PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କଟକ: ରେଞ୍ଜରଙ୍କ ହେପାଜତରେ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ବଡ଼ମ୍ବା ରେଞ୍ଜରଙ୍କ ସମେତ ୧୫ ଅଟକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଥଣ୍ଡା ଜ୍ୱରରେ ରାଜ୍ୟ କଲବଲ: ପୀଡ଼ିତ ଶିଶୁଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୩ଗୁଣ ବଢ଼ିଛି, ଚିନ୍ତାରେ ଅଭିଭାବକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ବରମୁଣ୍ଡା ବସ୍ ଷ୍ଟାଣ୍ଡରେ ବୋମାମାଡ଼, ଜଣେ ଅଟକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ସରିଲା ଖଣ୍ଡଗିରି କୁମ୍ଭମେଳା, ଫେରିଲେ ସାଧୁସନ୍ଥ
  • ||
  • ଭୂକମ୍ପରେ ଥରିଲା ତୁର୍କୀ, ରିକ୍ଟର ସ୍କେଲରେ ତ୍ରୀବତା ଥିଲା ୭.୮
  • ||

ଶନିବାର ବରଗଛ ତଳେ ରଖିଆସନ୍ତୁ ଏହି ଜିନିଷ, ହୋଇଯିବେ କୋଟିପତି

source:http://www.flickriver.com

ଟଙ୍କା କାହାକୁ ବା ପସନ୍ଦ ନୁହେଁ । ବିଳାସପୂର୍ଣ୍ଣ ଜୀବନ ବଞ୍ଚିବା ପାଇଁ ସମସ୍ତେ ଚାହାନ୍ତି । ବଡ ବଙ୍ଗଳାରେ ରହିବା ଓ ଦାମୀ କାରରେ ବୁଲିବା ପାଇଁ କାଇଁ ବା କିଏ ମନା କରିବ । ଏସବୁ ପାଇବା ପାଇଁ ସମସ୍ତେ ଦିନରାତି ପରିଶ୍ରମ କରନ୍ତି । ହେଲେ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଏହା ମିଳିନଥାଏ । ମଣିଷ କାମ କରି କରି ଥକି ଯାଏ ଏବଂ ଶେଷରେ ନିରାଶ ହୋଇଯାଏ । ତେବେ ଆପଣ ନିରାଶ ହୁ୍ଅନ୍ତୁନି । ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ କିଛି ଏମିତି ଉପାୟ କହିବୁ ଯାହା ଆପଣଙ୍କୁ ଭାଗ୍ୟ ବଦଳାଇଦେବ । ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା କଣ ସେହି ଉପାୟ ।

ଏହି ଉପାୟ ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ ଏକ ବରଗଛ ନିକଟକୁ ଯିବାକୁ ପଡିବ । ସେଠାରେ ନିମ୍ନଲିଖିତ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବାକୁ ପଡିବ ।

୧- ଯଦି ଆପଣ ବ୍ୟବସାୟ କରୁଛନ୍ତି ତେବେ ବ୍ୟବସାୟରେ ଉନ୍ନତି ପାଇଁ ଶନିବାର ବରଗଛ ନିକଟକୁ ଯାଆନ୍ତୁ । ଗଛ ନିକଟରେ ପାନ, ଗୁଆ ଓ ଏକ କଏନ୍ ରଖି ଦିଅନ୍ତୁ । ବାସ୍, କିଛି ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ଫଳ ଦେଖନ୍ତୁ । କୁହାଯାଏ ଶନିବାର ବରଗଛରେ ହଳଦୀ ଓ କେଶର ଚଢାଇବା ଫଳରେ ଲାଭ ମିଳିଥାଏ । ହଳଦିଆ ରଙ୍ଗର ସୂତା ବାନ୍ଧିବା ଫଳରେ ବେପାର ଆଗକୁ ବଢିଥାଏ ।

୨- ନାଲି କପଡାରେ ନଡିଆ ବାନ୍ଧି ବରଗଛ ମୂଳରେ ରଖିଦିଅନ୍ତୁ । ଏଥିରେ କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ ନିଶ୍ଚିତ ରୂପେ ସଫଳତା ମିଳିଥାଏ । କିନ୍ତୁ ଏହାକୁ କେବଳ ଶନିବାର ହିଁ କରନ୍ତୁ ।

୩- ଶନିବାର ବରଗଛ ତଳେ ଘିଅ ଦୀପ ଜଳାଇବା ଫଳରେ ବହୁତ ଜଲଦି ବ୍ୟାପାରରେ ଲାଭ ମିଳିଥାଏ ଏବଂ ବ୍ୟାପାର କ୍ଷେତ୍ରରେ ବନ୍ଦ ହୋଇପଡିଥିବା ପଇସା ଲାଭ ସହିତ ଫେରି ଆସିଥାଏ ।

୪- କୁହାଯାଏ ଶନିବାର ବରଗଛର ଏକ ଛୋଟ ଡାଳକୁ ଘରେ ଆଣି ରଖିବା ଫଳରେ ଘରେ ସକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ସଞ୍ଚାର ହୋଇଥାଏ । ଜ୍ୟୋତିଷଙ୍କ ଅନୁସାରେ ବରଗଛରେ ଧଳା ସୂତାକୁ ୧୧ ଥର ବାନ୍ଧିବା ପରେ ଜଳ ଅର୍ପଣ କଲେ ଘରୁ ଦାରିଦ୍ର‌୍ୟ ଦୂରେଇ ଯାଏ ।

୫- ଶନିବାର ବରଗଛ ତଳେ ଶୋରିଷ ତେଲର ଦୀପ ଜାଳିବା ଫଳରେ ବରଗଛ ପୂଜାର ଲାଭ ମିଳିଥାଏ ।

୬- ଏହା ମଧ୍ୟ କୁହଯାଏ ଘରୋଇ କଳହ ଯୋଗୁଁ ଚିନ୍ତାରେ ରହୁଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ବରଗଛରେ କର୍ପୁର ଓ ଲବଙ୍ଗ ଜଳାଇବା ଫଳରେ ଧନ ଲାଭ ହୋଇଥାଏ । ମଙ୍ଗଳବାର ବରଗଛର ୧୧ଟି ପତ୍ରରେ ହନୁମାନଙ୍କ ସିନ୍ଦୁରରେ ରାମ ଲେଖି ଘରେ ସ୍ଥାପିତ କରିବା ଫଳରେ ଅନେକ ଲାଭ ମିଳିଥାଏ ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର