PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରୀ ନବ ଦାସଙ୍କ ପରଲୋକ , ଗୁଳିମାଡ଼ ପରେ ତାଙ୍କୁ ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇ ଥିଲା
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ମାଓଗଡ଼ରେ ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ୨୦୦ ଗରିବ ଆଦିବାସୀଙ୍କୁ ମୋବାଇଲ ଫୋନ ବଣ୍ଟନ
  • ||
  • ପାକିସ୍ତାନରେ ପୁଣି ମହଙ୍ଗା ମାଡ଼, ପେଟ୍ରୋଲ-ଡିଜେଲ ଦାମରେ ୩୫ ଟଙ୍କା ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଝାରସୁଗୁଡ଼ା: ମନ୍ତ୍ରୀ ନବ ଦାସଙ୍କୁ ଗୁଳି ମାଡ଼: ଛାତିରେ ବାଜିଛି ଗୁଳି, ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ନିଆଯାଉଛି ହସ୍ପିଟାଲ
  • ||
  • ହକି ବିଶ୍ୱକପ୍‌: ସୁପର ସଣ୍ଡେରେ ଫାଇନାଲ୍ ଫାଇଟ୍, ବେଲଜିୟମ-ଜର୍ମାନୀ ମଧ୍ୟରେ ଟାଇଟଲ ଟକ୍କର
  • ||
  • ଭୂକମ୍ପରେ ଥରିଲା ଇରାନ୍, ୭ ମୃତ, ୪୦୦ରୁ ଅଧିକ ଆହତ
  • ||
  • ମୟୂରଭଞ୍ଜ: ହାତୀମୃତ ଦେହ ମିଳିବା ଘଟଣାରେ ୪ ଶିକାରୀ ଗିରଫ, ୨ ହାତୀଦାନ୍ତ ଜବତ…
  • ||
  • ଆଜି ଦ୍ୱିତୀୟ ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟି: ଭାରତ ପାଇଁ ‘କର ବା ମର’, ସିରିଜ ଜିତି ସ୍ୱଦେଶ ଫେରିବା ଲକ୍ଷ୍ୟରେ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଫେବ୍ରୁଆରୀ ୧୦ରେ ଓଡ଼ିଶା ଆସିବେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ! ସଜେଇ ହେଉଛି ରମାଦେବୀ ମହିଳା ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଚିନାବାଦାମ ଚାଷର ନୂତନ ଜ୍ଞାନକୌଶଳ ଶିଖିବେ ଓଡ଼ିଆ କୃଷକ, ୮୦ ଚାଷୀଙ୍କୁ ଗୁଜରାଟ ପଠାଇଲା ସୋଆ
  • ||

ମୋପେଡ ଚାଳନା ଶିଖାଇବାକୁ କହି ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ନେଇ ଛୁ: ମଦ ପିଇ ରାସ୍ତାରେ ଗଡ଼ିଲେ ଟୁୟସନ୍ ଶିକ୍ଷକ

ପୁରୀ,13।1(ବୁୟରୋ): ସନ୍ଧ୍ୟା 6ଟା। ପୁରୀ-ଭୁବନେଶ୍ବର ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ବାଟ ମଙ୍ଗଳା ନିକଟ ଅନ୍ଧାର ଭିତରେ ଅଟକିଲା ଏକ ମୋପେଡ। ମୋପେଡକୁ ରାସ୍ତା କଡରେ ଶୁଆଇ ଦେଇ ତଳେ ଶୋଇଗଲେ ଚାଳକ। ପଛରେ ବସିଥିଲେ ଜଣେ ଯୁବତୀ। କଇଁ କଇଁ ହୋଇ କାନ୍ଦୁଥିବାବେଳେ କିଛି ସମୟ ଅନ୍ତରରେ ଖାଲି କହୁଥିଲେ…ସାର୍ ଉଠନ୍ତୁ। କିଛି ସମୟ ଧରି ରାସ୍ତା କଡ଼ରେ ଛିଡା ହୋଇ ଯୁବତୀ ଚାଳକଙ୍କୁ ତଳୁ ଉଠାଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କଲେ। ଚାଳକ ଉଠିଲେ କିନ୍ତୁ ପାଦ ବୋଲ ମାନୁ ନ ଥିବାବେଳେ କଥାରେ ବି ତାଳ ମେଳ ରହୁନଥିଲା। ଏପରିକି ପ୍ୟାଣ୍ଟରେ ପରିସ୍ରା ମଧ୍ୟ କରିପକାଇଥିଲେ ଚାଳକ।
ଠିକ୍ ସେହି ସମୟରେ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ରୁଣ୍ଡ ହୋଇଗଲେ ଶତାଧିକ ଲୋକ। ଲୋକଙ୍କୁ ଦେଖି ଯୁବତୀ ଆତଙ୍କିତ। ଚି+।ର କରି କାନ୍ଦିବାବେଳେ ଚାଳକ ଜଣକ ଆଖି ବୁଜି ତାଙ୍କୁ ବୁଝାଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କଲେ। ‘ଧନ କାନ୍ଦେନା, ଆମେ କିଛି ଭୁଲ୍ କରିନେ। ଖାଲି ଟିକେ ମାଲ୍ଟା ମାରିଦେଇଛି। ତେଣୁ ଫସିଗଲି।’ ଏହି ଘଟଣା ଶୁଣି ଲୋକେ ସବୁ ବୁଝିଗଲେ। ପୁଲିସକୁ ଖବର ଦିଆଗଲା। ପିସିଆର୍ ବି ପହଞ୍ଚିଗଲା। ଟୁୟସନ୍ ସାର୍ଙ୍କ ସହ ଯୁବତୀଙ୍କୁ ନେଇ ସଦର ଥାନା ଜିମା ଦେଲା ପୁଲିସ। ଏହାପରେ ଘଟଣା ପଛର ରହସ୍ୟ ଖୋଲିଥିଲା।
ଚାଳକ ଥିଲେ ଟୁୟସନ୍ ଶିକ୍ଷକ। ଯୁବତୀ ଥିଲେ ବାଲିପାଟଣା କଲେଜର ଃ3 ତୃତୀୟ ବର୍ଷର ଛାତ୍ରୀ। ଶିକ୍ଷକ ଟୁୟସନ୍ କରିବା ପାଇଁ ତାଙ୍କ ଘରକୁ ଯାଆନ୍ତି। କିଛି ଦିନ ତଳେ ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ମୋପେଡ କିଣାଯାଇଛି। ତେଣୁ ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ମୋପେଡ ଚଳାଇବାର ଟ୍ରେନିଂ ଦେବେ ବୋଲି ପ୍ରସ୍ତାବ ଦେଇଥିଲେ ଶିକ୍ଷକ। ଏଥିରେ ଘରଲୋକ ରାଜି ହେବାରୁ ଉଭୟ ଘରୁ ଆସିଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ଉଭୟ ଅଞ୍ଚଳ ଛାଡ଼ି ସିଧା ପୁରୀରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ। ସମୁଦ୍ର କୂଳରେ ପହଞ୍ଚି ଟୁୟସନ୍ ସାର୍ କିଣିଥିଲେ ମଦ। ଏକ ରୁମ୍ ନେଇ ସାର୍ ପେଟଭର୍ତ୍ତି କରି ପିଇଥିଲେ। ଅପରାହ୍ନରେ ଘରକୁ ଫେରିବା ପାଇଁ ଉଭୟ ବାହାରିଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ବାଟମଙ୍ଗଳା ଠାରେ ଆଉ ଯିବା ପାଇଁ ସକ୍ଷମ ହୋଇନଥିଲେ ସାର୍। ତେଣୁ ରାସ୍ତା ଉପରେ ଶୋଇପଡିଥିଲେ। ପୁଲିସ ଘଟଣା ସମ୍ପର୍କରେ ବୁଝିବା ପରେ ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ପରିବାର ଲୋକଙ୍କୁ ଖବର ଦେଇଥିଲା। ଖବର ପାଇ ପରିବାର ଲୋକ ପହଞ୍ଚି ଉଭୟଙ୍କୁ ଘରକୁ ନେଇଥିଲେ। କିନ୍ତୁ କାଗଜପତ୍ର ଆଣି ନ ଥିବାରୁ ପୁଲିସ ମୋପେଡକୁ ଥାନାରେ ରଖିଛି। ପ୍ରମାଣ ଦେଖାଇ ନେବା ପାଇଁ କହିବା ସହ ସାର୍ଙ୍କ ସହ ଆଉ ନ ମିଶିବା ପାଇଁ ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଉପଦେଶ ଦେଇଛି ପୁଲିସ।