PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପାଟଣା : କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲ୍ଲା ପାଟଣା ଥାନା ଗଣ୍ଡବେଡ଼ା ଗାଁରେ ଶ୍ୱଶୁର ଘର ପଛପଟୁ ଜ୍ୱାଇଁର ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ବସ୍ତା : ବାଲେଶ୍ଵର ଜିଲ୍ଲା ବସ୍ତା-ଅମର୍ଦା ରୋଡ ରେଳ ଷ୍ଟେସନ ମଧ୍ୟବର୍ତ୍ତୀ ବ୍ରାହ୍ମଣଦା ଗ୍ରାମ ନିକଟ ରେଳ ଧାରଣା ପାର୍ଶ୍ଵରୁ ଅଜଣା ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଆଠମଲ୍ଲିକ : ଅନୁଗୁଳ ଜିଲ୍ଲା ଆଠମଲ୍ଲିକ ବ୍ଲକ ହଣ୍ଡପା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ରଘୁନାଥପୁର ଗାଁ ପଡ଼ିଆରେ କ୍ରିକେଟ ଖେଳିବା ବେଳେ ପଡ଼ିଲା ଚଡ଼କ, ଜଣେ ମୃତ ଅନ୍ୟ ଜଣେ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ଢେଙ୍କାନାଳ ସଦର ଥାନା ଭାପୁର ଫାଣ୍ଡି ଗଙ୍ଗାଧର ପ୍ରସାଦ ଗାଁ ପଶ୍ଚିମେଶ୍ୱର ମନ୍ଦିର ନିକଟରେ ପିକଅପ୍ ଭ୍ୟାନ ଓ ଟ୍ରକ୍ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା, ଡ୍ରାଇଭର୍ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଦୁଇ ଆଇଏଏସ୍‌ଙ୍କୁ ହକି ବିଶ୍ୱକପ୍‌ ପରିଚାଳନା ଦାୟିତ୍ୱ, ରାଉରକେଲା ପାଇଁ ଭୂପେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ପୁନିଆ, ଭୁବନେଶ୍ଵରରେ ରଘୁ ଜି
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ଧୁମ୍‌ଧାମ୍‌ରେ ପାଳିତ ହେଲା ବଲାଙ୍ଗୀରର ବଏଲ ଯାତ୍ରା, ସମାଜର ମଙ୍ଗଳ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଦେବୀଙ୍କ ଆରାଧନା କଲେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ
  • ||
  • ମୁନିଗୁଡ଼ା : ରାୟଗଡ଼ା ଜିଲ୍ଲା ଅମ୍ବାଦଳା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ କାମାରି ଗାଁ ନିକଟ ଜଙ୍ଗଲରୁ ଝୁଲନ୍ତା ଅବସ୍ଥାରେ ନିଖୋଜ ମହିଳାଙ୍କ ଗଳିତ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଉପକୂଳରେ ନବମୀ ଓ ଦଶମୀରେ ବର୍ଷିବ ବୋଲି ଆକଳନ କରିଛନ୍ତି ପାଣିପାଗ ବିଶେଷଜ୍ଞ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଆଜି ପୀଠରେ ଦଶମୀ ; ମଣ୍ଡପରେ ମହାନବମୀ, ଚଣ୍ଡୀପାଠରେ କମ୍ପୁଛି ପୂଜା ମଣ୍ଡପ
  • ||
  • କୋଣାର୍କ : ଲଘୁଚାପ ପ୍ରଭାବରେ ସୋମବାର ରାତିରୁ କୋଣାର୍କରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ହୋଇ ସୂର୍ଯ୍ୟମନ୍ଦିରରେ ଜମିଲା ପାଣି, ପର୍ଯ୍ୟଟକ ନିରାଶ
  • ||

ମେନକା ଗାନ୍ଧି କହିଲେ,ରାହୁଲ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ…

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୮।୪: ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଭୋଟିଂ ପୂର୍ବରୁ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ମେନକା ଗାନ୍ଧି କଂଗ୍ରେସ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ତଥା ତାଙ୍କ ପୁତୁରା ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧିଙ୍କ ସମ୍ପର୍କରେ ଏକ ବଡ ଧରଣର ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେଇଛନ୍ତି। ମେନକା କହିଛନ୍ତି ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧି କେବେ ବି ଦେଶର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ହୋଇପାରିବେ ନାହିଁ, କାରଣ ସେ ଏବେ ନିର୍ବାଚନ ଜିତିପାରିବେନି। ସୁଲତାନପୁରରେ ଏଥର ମେନକା ଟିକେଟ୍ ପାଇଛନ୍ତି।  ସେଠାରେ ନିଜର ଏକ ନିର୍ବାଚନୀ ରାଲିରେ ଯୋଗ ଦେଇ ଏଭଳି କହିଛନ୍ତି ମେନକା।

ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ଯେ ରାହୁଲ ଏଥର ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶର ଆମେଥି ସହିତ କେରଳର ଓ୍ବାଇନାଡରୁ ନିର୍ବାଚନ ଲଢୁଛନ୍ତି। ସୁଲତାନପୁରରେ ନିଜର ନିର୍ବାଚନୀ ଗସ୍ତର ୮ମ ଦିନରେ  ରାହୁଲଙ୍କ ସହିତ ବିରୋଧୀ ଦଳକୁ ସମାଲୋଚନା କରିଥିଲେ ମେନକା। ମାୟାବତୀ ଟଙ୍କା ନେଇ ଟିକେଟ୍ ଦିଅନ୍ତି ବୋଲି ମେନକା ତାଙ୍କର ନିର୍ବାଚନୀ ରାଲିରେ କହିଛନ୍ତି।

ଏହା ପୂର୍ବରୁ ସୁଲତାନପୁରରେ ମେନକାଙ୍କୁ ଯେତେବେଳେ ପଚରା ଯାଇଥିଲା ସେ କ’ଣ ଆମେଥିରେ ବିଜେପି ପାଇଁ ନିର୍ବାଚନ ପ୍ରଚାର କରିବେ? ଏହାର ଉତ୍ତରରେ ସେ କହିଥିଲେ ବିଜେପି ତାଙ୍କୁ ଯେଉଁଠାରୁ କହିବ ସେଠାରୁ ସେ ନିର୍ବାଚନ ପ୍ରଚାର କରିବେ। ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ଯେ, ଆମେଥିରେ ବିଜେପିର କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ସୃତି ଇରାନୀ ନିର୍ବାଚନୀ ଲଢୁଛନ୍ତି। ଗତ ଥର  ସେ  ଏଠାରୁ ନିର୍ବାଚନ ଲଢିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧିଙ୍କ ଠାରୁ ହାରିଯାଇଥିଲେ। ଏଥର ବିଜେପି ୟୁପିରେ ମେନକା ଗାନ୍ଧି ଓ ତାଙ୍କ ପୁଅ ବରୁଣ ଗାନ୍ଧିଙ୍କ ଆସନ ଅଦଳ ବଦଳ କରିଦେଇଛି। ମେନକା ସୁଲତାନପୁରରୁ ଏବଂ ତାଙ୍କ ପୁଅ ବରୁଣ ଗାନ୍ଧି ପିଲଭିତରୁ ନିର୍ବାଚନ ଲଢିବେ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର