ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ମାଡ଼ି ଆସୁଛି ବାତ୍ୟା: ବର୍ଷା ଧରି ଓଡ଼ିଶାରେ ପଶିବ, ଉଜାଡ଼ି ଦେବ ଅମଳ ମୁହାଁ ଫସଲ, ୧୩ ଜିଲ୍ଲାକୁ ବର୍ଷା ଆଲର୍ଟ
  • ||
  • ଆଜି ୪ ରାଜ୍ୟରେ ଭୋଟ ଗଣତି, ଇଭିଏମ୍‌ରୁ ଖୋଲିବ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ଭାଗ୍ୟ
  • ||

ବନ୍ୟା ପାଇଁ ଚିଡିଆଖାନାରୁ ଗାଁରେ ପଶିଲା ବାଘ,ଚାରିଆଡେ ପାଣି ଦେଖି ଖଟ ଉପରେ ଶୋଇପଡିଲା

ଗୌହାଟି,୧୮।୭: ଏବେ ଆସାମରେ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି ପ୍ରବଳ ବନ୍ୟା। ଯାହା କାରଣରୁ ମଣି​‌ଷ ନୁହେଁ ବଂର ଜଙ୍ଗଲର ଜନ୍ତୁମାନେ ମଧ୍ୟ ଖୁବ୍ ସମସ୍ୟାରେ ପଡିଯାଇଛନ୍ତି। ସମସ୍ତେ ନିଜର ଜୀବନ ବଞ୍ଚାଇବାରେ ଲାଗିପଡିଛନ୍ତି। ଏହା ମଧ୍ୟରେ ଆସାମର କାଜିରଙ୍ଗ ନ୍ୟାସନାଲ ପାର୍କରେ ଥିବା ଏକ ଗାଁ ହରମାତିରେ ଏଭଳି କିଛି ଘଟଣା ଘଟିଛି ଯାହାକୁ ନେଇ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଗାଁରେ ଆତଙ୍କିତ ପରିବେଶ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଯାଇଛି। କାରଣ କାଜିରଙ୍ଗା ପାର୍କ ବନ୍ୟା ଯୋଗୁଁ ପ୍ରଭାବିତ ହେବା କାରଣରୁ ଗାଁ ଭିତରକୁ ପଶି ଯାଇଥିଲା ଏକ ବାଘ। କେବଳ ସେତିକି ନୁହେଁ ବନ୍ୟା ପାଣିରେ ଚିନ୍ତାରେ ପଡିଯାଇ ସିଧା ଯାଇ ଜଣଙ୍କ ଘରେ ପଶିଯାଇ ତାଙ୍କର ଖଟ ଉପରେ ଯାଇ ବିଶ୍ରାମ ନେଇଥିଲା ବାଘ।

wp:html /wp:html

ଏହି ଘଟଣାର ଫଟୋ ଓ୍ବାଇଲ୍ଡ ଲାଇଫ୍ ଟ୍ରଷ୍ଟ ଇଣ୍ଡିଆର ଟ୍ବିଟର ହ୍ୟାଣ୍ଡେଲରେ ଜାରି କରାଯାଇଛି। ଫଟୋରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି ଯେଉଁ ଘରେ ବାଘ ଆରାମ କରୁଛି ତା’ର ଆଖପାଖରେ ମଧ୍ୟ ପାଣି ଜମି ରହିଛି।ଏହି ଘରର ସଦସ୍ୟମାନେ ଯେତେବେଳେ ତାଙ୍କ ଘର ଖଟ ଉପରେ ବାଘ ଶୋଇଥିବାର ଦେଖିବାକୁ ପାଇଥିଲେ ଖୁବ୍ ଆତଙ୍କିତ ହୋଇପଡିଥିଲେ। ଗାଁ ଲୋକେ ଏହାର ସୂଚନା ପ୍ରଶାସନକୁ ଦେଇଥିଲେ।

wp:html /wp:html

ଏହାପରେ ଉଦ୍ଧାରକାରୀ ଦଳ ସେଠାରେ ପହଁଞ୍ଚି ବାଘକୁ ସାଙ୍ଗରେ ନେଇ ସୁରକ୍ଷିତ ସ୍ଥାନରେ ଛାଡିଥିଲେ। ଏହାଛଡା ଗାଁ ଲୋକଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ସତର୍କ କରିଦିଆଯାଇଛି କାଜିରଙ୍ଗା ନ୍ୟାସନାଲ ପାର୍କରେ ପାଣି ଭରିଯାଇଥିବାରୁ ସେଠାରେ ଥିବା ପଶୁମାନେ ଏଠାକୁ ଆସିପାରନ୍ତି।  

Copyright © 2022 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.