲୋଅର୍ସ ଅଛନ୍ତି, ଯେଉଁମାନେ ତାଙ୍କ ଟିପ୍ପଣୀ ଉପରେ ଚର୍ଚ୍ଚା କରନ୍ତି।

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.