ପ୍ରମୂଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ୧୯ରେ ବିଜେଡି ବିଧାୟକ ଦଳ ବୈଠକ, ଅଧକ୍ଷତା କରିବେ ସୁପ୍ରିମୋ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ
  • ||
  • ଦାର୍ଜିଲିଂରେ ଭୟଙ୍କର ଟ୍ରେନ୍ ଦୁର୍ଘଟଣା, ଏକ୍ସପ୍ରେସ୍ ଟ୍ରେନ୍‌କୁ ପଛ ପଟୁ ଧକ୍କା ଦେଲ ମାଲବାହୀ ଟ୍ରେନ୍, ୮ ଯାତ୍ରୀ ମୃତ, ୨୦ରୁ ଅଧିକ ଆହତ
  • ||
  • ନୀଳଗିରି: ରଜ ଉତ୍ସବରେ ଅଘଟଣ।ଝାଡ଼ାବାନ୍ତି ରେ ୯ ଗୁରୁତର ,୨ ଅସୁସ୍ଥ
  • ||
  • ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ରାଜେନ୍ଦ୍ରାଭିଷେକ ନୀତି, ମଙ୍ଗଳବାର ଋକ୍ମିଣୀ ବିବାହ ଉତ୍ସବ
  • ||
  • ସରିଲା ଗ୍ରୀଷ୍ମ ଛୁଟି, କାଲିଠୁ ଖୋଲିବ ସ୍କୁଲ: ଶିକ୍ଷକ ଆସି କରିବେ ସମସ୍ତ ବ୍ୟବସ୍ଥା
  • ||
  • ନୂଆପଡା ଲଛିପୁର ଛକରେ ଟ୍ରାକ୍ଟର୍କୁ ପିଟିଲା କାର, ମର୍ମନ୍ତୁଦ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଚାଲିଗଲା ୪ ଜୀବନ
  • ||
  • ନାକେଦମ୍‌ କଲାଣି ଭୀଷଣ ତାତି ସାଙ୍ଗକୁ ଗୁଳୁଗୁଳି: ଆଗଉନି ମୌସୁମୀ, ବର୍ଷା ଗାଏବ
  • ||

ପୁଟିନ୍‌ଙ୍କୁ ଜେଲେନସ୍କିଙ୍କ କଡ଼ା ଟକ୍କର, ଋଷକୁ ରୋକିବାକୁ ୧୦ ହଜାର କିଲୋମିଟର ଘେରାବନ୍ଦୀ ଯୋଜନା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୩।୫: ଋଷ ଓ ୟୁକ୍ରେନ୍‌ ଭିତରେ ଯୁଦ୍ଧ ଏବେ ବିପଦଜନକ ରୂପ ନେଇଛି। ଗୋଟିଏ ପଟେ ଋଷ ସେନା ୟୁକ୍ରେନ୍‌ର ଖାରକିଭ୍‌ ସହରର ବହୁ ସ୍ଥାନକୁ କବଜା କରିସାରିଛି। ଋଷ ସେନା ୟୁକ୍ରେନ୍‌ ଆଡକୁ ଲଗାତାର ବଢିବାରେ ଲାଗିଛି। ଅନ୍ୟପକ୍ଷେ ଋଷ ସେନାକୁ ରୋକିବା ପାଇଁ ୟୁକ୍ରେନ୍ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାର ରଣନୀତି ଉପରେ କାମ କରିବା ଆରମ୍ଭ କରିଦେଇଛି। ୟୁକ୍ରେନ୍‌ର ସଶାସ୍ତ୍ରବଳ ୧୦ ହଜାର କିଲୋମିଟର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଘେରାବନ୍ଦୀ କରିବାର ଯୋଜନା ତିଆରି କରାଯାଉଛି। ୟୁକ୍ରେନ୍‌ର ଏହି ପଦକ୍ଷେପ ଋଷ ସେନାକୁ ବାହାର କରିବା ପାଇଁ ରହିଛି। ୟୁକ୍ରେନ୍‌କୁ ଲାଗୁଛି ଘେରାବନ୍ଦୀ କରିବା ଫଳରେ ଋଷ ସେନାକୁ କିଛି ଦିନ ରୋକିବାରେ ସଫଳତା ମିଳିପାରିବ।

ଋଷ ବିପକ୍ଷ ଯୁଦ୍ଧରେ ୟୁକ୍ରେନ୍ ପୂର୍ବରୁ ହିଁ ହତିଆରର ଅଭାବ ଦେଇ ଗତି କରୁଛି। ଆମେରିକା ଏବେ ୟୁକ୍ରେନ୍ ପାଇଁ ହତିଆରକୁ ମଞ୍ଜୁରୀ ତ ଦେଇଛି, କିନ୍ତୁ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ହତିଆର ୟୁକ୍ରେନ୍ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପହଁଞ୍ଚାଇ ପାରିନି। ୟୁକ୍ରେନ୍‌ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ବ୍ଲାଡିମିର ଜେଲେନସ୍କି ନିଜ ଦେଶକୁ ବଞ୍ଚାଇବା ପାଇଁ ନାଟୋ ଦେଶଠାରୁ ସାହାଯ୍ୟ ପାଇଁ ଅପିଲ କରିଛନ୍ତି।

ୟୁକ୍ରେନ୍‌ ସହର ଖାରକିଭ୍‌କୁ କବଜା କରିବା ପାଇଁ ଋଷ ଗତ ୭ ଦିନରେ ୧୫୦୦ ରୁ ଅଧିକ ସୈନିକ ଓ ବହୁ ମାତ୍ରାରେ ଡ୍ରୋନ୍‌,ମିସାଇଲ ଓ ଟ୍ୟାଙ୍କକୁ ହରାଇ ସାରିଛି। ୟୁକ୍ରେନ୍‌ ପବ୍ଳିକେସନ୍‌ ଲିଗ୍‌ର ଦାବି ଯେ, ଲଗାତାର ଋଷକୁ ରୋକିବା ପାଇଁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛି। ଋଷ ସେନାକୁ ରୋକିବା ପାଇଁ ଏବେ ୟୁକ୍ରେନ୍ ସେନା ନୂଆ ଭାବରେ ଯୋଜନା କରିବା ଆରମ୍ଭ କରିଦେଇଛି। ୟୁକ୍ରେନ୍ ସେନା ଅଧିକାରୀଙ୍କ କହିବା ଅନୁସାରେ, ୧୦ ହଜାର କିଲୋମିଟରର ଘେରାବନ୍ଦୀ ଯୋଜନା କରାଯାଇଛି।  

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.