ପ୍ରମୂଖ ଖବର
  • ରଥଯାତ୍ରା ଏଂବ ସ୍ନାନ ପୂର୍ଣ୍ଣିମାକୁ ନେଇ ଗୁରୁତ୍ଵପୂର୍ଣ୍ଣ ବୈଠକ ବସିବ, ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମୋହନ ମାଝୀଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ବସିବ
  • ||
  • ପଙ୍କରେ ଫସିଲେ ୩ ଦନ୍ତା ହାତୀ, ଖାଦ୍ୟ ଅନ୍ବେଷଣରେ ଆସି ଅଟକି ରହିଛନ୍ତି
  • ||
  • ମୋହନା: ଶଳାକୁ ଗୁଳି କରି ହତ୍ୟା କଲା ଭିଣୋଇ
  • ||
  • ଜମି ବିବାଦକୁ ନେଇ ମାଆ ଓ ଝିଅଙ୍କୁ ଛୁରା ମାଡ଼ ଘଟଣା, ଜେଲ ଗଲା ଅଭିଯୁକ୍ତ ସୂରଜ
  • ||
  • ଭାରତୀୟ ରେଳବାଇ ରଚିଲା ଇତିହାସ, 'ଲିମକା ବୁକ୍ ଅଫ୍ ରେକର୍ଡସ'ରେ ପାଇଲା ସ୍ଥାନ
  • ||
  • କରଞ୍ଜିଆ: ଫେରିଲେ ଝାଡ଼ଖଣ୍ଡି ହାତୀପଲ, ୨୦ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ବ ଗାଁରେ ଭୟର ବାତାବରଣ
  • ||
  • ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡରେ ଜଳିଗଲା ଦୁଇ ବଖରା ଘର, ନିଆଁରେ ପୋଡି ହୋଇ ମହିଳା ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଆଜି ଶେଷ ରଜ ଉତ୍ସବ: ସବୁଠି ପିଠା, ମିଠା, ପାନର ଆସର
  • ||
  • ଆଜି ପିତୃ ଦିବସ: ବାପାଙ୍କ ପାଇଁ ଦିନଟିଏ, ବାପା ବିଶ୍ବାସର ବରଗଛ, ଭରଷାର ଭବିଷ୍ୟତ
  • ||
  • ଓଡ଼ିଶାରେ ନାକେଦମ୍ କରୁଛି ତାତି, କାଲିଠୁ ମିଳିବ ଆଶ୍ୱସ୍ତି: ୨୪ ସୁଦ୍ଧା ରାଜ୍ୟରେ ମୌସୁମୀ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||

ମଦ ନୀତି ମାମଲାରେ ମନୀଷ ସିସୋଦିଆଙ୍କୁ ଝଟକା , ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଜାମିନ ଆବେଦନ ଖାରଜ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଦିଲ୍ଲୀର ପୂର୍ବତନ ଉପମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ତଥା ଆମ୍‌ ଆଦମୀ ପାର୍ଟିର ନେତା ମନୀଷ ସିସୋଦିଆଙ୍କୁ ହୋଇକୋର୍ଟରୁ ଲାଗିଛି ବଡ଼ ଝଟକା। କୋର୍ଟ ତାଙ୍କର ଜାମିନର ଆବେଦନ ଖାରଜ କରି ଦେଇଛନ୍ତି। ଦିଲ୍ଲୀ ହାଇକୋର୍ଟ ଆବେଦନରେ ଶୁଣାଣି କରି ୧୪ ମେ’କୁ ଶୁଣାଣିକୁ ସୁରକ୍ଷିତ ରଖିଥିଲେ। ଏବେ ଏହା ଉପରେ ଶୁଣାଣି ହୋଇଛି। 

ବିଚାରପତି ସ୍ୱର୍ଣ୍ଣକାନ୍ତା ଶର୍ମାଙ୍କର କୋର୍ଟ ମନୀଷ ସିସୋଦିଆଙ୍କୁ ତଳ କୋର୍ଟରେ ଜାମିନ ଆବେଦନ ପାଇଁ ସୁଯୋଗ ଦେଇ ଥିଲେ। କୋର୍ଟଙ୍କୁ ଆବେଦନକାରୀଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି କି, ବିଳମ୍ୱିତ ଆଧାରରେ ଜାମିନ ଦିଆଯାଇ ପାରେ। ସେଠାରେ ଇଡି ଓ ସିବିଆଇ ଏହାର ବିରୋଧ କରି ଥିଲେ। ସେ କହି ଥିଲେ କି, ଏହା କେବଳ ଜାମିନର ଆଧାର ହୋଇ ପାରିବ ନାହିଁ। ସବୁ ପକ୍ଷକୁ ଶୁଣିବା ପରେ ଆମର ଅନୁମାନ କି ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ସିସୋଦିଆଙ୍କୁ ଜାମିନ ଆବେଦନ ତଳ କୋର୍ଟରେ ଦାଖଲ କରିବାକୁ କହି ଥିଲେ। 

ହାଇକୋର୍ଟ କହିଛନ୍ତି , ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ କହିଥିଲେ ଯେ , ସେ ତାଙ୍କର ଟିପ୍ପଣୀ ଗୁଡ଼ିକରେ ପ୍ରଭାବିତ ନହୋଇ ଜାମିନ ଉପରେ ନିଷ୍ପତ୍ତି ଶୁଣାନ୍ତୁ। ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟଙ୍କ ଆଦେଶ ମୁତାବିକ ସିସୋଦିଆ ଜାମିନ ଆବେଦନ ଦାଖଲ କରି ଥିଲେ। କୋର୍ଟ ମନୀଷଙ୍କ ଦଲିଲକୁ ପଢିଲେ, ଯେଉଁଥିରେ ସେ ଟ୍ରାୟଲ ଆରମ୍ଭ ହେବାରେ ବିଳମ୍ୱ କରିବାର କଥା କରିଥିଲେ। କୋର୍ଟ କହିଛନ୍ତି କି ସବୁ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଲିଗାଲ ରାଇଟ୍ସର ବ୍ୟବହାର କରିବାକୁ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର। କୋର୍ଟ କହିଛନ୍ତି , ଦଲିଲରେ ଇଡି ଓ ସିବିଆଇ ପକ୍ଷରୁ ଟ୍ରାୟଲ କୋର୍ଟରେ ବିଳମ୍ୱକୁ ନେଇ କୌଣସି ଭୁଲ ହୋଇ ନାହିଁ। 

କୋର୍ଟ କହିଛନ୍ତି କି, କେସ୍‌ ଶକ୍ତି ଗୁଡ଼ିକର ଦୁରୁପଯୋଗ ଓ ଜନତାଙ୍କ ଭରସାକୁ ଭାଙ୍ଗିବା ଭଳି। ମନୀଷଙ୍କ ପାଖରେ ଅବକାରୀ ବିଭାଗ ସହ ମୋଟ ୧୮ଟି ବିଭାଗ ଥିଲା। ଅବକାରୀ ନୀତି ତିଆରି କରାଗଲା, ଯେଉଁଥିରେ ପ୍ରି ଡ୍ରାଫଟେଡ୍‌ ଇମେଲ ପଠା ଯାଇଥିଲା। ଅବକାରୀ ନୀତିର ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ଏମିତି ନୀତି ତିଆରି କରିବାର ଥିଲା, ଯାହା କିଛି ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଫାଇଦା ହୋଇ ପାରିବ ଓ ଲାଞ୍ଚ ମଧ୍ୟ ଆସି ପାରିବ। ଦୁର୍ନୀତି ଏହି ମାମଲାରେ ସେହି ସମୟରେ ହେଲା, ଯେବେ କିଛି ଲୋକଙ୍କୁ ଫାଇଦା ଦେବାକୁ ନୀତି ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଗଲା, ଏହାକୁ ଅର୍ଥ ଆସି ପାରିବ। ଏହି ମାମଲା କ୍ଷମତାକୁ ଗୁରୁତର ଭାବେ ଦୁରୁପଯୋଗ କରିବାର ପ୍ରକ୍ରିୟା।

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.