PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବରଗଡ : ବିଜେପିରେ ମିଶିଲେ ବରଗଡର ପୂର୍ବତନ ସାଂସଦ ସଞ୍ଜୟ ଭୋଇ
  • ||
  • ଚୌଦ୍ୱାର : ୧୬୨ ପେଟି କଫସିରଫ ଜବତ, ୨ ଗିରଫ
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ଓଡ଼ିଶା-ଝାଡଖଣ୍ଡ ସୀମାନ୍ତରେ ପୁଲିସ ଓ ନକ୍ସଲଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଗୁଳି ବିନିମୟ, ଖସିଗଲା ମାଓ ନେତା ଅନମୋଲ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ୨୦୨୦ ରୁ ୨୦୨୨ ମଧ୍ୟରେ ଓଡ଼ିଶାରେ କୋଭିଡ୍‌ରେ ମରିଛନ୍ତି ୨୦ ହଜାରରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ଵ, ଫାଇଲିନ୍ ବାତ୍ୟାରେ ହୋଇଛି ସର୍ବାଧିକ କ୍ଷତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ୫୫୧୫ଟି ଅଛି ପଡ଼ା ଗାଁ, ୬୬୫ ଗାଁକୁ ମିଳିଛି ରାଜସ୍ଵ ମାନ୍ୟତା
  • ||

ପାକିସ୍ତାନୀ ସାମଗ୍ରୀ ଉପରେ ୨୦୦ ପ୍ରତିଶତ ସୀମା ଶୁଳ୍କ ଲଗାଇଲେ ଭାରତ ସରକାର

source:khabar.ndtv.com

ନୁଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୭/୨: ପୁଲୱାମା ଆକ୍ରମଣପରେ ଏବେ ଭାରତ, ପାକିସ୍ତାନ ଉପରେ ପ୍ରତିଶୋଧ ନେବା ଆରମ୍ବ କରିସାରିଛି । ପୁଲୱାମାରେ ହୋଇଥିବା ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣ ପରେ ଭାରତ ସରକାର ଶନିବାର ଆଉ ଏକ ବଡ ପଦକ୍ଷେପ ଉଠାଇଛନ୍ତି । ପାକିସ୍ତାନରୁ ଆମଦାନୀ ହେଉଥିବା ସମସ୍ତ ସାମଗ୍ରୀ ଉପରେ ସୀମାଶୁଳ୍କ ତତ୍କାଳ ପ୍ରଭାବରେ ବୃଦ୍ଧି କରି ୨୦୦ ପ୍ରତିଶତ କରିଦେଇଛନ୍ତି ସରକାର । ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀ ଅରୁଣ ଜେଟଲୀ ଏହି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ।

ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀ ଅରୁଣ ଜେଟଲୀ ଟ୍ୱିଟ୍ କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ପୁଲୱାମା ଘଟଣା ପରେ ପାକିସ୍ତାନଠୁ ଏମଏଫଏନ ଷ୍ଟାଟସ୍ ଫେରାଇଆଣିଥିଲା । ଏବେ ପାକିସ୍ତାନଠୁ ଭାରତକୁ ଆମଦାନୀ ହେଉଥିବା ସମସ୍ତ ସାମଗ୍ରୀ ଉପରେ ସୀମା ଶୁଳ୍କ ତତ୍କାଳ ପ୍ରଭାବରେ ବୃଦ୍ଧି କରି ୨୦୦ ପ୍ରତିଶତ କରିଦିଆଯାଇଛି ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର