PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ନୋବେଲ ଶାନ୍ତି ପୁରସ୍କାର ଘୋଷଣା: ମାନବାଧିକାର ପ୍ରବକ୍ତା ଆଲେସ୍ ବାଲିଆସ୍କି ସହ ଦୁଇଟି ସଂଗଠନକୁ ମିଳିବ ପୁରସ୍କାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଓଡ଼ିଶା ଲଳିତ କଳା ଏକାଡେମୀ ଉପସଭାପତି ତଥା ବିଶିଷ୍ଟ ଶିଳ୍ପୀ ଶ୍ରୀନିବାସ ପଢ଼ିଆରୀଙ୍କ ପରଲୋକ
  • ||
  • ମୁରିବାହାଲ : ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ମୁରିବାହାଲ ବ୍ଲକ APO ସୁଶାନ୍ତ କୁମାର ଦାସ, ୪୫ହଜାର ଟଙ୍କା ଲାଞ୍ଚ ନେଉଥିବା ବେଳେ ଧରାପଡ଼ିଲେ
  • ||
  • ବାଙ୍ଗିରିପୋଷି : ଶୌଚ ହେବାକୁ ଯାଇଥିବା ବେଳେ ଆକ୍ରମଣ କଲା ଦନ୍ତା, ଯୁବକ ମୃତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ପୁଣି ଘୂର୍ଣ୍ଣିବଳୟ ସମ୍ଭାବନା, ୨୫ ପୂର୍ବରୁ ଓଡ଼ିଶା ଛାଡ଼ିବନି ମୌସୁମୀ
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ନଭେମ୍ୱର ୩ରେ ଧାମନଗର ଉପନିର୍ବାଚନ, ଆଜିଠୁ ନାମାଙ୍କନ ପତ୍ର ଦାଖଲ
  • ||
  • ତେଲକୋଇ : ଶୁଝି ପାରିଲେନି କିସ୍ତି, ଆତ୍ମହତ୍ୟା କଲେ ଅସହାୟ ଟ୍ରକ ମାଲିକ
  • ||
  • ମୋହନା : ଜଙ୍ଗଲରୁ ବିପୁଳ ପରିମାଣର କାଠ ଗଣ୍ଡି ଜବତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ଉପର ତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍, ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୬୩ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||

ରାଜେଶ ଖାନ୍ନାଙ୍କ ବାହୁବନ୍ଧନରେ ଦିନେ ହଜି ଯାଇଥିଲେ ୫୬ ବର୍ଷ ବୟସର ଏହି ଅଭିନେତ୍ରୀ, ଯାହାର ଭିଡ଼ିଓକୁ ନେଇ ହୋଇଥିଲା ବିବାଦ

ମୁମ୍ୱାଇ ୩୦|୩: ବଲିଉଡର ପ୍ରତିଷ୍ଠିତ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଜୟାପ୍ରଦା କିଛି ଦିନ ହେବ ବେଶ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ଅଛନ୍ତି। ଖାସକରି ଆଗାମୀ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ଲଢିବା ପାଇଁ ଜୟାପ୍ରଦା ଖୁବ୍‌ କସରତ କରୁଛନ୍ତି। ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟି ନିର୍ବାଚନ ଲଢିବା ପାଇଁ ଜୟାପ୍ରଦାଙ୍କୁ ମଇଦାନକୁ ଆଣିଛନ୍ତି। ରାମପୁରରୁ ନିର୍ବାଚନ ଲଢିବା ପାଇଁ ସେ ମଇଦାନକୁ ଓହ୍ଲାଇଛନ୍ତି। ସମାଜବାଦୀ ପାର୍ଟିର ନେତା ଓ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ପୂର୍ବତନ ମନ୍ତ୍ରୀ ଆଜମ ଖାନଙ୍କୁ ଟକ୍କର ଦେବେ ଜୟାପ୍ରଦା।

ସିନେମା ଜଗତରେ ଜୟା ତାଙ୍କ ଅଭିନୟ ପାଇଁ ବେଶ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ରହୁଥିଲେ। ଗୋଟେ ସମୟରେ ଫିଲ୍ମି ଜଗତରେ ଅଧିକ ଆୟ କରୁଥିବା ଅଭିନେତ୍ରୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣେ ଥିଲେ ଜୟା। ଅଭିନୟ ଜଗତରୁ ସେ ଦୂରେଇ ଯାଇଛନ୍ତି ସତ କିନ୍ତୁ ରାଜନେତା ଭାବେ ସେ ଏବେ ପରିଚିତ। ତେଲୁଗୁ ସିନେମା ଜଗତରେ ଅଭିନୟ କରି ସେ ଫିଲ୍ମ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରେ ପାଦ ଦେଇଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ପ୍ରକୃତରେ ସେ ବଲିଉଡରେ ଅଭିନୟ କରିବା ପରେ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ହାସଲ କରିଥିଲେ। ବଲିଉଡ ମାଧ୍ୟମରେ ସେ ତାଙ୍କର ନୂଆ ପରିଚୟ ତିଆରି କରିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଥିଲେ।

୧୯୭୪ ମସିହାରେ ରିଲିଜ ହୋଇଥିବା ଫିଲ୍ମ ଭୂମି କସମରେ ଅଭିନୟ କରି ସେ ହିନ୍ଦି ସିନେମା ଜଗତରେ ପାଦ ଦେଇଥିଲେ । ଜୟା ତାଙ୍କ କ୍ୟାରିଅରରେ ପାଖାପାଖି ୨୦୦ ସିନେମାରେ ଅଭିନୟ କରିଛନ୍ତି। ସେହି ସମୟରେ ତାଙ୍କୁ ଅନେକ ବିବାଦର ମଧ୍ୟ ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ପଡିଥିଲା। ଜିତେନ୍ଦ୍ରଙ୍କ ସହ ଜୟାଙ୍କ ଯୋଡି ବହୁତ ହିଟ୍‌ ଥିଲା । ବରିଷ୍ଠ ଅଭିନେତା ରାଜେଶ ଖନ୍ନାଙ୍କ ସହ ମଧ୍ୟ ଜୟା କାମ କରିଛନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ଏକ ଅନ୍ତରଂଗ ସିନ ପାଇଁ ସେ ବେଶ ବିବାଦରେ ଥିଲେ।

ହିନ୍ଦି ଫିଲ୍ମର ଗୀତ ଆ ଜାନେମନ ଆଜ ତୁଝେରେ ଜୟା ଓ ରାଜେଶଙ୍କ ବୋଲ୍ଡ ସିନ ଦେଖି ସମସ୍ତେ ଆଚମ୍ୱିତ ହୋଇଥିଲେ। ୨୦ ବର୍ଷ ବଡ ଅଭିନେତା ରାଜେଶ ଖନ୍ନାଙ୍କ ସହ ଜୟାଙ୍କୁ ଏହି ଅବତାରରେ ଦେଖିବାକୁ ଦର୍ଶକ ପସନ୍ଦ କରିନଥିଲେ। ଏହି ଗୀତ ପାଇଁ ସେହି ସମୟରେ ଅନେକ ବିବାଦ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିଲା।