PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଆସାମ ବନ୍ୟା ପୀଡିତଙ୍କ ପାଇଁ ସାହାଯ୍ୟର ହାତ ବଢାଇଲେ ଫିଲ୍ମ ନିର୍ମାତା କରନ ଜୋହର, ରିଲିଫ ପାଣ୍ଠିକୁ ଦେଲେ ୧୧ଲକ୍ଷ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକ ରାଜନ ଏକ୍କାଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ ବିଜେଡି ଟିମ୍, ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ପ୍ରାର୍ଥି ଦ୍ରୌପଦୀ ମୁର୍ମୁଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କରିବାକୁ କଲେ ନିବେଦନ
  • ||
  • କଟକ : ପ୍ରକାଶ ପାଇଲା ମାଟ୍ରିକ ପରୀକ୍ଷା ଫଳ, ଚଳିତ ବର୍ଷ ପାସ ହାର ୯୦.୫୫
  • ||
  • ନିଶ୍ଚିନ୍ତକୋଇଲି : କଟକ ଜିଲ୍ଲା ନିଶ୍ଚିନ୍ତକୋଇଲି ଥାନା ସୁକରପଡା ଗାଁରେ ପାରିବାରିକ କଳହରୁ ମା’କୁ ହତ୍ୟା କରିଛି ପୁଅ
  • ||
  • ଆନନ୍ଦପୁର : ଶାଳବଣୀ ଛକ ନିକଟରେ ଟାୟାର ଫାଟିଯିବାରୁ ପୋଲିସ ହାବୁଡରେ ଧରାପଡିଲା ବେଆଇନ ଗୋ-ଚାଲାଣ ଟ୍ରକ, ଜବତ କଲା ଆନନ୍ଦପୁର ପୋଲିସ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଅଭିନେତ୍ରୀ ରଶ୍ମିରେଖାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣା, ପ୍ରେମିକ ସନ୍ତୋଷ ପାତ୍ର ରାଉରକେଲା ବାସନ୍ତୀକଲୋନୀରେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ରାଉରକେଲାରେ ୩୧୧ କୋଟିର GST ଠକେଇ, ବନ୍ଧାହେଲେ ୫ ବ୍ୟବସାୟୀ
  • ||
  • ରାୟଗଡ଼ା : ଚାନ୍ଦିଲି ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ୩୨୬ ନମ୍ବର ଜାତୀୟ ରାଜପଥର ହାତୀଖମ୍ବ ଗାଁ ନିକଟରେ ଏକ ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବସ୍ ଓଲଟି ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ୩୦ ଆହତ
  • ||

ବିସିସିଆଇକୁ ଝଟକା: ପାକିସ୍ତାନକୁ ବ୍ୟାନ୍ କରିବାକୁ ମନା କଲା ଆଇସିସି

ଦୁବାଇ,୩।୩: ଅନ୍ତଃର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ କାଉନସିଲ  (ଆଇସିସି)ରୁ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ କନଟ୍ରୋଲ ବୋର୍ଡ(ବିସିସିଆଇ) ଲାଗିଛି ବଡ ଝଟକା। କ୍ରିକେଟର ସର୍ବୋଚ୍ଚ ସଂସ୍ଥା  ଆଇସିସିଆଇ ଆତଙ୍କବାଦକୁ ପ୍ରୋତ୍ସାହନ ଦେଉଥିବା ଦେଶ ସହିତ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବରେ ସମ୍ପର୍କ ଶେ​ଷ କରିବାର ଦାବିକୁ ଖାରଜ କରିଛି। ଆଇସିସିର କହିବା ଅନୁସାରେ ଏଭଳି ମାମଳାରେ ତା’ର କିଛି ଭୂମିକା ନାହିଁ। ଏହି ମାମଲା ଗତ ଶନିବାର ଆଇସିସି ବୋର୍ଡ ବୈଠକ ସମୟରେ ଉଠିଥିଲା। ବୈଠକର ଅଧ୍ୟକ୍ଷତା ଆଇସିସି ଚେୟାରମ୍ୟାନ ଶଶାଙ୍କ ମନୋହର କରିଥିଲେ। ଯଦିଓ ଏହା ଉପରେ ଆଉ ଅଧିକ ବିଚାର ବିମର୍ଷ ହୋଇନଥିଲା।  ବୈଠକରେ ବିସିସିଆାଇର ପ୍ରତିନିଧିତ୍ବ ବୋର୍ଡର କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ସଚିବ ଅମିତାଭ ଚୌଧରି କରିଥିଲେ।

source: https://www.jagran.com

ଭାରତ ସରକାର ପୁଲଓ୍ବାମା ଆକ୍ରମଣ ପାଇଁ ପାକିସ୍ତାନକୁ ଦାୟୀ କରିଥିଲେ।ବୋର୍ଡର ପଦାଧିକାରୀ କହିଥିଲେ ସଦସ୍ୟ ଦେଶ ଗୁଡିକ ଭିତରୁ ବହୁ ଖେଳାଳୀ ପାକିସ୍ତାନ ସୁପର ଲିଗ୍(ପିଏସ୍ଏଲ)ରେ ଖେଳନ୍ତି। ସେମାନେ କେବେ ହେଲେ ଏଭଳି ଦାବି କରିନାହାଁନ୍ତି। ଚଳିତ ବର୍ଷ ଇଂଲଣ୍ଡରେ ୩୦ ମଇରୁ ୧୪ ଜୁଲାଇ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବିଶ୍ବକପ୍ ମୁକାବିଲା ହେବାର ଅଛି। ଏଥିରେ ୧୬ ଜୁନରେ ଭାରତ ପାକିସ୍ତାନ ମଧ୍ୟରେ ମ୍ୟାଚ୍ ହେବ।ପୁଲଓ୍ବାମା ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣ ପରେ ବିସିସିଆଇ ପକ୍ଷରୁ ଆଇସିସିକୁ ଚିଠି ଲେଖିଥିଲେ। ଏଥିରେ ଆଇସିସି ଓ ଏହାର ସଦସ୍ୟ ରାଷ୍ଟ୍ରରୁ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ସୁରକ୍ଷା ଦେଉଥିବା ଦେଶ ସହିତ ସମ୍ପର୍କ ଶେ​‌ଷ କରିବାର ଦାବି ହୋଇଥିଲା। ପୁଲଓ୍ବାମା ଆକ୍ରମଣରେ ସିଆରପିଏଫର ୪୦ ଜଣ ଯବାନ ଶହୀଦ ହୋଇଥିଲେ।