ପ୍ରମୂଖ ଖବର
  • କେନ୍ଦୁଝର : ଚୋରା କାଠ ଚାଲାଣ ବେଳେ ମାଡ଼ି ବସିଲା ବନ ବିଭାଗ, ୭ ଟ୍ରିପରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ଵ କାଠ ଜବତ
  • ||
  • ଯାଜପୁର : ଶୌଚ ହେବାକୁ ଯାଇ କେନାଲରେ ଭାସିଗଲେ ନାବାଳକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ୨୭ରେ ବସିବ ନୀତି ଆୟୋଗ ବୈଠକ, ଯୋଗଦେବେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||

ଆମ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଖେଳିବାର ଅନୁମତି ଦେଉ ନାହାନ୍ତି ଯଦି... ଆଇପିଏଲରେ ପାକିସ୍ତାନ ନଖେଳିବା ନେଇ ବିସସିଆଇକୁ ଉପରେ ବର୍ଷିଲେ ଇମ୍ରାନ୍ ଖାନ୍‌

ଇସଲାମାବାଦ,୧।୪: ପାକିସ୍ତାନର ବିଶ୍ବକପ୍ ବିଜେତା କ୍ୟାପଟେନ୍‌ ଓ ପୂର୍ବତନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଇମ୍ରାନ୍ ଖାନ୍‌ କହିଛନ୍ତି, ତାଙ୍କ ଦେଶର ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଏହି କଥାର ଚିନ୍ତା କରିବା ଉଚିତ ନୁହେଁ ଭାରତ ତାଙ୍କୁ ଆଇପିଏଲରେ ଖେଳାଇ ଦେଉନି।  ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ଯେ, ଯେତେବେଳେ ଆଇପିଏଲ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା ପାକିସ୍ତାନର ଖେଳାଳି ମଧ୍ୟ ଏହି ଲିଗ୍‌ରେ ଖେଳୁଥିବାର ଦେଖାଯାଇଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ମୁମ୍ବାଇରେ ହୋଇଥିବା ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣ ପରେ ବିସିସିଆଇ ପାକିସ୍ତାନ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଆଇପିଏଲରୁ ବାହାର କରିଦେଇଥିଲା। ୨୦୦୮ ପରେ ପାକିସ୍ତାନ ଖେଳାଳି ଆଇପିଏଲର ଅଂଶ ହୋଇପାରିନି।

{"id":555114,"width":940,"height":706,"sizeSlug":"full","linkDestination":"none"}

ପାକିସ୍ତାନର ପୂର୍ବତନ କ୍ୟାପଟେନ୍ ଇମ୍ରାନ୍ ଖାନ୍ ‘ଟାଇମ୍ସ ରେଡିଓ’ ସହିତ ଦେଇଥିବା ଇଣ୍ଟରଭ୍ୟୁରେ ନିଜର କଥା କହିଥିଲେ। ସେ ନିଜର କଥା ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗ ଉପରେ ରଖି କହିଛନ୍ତି, ମୋତେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ଲାଗୁଛି ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ବୋର୍ଡ ପାକିସ୍ତାନୀ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ନିଜର ଅହଂକାରର ଗନ୍ଧ ରହିଛି।’ ଇମ୍ରାନ୍ ଖାନ୍ ନିଜର କଥା ଆଗକୁ ରଖି କହିଛନ୍ତି, ଯଦି ବିସିସିଆଇ ପାକିସ୍ତାନୀ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଆଇପିଏଲରେ ଖେଳିବାର ଅନୁମତି ଦେଇନଥାଏ ତେବେ କୌଣସି କଥା ନାହିଁ।

ଏହାଛଡା ଇମ୍ରାନ ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି, ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ କନଟ୍ରୋଲ ବୋର୍ଡ (ବିସିସିଆଇ) ଏବେ ଅହଂକାରୀ ହୋଇଯାଇଛି, କାରଣ ବହୁତ ଫଣ୍ଡ ତାଙ୍କୁ ମିଳୁଛି। ଏହା ଦୁର୍ଭାଗୃପୂର୍ଣ୍ଣ ଅଟେ, ପାକିସ୍ତାନ ଓ ଭାରତ ଭିତରେ ସମ୍ପର୍କ। ଭାରତ ଏବେ ଯେଉଁ ଭଳି କ୍ରିକେଟ ଦୁନିଆରେ ଏକ ମହାଶକ୍ତି ରୂପରେ ସାମନାକୁ ବସିଛି, ସେଥିପାଇଁ ତା ଭିତରେ ବହୁତ ଅଂହକାର ଆସିଯାଇଛି। ବହୁତ ଅଧିକ ଧନ ମିଳିବା କାରଣରୁ ବିସିସିଆଇ ଅହଂକାରୀ ଭଳି ବ୍ୟବହାର କରୁଛି। ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ଯେ, ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୩ର ଆରମ୍ଭ ୩୧ ମାର୍ଚ୍ଚରୁ ହେବ। ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ ଗୁଜରାଟ ଟାଇଟନ୍ସ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପରକିଙ୍ଗକୁ ୫ ଓ୍ବିକେଟରେ ହରାଇଛି।

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.