PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପୁରୀ : ଶ୍ରୀଗୁଣ୍ଡିଚା ମନ୍ଦିର ଆଗରେ ଲାଗିଲା ତିନି ରଥ
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ବର : ରଥଟଣାବେଳେ ଲାଗିଲା ବିଦ୍ୟୁତ ତାର, ଜଣେ ମୃତ ଓ ୭ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ପାରିବାରିକ କଳହର କରୁଣ ପରିଣତି, ସ୍ତ୍ରୀକୁ ପିଟିପିଟି ହତ୍ୟା କଲା ପିଶାଚ ସ୍ଵାମୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ନିଅଣ୍ଟିଆ ଜୁନ, ଆସୁଛି ଦୁଇଟି ଲଘୁଚାପ, ୪ରୁ ବଢ଼ିବ ବର୍ଷା
  • ||
  • ପୁରୀ : ସୁଦର୍ଶନଙ୍କ ବାଲୁକାକଳା ରେକର୍ଡ, ପୁରୀ ବେଳାଭୂମିରେ ତିଆରି କଲେ ୧୨୫ ବାଲି ରଥ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ବଢ଼ିଲା କରୋନା, ୨୦୦ ଟପିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଅଧାରେ ରହିଗଲା ପୁରୀ ଯାତ୍ରା, ରଥଯାତ୍ରାରେ ଆରପାରିକୁ ଚାଲିଗଲେ ବରିଷ୍ଠ ଫଟୋଗ୍ରାଫର ଅଶୋକ ପଣ୍ଡା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ପବିତ୍ର ରଥଯାତ୍ରା ଅବସରରେ ଓଡ଼ିଶାବାସୀଙ୍କୁ ଶୁଭେଚ୍ଛା ଜଣାଇଲେ ରାଜ୍ୟପାଳ ଓ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||

ଭିଜିଲାନ୍ସ ହାତରେ ଦୁଇ ଅଧିକାରୀ

ବାଲିପାଟଣା, ୨୯ା୧(ଆପ୍ର): ଲାଞ୍ଚ ନେବା ବେଳେ ବାଲିପାଟଣାର ଦୁଇ ଅଫିସର ଭିଜିଲାନ୍ସ ହାତରେ ଧରାପଡ଼ିଛନ୍ତି । ଏମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଜଣେ ଅଗ୍ନିଶମ ସେବା ସଂସ୍ଥାର ଷ୍ଟେସନ ଅଫିସର (ଏସ୍‌ଓ) ଅନ୍ୟ ଜଣେ ଗ୍ରାମପଞ୍ଚାୟତ ଟେକ୍‌ନିକାଲ ଆସିଣ୍ଟାଣ୍ଟ (ଜିପିଟିଏ) । ଭୁବନେଶ୍ୱରରୁ ଆସିଥିବା ଦୁଇଟି ଭିଜିଲାନ୍ସ ଟିମ୍‌ ଏହି ଦୁଇ ଅଫିସରଙ୍କୁ ଧରିଛନ୍ତି ।
ମଧ୍ୟାହ୍ନ ୧୨ଟାରେ ଏସ୍‌ଓ ପ୍ରଫୁଲ୍ଲ ବେହେରା ବେଙ୍ଗବତୀ ବସ୍ତିର ସୟଦ ସାହିର୍‌ ଉଲ୍ଲାଙ୍କଠାରୁ ୫ ହଜାର ଟଙ୍କା ନେଲା ବେଳେ ପୂର୍ବ ଯୋଜନାନୁଯାୟୀ ସେଠାରେ ଉପସ୍ଥିତ ତିନି ଡିଏସ୍‌ପି ପି. କେ. ନାୟକ, ଏସ.କେ. ସାମଲ ଓ ତନୁଜା ମହାନ୍ତିଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ସାତ ଜଣିଆ ଟିମ୍‌ ଧରିଥିଲେ । ଏସ୍‌ଓ ଶ୍ରୀ ବେହେରା ଚତୁରତାର ସହ ଲାଞ୍ଚ ଟଙ୍କା ବାହାରକୁ ଫୋପାଡି ଦେଲା ବେଳେ ଭିଜିଲାନ୍ସ ଟିମ୍‌ ତାଙ୍କୁ କାବୁ କରିଥିଲେ ।
ସୂଚନାନୁଯାୟୀ ଗତ ଡିସେମ୍ବର ୧୬ ତାରିଖ ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଅଠାନ୍ତର ପେଟ୍ରୋଲ ପମ୍ପ ନିକଟ ବେଙ୍ଗବସ୍ତିର ସୟଦ ସାହିର ଉଲ୍ଲାଙ୍କ ଏକ ଟ୍ରକକୁ କୌଣସି ଦୁର୍ବୃତ୍ତ ନିଆଁ ଲଗାଇ ଜାଳି ଦେଇଥିଲା । ସୟଦ ବାଲିପାଟଣା ଥାନାରେ ଏ ନେଇ ଏତଲା ଦେଇଥିଲେ । ଟ୍ରକର ଇନ୍‌ସ୍ୟୁରାନ୍ସ ପାଇଁ ସୟଦ ବାଲିପାଟଣା ଅଗ୍ନିଶମ ସେବା ସଂସ୍ଥାରୁ ଆବଶ୍ୟକ ପ୍ରମାଣପତ୍ର ପାଇବା ପାଇଁ ଆବେଦନ କରିଥିଲେ । ଅଗ୍ନିଶମ ସେବା ବିଭାଗ ଅଧିକାରୀ ଶ୍ରୀ ବେହେରା ତିନି ସପ୍ତାହ ହେଲାଣି ସୟଦଙ୍କୁ ଆଜିକାଲି କହି ଦୌଡ଼ାଉଥିଲେ । ଶେଷରେ ସେ ସାର୍ଟିଫିକେଟ ପାଇଁ ୨୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ଦାବି କରିଥିଲେ । ସୟଦ ଏଥିରେ ଅକ୍ଷମତା ପ୍ରକାଶ କରିବାରୁ ଶେଷରେ ୧୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ଦେବାକୁ କଥା ଛିଣ୍ଡିଥିଲା । ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ସୟଦ ଭୁବନେଶ୍ୱର ଭିଜିଲାନ୍ସ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟକୁ ଯାଇ ଘଟଣା ସମ୍ପର୍କରେ କହିଥିଲେ । ଯୋଜନା ମୁତାବକ ଆଜି ସୟଦ ଅଗ୍ନିଶମ ସେବା ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ୫ ହଜାର ଟଙ୍କା ଦେବା ବେଳେ ଭିଜିଲାନ୍ସ ଟିମ୍‌ ଧରିଥିଲେ ।
ଘଟଣାର ଘଣ୍ଟାଏ ପରେ ଭୁବନେଶ୍ୱର ଭିଜିଲାନ୍ସ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରୁ ଡିଏସପି ଅକ୍ଷୟ ମିଶ୍ରଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଆସିଥିବା ଅନ୍ୟ ଏକ ଟିମ୍‌ ଗ୍ରାମପଞ୍ଚାୟତ ବୈଷୟିକ ସହାୟକ (ଜିପିଟିଏ) କ୍ଷଣପ୍ରଭା ମୂଳିଆଙ୍କୁ ଧରିଥିଲେ । ଜିପିଟିଏ ଦେଉଳଧରପୁର ଗ୍ରାମପଞ୍ଚାୟତ ଅନ୍ତର୍ଗତ କଣ୍ଟାସାହିର ବିକ୍ରମ ବେହେରାଙ୍କୁ ଅଙ୍ଗନବାଡ଼ି କେନ୍ଦ୍ର ପାଇଁ ଫାଇନାଲ ବିଲ୍‌ ଦେବାକୁ ୬୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ଲାଞ୍ଚ ମାଗିଥିଲେ । ମାତ୍ର ବିକ୍ରମ ୧୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ୨୯ ତାରିଖରେ ଦେବେ ବୋଲି କଥା ଛିଣ୍ଡି ଥିଲା । ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ବିକ୍ରମ ଭୁବନେଶ୍ୱର ଯାଇ ଭିଜିଲାନ୍ସ ପଦାଧିକାରୀଙ୍କୁ ଭେଟିଥିଲେ । ଯୋଜନା ମୁତାବକ ଆଜି ଡିଏସପି ଅକ୍ଷୟ ମିଶ୍ରଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଚାରି ଜଣିଆ ଟିମ୍‌ ବିକ୍ରମ ବେହେରାଙ୍କ ଠାରୁ ଜିପିଟିଏ ୧୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ଲାଞ୍ଚ ନେବା ବେଳେ ତାଙ୍କୁ କାବୁ କରିଥିଲେ । ଉଭୟ ଏସ୍‌ଓ ଏବଂ ଜିପିଟିଏଙ୍କୁ ଭିଜିଲାନ୍ସ ଟିମ୍‌ ନିଜ ହେପାଜତରେ ଭୁବନେଶ୍ୱର ନେଇଯାଇଛନ୍ତି ।