PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମହାରାଷ୍ଟ୍ର : ସିଏମ୍ ପଦରୁ ଉଦ୍ଧବ ଠାକରେଙ୍କ ଇସ୍ତଫା ପରେ କଣ ରହିଛି ବିଜେପିର ପ୍ଲାନ୍? ଫଡନବୀସ-ସିନ୍ଦେ ମେଣ୍ଟ ସରକାର ଗଠନ ନେଇ ଜୋରଦାର ଚର୍ଚ୍ଚା
  • ||
  • ‘ଦେଶରୁ କଂଗ୍ରେସ ମୂଳପୋଛ ହୋଇଯିବା ଉଚିତ, ଖାସ୍‌ ସେହି ଦଳ ପାଇଁ ଦୁଇଦୁଇ ଥର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ହେଲେଣି ମୋଦି’: ଅସଦୁଦ୍ଦିନ ଓଓ୍ବେସୀ
  • ||
  • ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗୋବିନ୍ଦ ସାହୁକୁ ମିଳିଲା ଅନ୍ତରୀଣ ଜାମିନ
  • ||
  • ଅଗଷ୍ଟ ୬ରେ ଉପରାଷ୍ଟ୍ରପତି ନିର୍ବାଚନ, ଜୁଲାଇ ୧୭ ନାମାଙ୍କନର ଶେଷ ତାରିଖ : ଭାରତୀୟ ନିର୍ବାଚନ କମିଶନଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ବିଧିବଦ୍ଧ ଭାବେ ପ୍ରକାଶ ପାଇଲା ବିଜ୍ଞପ୍ତି
  • ||
  • ଡାବୁଗାଁ ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଯବାଗୁଡ଼ା ଗ୍ରାମରେ ପ୍ରେମୀଯୁଗଳଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା
  • ||
  • ପରକୀୟା ପ୍ରୀତି ସନ୍ଦେହ କରି ସ୍ତ୍ରୀକୁ ଟାଙ୍ଗିଆରେ ହାଣି ହତ୍ୟା କଲା ସ୍ବାମୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ପୁଣି ବଢ଼ିଲା କରୋନା ମାମଲା, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୧୬୧ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ନୟାଗଡ଼ : ଟ୍ରକ୍‌କୁ ପଛପଟୁ ପିଟିଲା କାର୍, ୮ ଆହତ
  • ||
  • କଟକ : ଭିଜିଲାନ୍ସ ପଞ୍ଝାରେ ସହକାରୀ ଯନ୍ତ୍ରୀ, ଏକକାଳୀନ ୪ଟି ସ୍ଥାନରେ ଚାଲିଛି ରେଡ୍
  • ||
  • ପାଟଣା : ଦୁଇ ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ଘରେ କଳାକନା ବୁଲାଇଦେଲେ ଲୁଟେରା, ଝିଅ ବାହାଘର ପାଇଁ ରଖିଥିଲେ ସୁନାଗହଣା
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ବିଜାପୁରରେ ମାଓ ହିଂସା, ପୋଲିସ ଇନଫର୍ମର ସନ୍ଦେହରେ ସରପଞ୍ଚଙ୍କୁ ଗଳା କାଟି ହତ୍ୟା
  • ||

କଂଗ୍ରେସ ଛାଡ଼ିବିନି: ପ୍ରଫୁଲ୍ଲ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୯ା୧(ବ୍ୟୁରୋ): “କଂଗ୍ରେସ ଛାଡ଼ିବି ନାହିଁ । କଂଗ୍ରେସରେ ରହିବି । କଂଗ୍ରେସ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଭାବେ ନିର୍ବାଚନ ଲଢ଼ିବି ।” ଦଳ ଡିଆଁ ଚର୍ଚ୍ଚାକୁ ଖଣ୍ଡନ କରି ତଳସରା ବିଧାୟକ ପ୍ରଫୁଲ୍ଲ ମାଝି ଏଭଳି ଦମ୍ଭୋକ୍ତି ରଖିଛନ୍ତି ।
ନବ ଦାସ ଓ ଯୋଗେଶ ସିଂହଙ୍କ ଭଳି ତଳସରା ବିଧାୟକ ପ୍ରଫୁଲ୍ଲ ମଧ୍ୟ କଂଗ୍ରେସ ଛାଡ଼ିବାକୁ ଯୋଜନା କରୁଥିବା ନେଇ ବେଶ୍‌ କିଛିଦିନ ହେବ ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଛି । ଏପରିକି ସେ ବିଜେଡି କ୍ୟାମ୍ପ ସହ ଯୋଗାଯୋଗରେ ଥିବା ଅନେକ ଅନୁମାନ କରୁଥିଲେ । ମାତ୍ର ସବୁ ଚର୍ଚ୍ଚାକୁ ଖଣ୍ଡନ କରିଛନ୍ତି ପ୍ରଫୁଲ୍ଲ । ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ ପ୍ରଫୁଲ୍ଲ କହିଛନ୍ତି, ସେ କଂଗ୍ରେସ ଛାଡ଼ିବାର ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠୁନି । ତେଣୁ ଅନ୍ୟ କୌଣସି ଦଳକୁ ଯିବାର ନାହିଁ । ସବୁ ନେତା ସମାନ ନୁହନ୍ତି । ତେଣୁ ଏଭଳି ଚର୍ଚ୍ଚାର କୌଣସି ମାନେ ନାହିଁ । ବର୍ତ୍ତମାନ ଛତିଶଗଡ଼ ନିର୍ବାଚନ ଫଳାଫଳ ପ୍ରଭାବ ତାଙ୍କ ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀରେ ଅନୁଭୂତ ହେଉଛି । ତେଣୁ କଂଗ୍ରେସର ସ୍ଥିତି ଆହୁରି ମଜବୁତ ଅଛି ।
ସେ ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି, ଯେଉଁମାନେ ଦଳ ଛାଡ଼ୁଛନ୍ତି, ତାହାର ବିଶେଷ ପ୍ରଭାବ ସଂଗଠନ ଉପରେ ପଡ଼ିବ ନାହିଁ । କାଁ ଭାଁ ନେତା ଦଳ ଛାଡ଼ୁଛନ୍ତି । ହେଲେ ଆଗାମୀଦିନରେ ବହୁ ବରିଷ୍ଠ ନେତା କଂଗ୍ରେସ ସହ ଯୋଡ଼ି ହେବା ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି ।