PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ମାୟାବିନୀ ଅର୍ଚ୍ଚନା ନାଗ ମାମଲା: ପୁଣି ହାଜର ହେଲେ ଠିକାଦାର, ପଦାକୁ ଆସିଲା ରଣଜୀ ଖେଳାଳିଙ୍କ ଲିଙ୍କ୍‌
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆଜିଠୁ ରାଜ୍ୟ ପୁସ୍ତକ ମହୋତ୍ସବ ‘ଅକ୍ଷର’, ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିବେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଶୀତ ସାମାନ୍ୟ କମିବ, ଦକ୍ଷିଣ ଓଡ଼ିଶାରେ କାଁ ଭାଁ ହାଲୁକା ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା: ୮ଟି ସ୍ଥାନରେ ରାତି ତାପମାତ୍ରା ୧୧ ଡିଗ୍ରୀ ତଳେ
  • ||

କେବଳ ମନି ପ୍ଲାଣ୍ଟ ନୁହେଁ, ଏହି ୪ଟି ଗଛ ବି ଖୋଲିଥାଏ ଆର୍ଥିକ ସମୃଦ୍ଧିର ପଥ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୩/୧୧: ଅନେକ ଲୋକ ଘରେ ମନି ପ୍ଲାଣ୍ଟ ରଖନ୍ତି। କୁହାଯାଏ ଘରେ ମନି ପ୍ଲାଣ୍ଟ ରଖିବା ଦ୍ୱାରା ଆର୍ଥିକ ସମୃଦ୍ଧି ବଢିଥାଏ। ଯେଉଁ ଘରେ ମନି ପ୍ଲାଣ୍ଟ ରହିଥାଏ, ସେଠାରେ କେବେ ବି ଧନର ଅଭାବ ହୁଏ ନାହିଁ। ଜ୍ୟୋତିଷମାନେ ମଧ୍ୟ ଲୋକମାନଙ୍କର ଏହି ତର୍କ ସହିତ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ସହମତ। ସେମାନଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ, ଘରେ ରଖାଯାଇଥିବା ମନି ପ୍ଲାଣ୍ଟ ଆର୍ଥିକ ବୃଦ୍ଧି ସହିତ ପ୍ରଗତି ଆଣିଥାଏ। ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଏହିପରି ଆଉ ଚାରୋଟି ଉଦ୍ଭିଦ ବିଷୟରେ, ଯାହାକୁ ଘରେ ରଖିବା ଦ୍ୱାରା ମଧ୍ୟ ଆର୍ଥିକ ବୃଦ୍ଧି ହୋଇଥାଏ।

ତୁଳସୀ ଗଛ :

ତୁଳସୀ ଗଛ ଦେବୀ ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ ରୂପ ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଏ। କୁହାଯାଏ ଯେଉଁ ଘରେ ତୁଳସୀ ଗଛ ରହିଥାଏ, ଭଗବାନ ବିଷ୍ଣୁଙ୍କ କୃପା ସର୍ବଦା ସେଠାରେ ରହିଥାଏ। ଘରେ ତୁଳସୀ ଗଛ ରହିବା ଦ୍ୱାରା ବ୍ୟକ୍ତି କେବଳ ରୋଗମୁକ୍ତ ରୁହନ୍ତି ନାହିଁ, ତାଙ୍କର ଧନ ଭଣ୍ଡାର କେବେ ଖାଲି ହୁଏ ନାହିଁ ।

ଅରଖ ଗଛ :

ଅନେକ ଲୋକ ଘରେ ଅରଖ ଗଛ ରଖନ୍ତି। ଅରଖ ଏକ ଦୁଗ୍ଧ ଜାତୀୟ ଉଦ୍ଭିଦ, ଯାହାକୁ ଗଣପତିଙ୍କ ପ୍ରତୀକ ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଏ। ଏହି ଉଦ୍ଭିଦକୁ ଘରେ ରଖିବା ବାସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ରରେ ମଧ୍ୟ ଶୁଭ ବୋଲି କୁହାଯାଇଛି। ଘରେ ଅରଖ ଗଛ  ରଖିବା ଦ୍ୱାରା ସୁଖ, ଶାନ୍ତି ଏବଂ ସମୃଦ୍ଧତା ଆସିଥାଏ।

କନିଆରୀ ଗଛ :

ଆପଣ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଅନେକ ସ୍ଥାନରେ ପାର୍କ କିମ୍ବା ବଗିଚାରେ ଲଗାଯାଇଥିବା କନିଆରୀ ଫୁଲ ଗଛ ଦେଖିଥିବେ । ଏହା ଅନେକ ପ୍ରଜାତିର ଅଛି। ଏଗୁଡ଼ିକରେ ନାଲି, ଧଳା ଏବଂ ହଳଦିଆ ଫୁଲ ଅଛି। କନିଆରୀର ଧଳା ଫୁଲ ଦେବୀ ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କୁ ଅର୍ପଣ କରାଯାଏ। କୁହାଯାଏ ଘରେ ଧଳା କନିଆରୀ ଗଛ ରଖିବା ଦ୍ୱାରା ଧନ ପ୍ରାପ୍ତ ହୋଇଥାଏ।

କ୍ରସୁଲା ଓଭାଟା :

ଅନେକ ଲୋକ ତାଙ୍କ ଟେରାସ୍ କିମ୍ବା ବାଲକୋନୀରେ କ୍ରସୁଲା ଓଭାଟା ଲଗାଇଥିବା ଦେଖିଥିବେ। ଫେଙ୍ଗ୍ ଶୁଇରେ, ଏହି ଉଦ୍ଭିଦକୁ ଘରେ ରଖିବାର ଅସଂଖ୍ୟ ଲାଭ ରହିଛି। କୁହାଯାଏ ଏହି ପ୍ଲାଣ୍ଟ ଘରେ ଧନକୁ ଆକର୍ଷିତ କରିଥାଏ। ଘରେ ସକରାତ୍ମକ ଶକ୍ତିର ଉପସ୍ଥିତି ହେତୁ ଧନ ଚୁମ୍ବକ ଭଳି ଟାଣି ହୋଇ ଆସେ। ଏହି ଉଦ୍ଭିଦକୁ ଲକି ପ୍ଲାଣ୍ଟ ମଧ୍ୟ କୁହାଯାଏ ।