PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା : ସିମେଣ୍ଟ ଇଟାଭାଟି ମାଲିକଙ୍କୁ ବିଭତ୍ସ ଭାବେ ହତ୍ୟା, ରକ୍ତ ଜୁଡୁବୁଡୁ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା: ବାଲିଆ ବାଣ ବିସ୍ଫୋରଣ ଅଘଟଣ: ଏସ୍‌ସିବିରେ ଆଉ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ଆହୁରି ୧୧ ଜଣଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ଗୁରୁତର
  • ||
  • କଟକ: ଡିସେମ୍ବର ୯ରୁ ମାଟ୍ରିକ୍‌ ଏସ୍‌ଏ-୧ ଖାତା ଦେଖା, ୫୬ଟି କେନ୍ଦ୍ରରେ ହେବ ମୂଲ୍ୟାୟନ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜ୍ୟରେ ଶୀତ ଲହରୀ ଅସମ୍ଭାଳ: ୧୦ ଡିଗ୍ରୀ ତଳେ ୭ ସହର, ସେମିଳିଗୁଡା ସବୁଠୁ ଥଣ୍ଡା
  • ||

ମୁଲାୟମ ସିଂହ ଯାଦବଙ୍କୁ କିଡ୍‌ନୀ ଦେବେ ସପାର ତିନି ନେତା, ଅଖିଳେଶ ଯାଦବଙ୍କୁ ଲେଖିଲେ ଚିଠି

ବରେଲି : ସପା ସଂରକ୍ଷକ ତଥା ପୂର୍ବତନ ପ୍ରତିରକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ମୁଲାୟନ ସିଂହ ଯାଦବଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟାବସ୍ଥା ବିଗଡ଼ିବା ପରେ ପୂରା ଦେଶରେ ତାଙ୍କର ଶୁଭେତ୍ସୁମାନେ ପ୍ରାର୍ଥନା କରୁଛନ୍ତି । ବରେଲିରେ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ସୁସ୍ଥତା ପାଇଁ ପୂଜା ପାଠ କରାଯାଉଛି। ଏହି ସ୍ଥିତିରେ ସହରର ୩ଜଣ କାଉନସିଲରମାନେ ସମାଜବାଦୀ ପାର୍ଟିର ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଅଖିଳେଶ ଯାଦବଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖି ନିଜର କିଡନୀ ଦାନ କରିବାକୁ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି। ସପାର କାଉନସିଲର ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଅଧ୍ୟକ୍ଷଙ୍କ ସହ ମେଦାନ୍ତା ହସ୍ପିଟାଲର ନିର୍ଦ୍ଦେଶକଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଚିଠି ଲେଖିଛନ୍ତି ଏବଂ ମୁଲାୟମ ସିଂହ ଯାଦବଙ୍କୁ କିଡନୀ ଟ୍ରାନ୍ସପ୍ଲାଣ୍ଟ କରିବାକୁ ନିବେଦନ କରିଛନ୍ତି ।

ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ବରେଲି ସହରର ଶାସ୍ତ୍ରୀ ନଗର ୱାର୍ଡ ୪୯ର କାଉନସିଲର ଗୌରବ ସକ୍ସେନା, ୱାର୍ଡ ୫୨ର ବାନଖାନା କାଉନସିଲର ଶ୍ୟାମ ଅହମ୍ମଦ ଏବଂ ୱାର୍ଡ ୧୫ ହଜିୟାପୁରର ସପା କାଉନସିଲର ରଇସ ମିଆଁ ଅବ୍ବାସୀ ସପା ସଭାପତି ଅଖିଳେଶ ଯାଦବଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଛନ୍ତି। ଏହି ତିନି କାଉନସିଲର କହିଛନ୍ତି, ଖବରକାଗଜ ଓ ଟିଭି ଚ୍ୟାନେଲ ମାଧ୍ୟମରେ ସେମାନେ ମୁଲାୟମ ସିଂହ ଯାଦବଙ୍କ ଅସୁସ୍ଥତା ସମ୍ପର୍କରେ ସୂଚନା ପାଇଛନ୍ତି। ତାଙ୍କ ନେତାଙ୍କ ଅସୁସ୍ଥତା ହେତୁ ସେ ଦୁଃଖିତ ଏବଂ ତାଙ୍କ ନେତାଙ୍କ ପାଇଁ କିଡ୍‌ନୀ ଦାନ କରିବାକୁ ମଧ୍ୟ ସେ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଅଛନ୍ତି। କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ସପା କାଉନସିଲର ଗୌରବ ସକ୍ସେନା କହିଛନ୍ତି, ସେ ଛାତ୍ର ଜୀବନରୁ ସମାଜବାଦୀ ପାର୍ଟି ସହ ଜଡିତ। ଯେବେଠୁ ନେତାଜୀଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟାବସ୍ଥା ଖରାପ ହେବାର ସୂଚନା ମିଳିଛି, ସେ ନିଜେ କାର୍ଯ୍ୟକର୍ତ୍ତାଙ୍କ ସହିତ ଯଜ୍ଞ ପୂଜନ କରୁଛନ୍ତି। ପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ୟ ସେ ବି ତାଙ୍କର ଜନ୍ମଦିନରେ ଅନେକ ବର୍ଷରୁ ରକ୍ତଦାନ କରିଆସୁଛନ୍ତି।

ଗୌରବ କହିଛନ୍ତି, ମୁଲାୟମ ସିଂହ ଯାଦବ ତାଙ୍କ ଅଭିଭାବକଙ୍କ ପରି। କିଡ୍‌ନୀ ଦାନ କରିବା ତାଙ୍କ ପାଇଁ ଗର୍ବର ବିଷୟ ହେବ। ଏଥିସହିତ ଅନ୍ୟ ପରିଷଦମାନେ କହିଛନ୍ତି, ଗରିବ ଏବଂ ଦଳିତଙ୍କ ସ୍ୱର ଉତ୍ତୋଳନ କରିବା ପାଇଁ ମୁଲାୟମ ସିଂହ ଯାଦବ କାର୍ଯ୍ୟ କରିଛନ୍ତି। ତେଣୁ ମୁଲାୟମ ସିଂହ ଯାଦବଙ୍କ ପାଇଁ କିଡ୍‌ନୀ ଦାନ କରିବା ତାଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଗର୍ବର ମୁହୂର୍ତ୍ତ ହେବ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର