ପ୍ରମୂଖ ଖବର
  • କେନ୍ଦୁଝର : ଚୋରା କାଠ ଚାଲାଣ ବେଳେ ମାଡ଼ି ବସିଲା ବନ ବିଭାଗ, ୭ ଟ୍ରିପରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ଵ କାଠ ଜବତ
  • ||
  • ଯାଜପୁର : ଶୌଚ ହେବାକୁ ଯାଇ କେନାଲରେ ଭାସିଗଲେ ନାବାଳକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ୨୭ରେ ବସିବ ନୀତି ଆୟୋଗ ବୈଠକ, ଯୋଗଦେବେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||

ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ଆପ୍‌ର ଖୋଲିବ "ମହଲ୍ଲା କ୍ଲିନିକ୍‌', ଗରିବ ଲୋକଙ୍କୁ ମାଗଣା ଚିକିତ୍ସା ସେବା ଯୋଗାଇ ଦିଆଯିବ

କୋଲକାତା,୨୯/୦୫: ଦିଲ୍ଲୀ ଏବଂ ପଞ୍ଜାବର ଦୁଇ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲ ଏବଂ ଭଗବନ୍ତ ମାନ କିଛିଦିନ ପୂର୍ବରୁ ରାଜ୍ୟକୁ ଆସି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମମତା ବାନାର୍ଜୀଙ୍କ ସହ ଏକ ବୈଠକ କରିଥିଲେ । ଏହା ପରେ ଆମ୍‌ ଆଦମୀ ପାର୍ଟି (ଆପ୍‌) ସେହି ଦୁଇ ରାଜ୍ୟର ଶୈଳୀରେ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ‘ମହଲା କ୍ଲିନିକ' ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ ଯାଉଛି । ବର୍ତ୍ତମାନ ପାଇଁ କିନ୍ତୁ ଏହି ଅସ୍ଥାୟୀ ଭିତ୍ତିରେ ଏହି ଶିବିର ଖୋଲାଯାଉଛି ।

ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଶନିବାର ଏବଂ ରବିବାର ଦିନ ଲାଲଗୋଲା, ଡୋମକଲ, ସାଗରଦୁଘି, ହରିହରପଡା, ନଓଦା ଏବଂ ମୁର୍ସିଦାବାଦ-ଜିଆଗଞ୍ଜ ବ୍ଲକର ୮ଟି ଗ୍ରାମରେ ଆପ୍‌ର ‘ମହଲା କ୍ଲିନିକ' ପ୍ରତିଷ୍ଠା କରାଯିବ । ସେଠାରେ ଥିବା ଗରିବ ଲୋକଙ୍କୁ ମାଗଣା ଚିକିତ୍ସା ସେବା ଯୋଗାଇ ଦିଆଯିବ । ଆପ୍‌ର ମୁର୍ସିଦାବାଦ ଜିଲ୍ଲା ସଭାପତି ସୋହେଲ ରାଣା ଆଲାମ କହିଛନ୍ତି, ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଦିଲ୍ଲୀ ଏବଂ ପଞ୍ଜାବରେ ଆପ୍‌ ସରକାରଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରାୟ ୧୩୦୦ ସ୍ଥାୟୀ ମହଲା କ୍ଲିନିକ ପ୍ରତିଷ୍ଠା କରାଯାଇଛି । ଲୋକମାନେ ପଡାରେ ପଡାରେ ଚିକିତ୍ସା ଏବଂ ଔଷଧକୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ମାଗଣାରେ ପାଆନ୍ତି । ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ଲୋକମାନଙ୍କୁ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ଦୀର୍ଘ ଦୂରତା ଯାତ୍ରା କରିବାକୁ ପଡୁଛି । ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଏଠାରେ ସ୍ଥାୟୀ ମହାଲା କ୍ଲିନିକ୍‌ ମଧ୍ୟ ଆବଶ୍ୟକତା ରହିଛି

୧ଆପ୍‌ ସୂତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ କେଜ୍ରିୱାଲଙ୍କ ଦଳ ବର୍ତ୍ତମାନ ଜାତୀୟ ପରିସ୍ଥିତିକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ରାଜନୈତିକ ଲଢେଇ କରିବାକୁ ଯାଉନାହିଁ । ବର୍ତ୍ତମାନ ପାଇଁ, ସେମାନେ କ୍ଲିନିକ୍‌ ଖୋଲିବା ପରି ସାମାଜିକ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ମାଧ୍ୟମରେ ଜନସମ୍ପର୍କ ବୃଦ୍ଧି କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ।

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.