PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପୁରୁଷୋତ୍ତମପୁର : ପୂର୍ବ ଶତ୍ରୁତାକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି ଯୁବକଙ୍କୁ ଛୁରାମାଡ଼, ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ମେଡିକାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ପଦ୍ମପୁର : ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଲାଞ୍ଚୁଆ କୃଷି ଅଧିକାରୀ, ଲାଇସେନ୍ସ ବାତିଲ କରିବାକୁ ଧମକ ଦେଇ ସାର ଡିଲରଙ୍କ ଠାରୁ ନେଉଥିଲେ ଲାଞ୍ଚ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଏଥର ହେବନି ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ପରେଡ, ଭାଗ ନେବେନି ସ୍କୁଲ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ
  • ||
  • ପୁରୀ : ସମୁଦ୍ରରେ ଗାଧୋଇବା ବେଳେ ଭାସିଗଲେ ଯୁବତୀ, ବ୍ଲୁଫ୍ଲାଗ୍ ବିଚ୍‌ରୁ ଉଦ୍ଧାର ହେଲା ମୃତଦେହ
  • ||
  • ଜୁଜୁମରା : ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଓଲଟିଲା ଯାତ୍ରୀବାହି ବସ୍, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ହାତୀ ଘଉଡ଼ାଇବା ବେଳେ ଅଘଟଣ, ବନ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ହାତରେ ଫୁଟିଗଲା ବାଣ
  • ||
  • ବିହାରରେ ଭାଙ୍ଗିଲା ଏନ୍‌ଡିଏ ମେଣ୍ଟ: ଅଲଗା ହେଲା ବିଜେପି-ଜେଡିୟୁର ରାସ୍ତା, ରାଜ୍ୟପାଳଙ୍କୁ ଭେଟିବେ ନୀତୀଶ
  • ||

ଅଭିନନ୍ଦନଙ୍କୁ ପ୍ରତି ଘରେ ସ୍ବାଗତ, ଓ୍ବିଙ୍ଗ କମାଣ୍ଡରଙ୍କ ନାମରେ ଲୋକେ ରଖୁଛନ୍ତି ନବଜାତକ ଶିଶୁଙ୍କ ନାମ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨।୩: ଶତ୍ରୁ ରାଷ୍ଟ୍ରରେ ନିଜର ଅପୂର୍ବ ସାହାସିକତା ଦେଖାଇ ଭାରତ ଫେରିଆସିଥିବା ବାୟୁସେନାର ଓ୍ବିଙ୍ଗ କମାଣ୍ଡର ଅଭିନନ୍ଦନ ଭର୍ତମାନ ପାକିସ୍ତାନରୁ ସ୍ବଦେଶ ଫେରି ଆସିଛନ୍ତି। ଅଭିନନ୍ଦନଙ୍କ ଫେରିବା ଖୁସିକୁ ସାରା ଦେଶରେ ଭିନ୍ନ ଭିନ୍ନ ଭାବରେ ପାଳନ କରାଯାଉଚି। ଏବେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ପ୍ଲାଟଫର୍ମରେ ଳୋକ ଅଭିନନ୍ଦନଙ୍କ ନାମର ଖୁବ୍ ଟ୍ରେଣ୍ଡ ଚାଲିଚି। ଏପରିକି ଲୋକମାନେ ନିଜର ନବଜାତକ ଶିଶୁଙ୍କ ନାମ ଅଭିନନ୍ଦନ ରଖିବାରେ ଲାଗିଛନ୍ତି।

ଟ୍ବିଟର ସ୍ବାତୀ ରାଣୀ ନାମକ ଜଣେ ମହିଳା ଲେଖିଛନ୍ତି ’ଓ୍ବେଲକମ ହୋମ୍ ଅଭିନନ୍ଦନ’ ଆଜି ମୋ ଘରେ ଏକ ଶିଶୁର ଜନ୍ମ ହୋଇଛି। ତେଣୁ ଆମେ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛୁ ତା’ର ନାମ ଅଭିନନ୍ଦନ ରଖିବୁ। ଆମର ଯୋଶ ଏବେ ହାଇ ରହିଛି। ଆପଣ କୁହନ୍ତୁ ନାମ କେମିତି ଲାଗିଲା?

ସେଭଳି ରଫ୍ତି କୋଲମ ନାମ ଜଣେ ମହିଳା ଟ୍ବିଟ୍ କରିଛନ୍ତି ମୋ ଚାଚି(ଖୁଡି)ଏକ ଶିଶୁପୁତ୍ରକୁ ଜନ୍ମ ଦେଇଛନ୍ତି। ଆମେ ତାଙ୍କ ନାମ ଅଭିନନ୍ଦନ ରଖିଛୁ। ତେବେ ଏଭଳି ଟ୍ବିଟ୍ ସଂଖ୍ୟା ବଢିବାରେ ଲାଗିଛି। ଲୋକମାନେ ନିଜର ନବଜାତକ ଶିଶୁଙ୍କ ନାମକୁ ଅଭିନନ୍ଦନ ରଖୁଛନ୍ତି।

 ସେଭଳି ରାଜସ୍ଥାନର ଅଲଓ୍ବର ଜିଲ୍ଲାର ଏକ ପରିବାର ନିଜର ଶିଶୁ ପୁତ୍ରର ନାମ ରଖିଛନ୍ତି ଅଭିନନ୍ଦନ। ଶିଶୁପୁତ୍ରର ମା’ ସ୍ବପ୍ନା ଦେବୀ କହିଛନ୍ତି ଅଭିନନ୍ଦନ ନାମ ଜରିଆରେ ମୁଁ ମୋ ପୁଅକୁ ଆମର  ସାହାସୀ ପାଇଲଟଙ୍କ କଥା ମନେପକାଉଥିବି। ମୁଁ ଚାହିଁବି ମୋ ପୁଅ ବଡ ହୋଇ ଅଭିନନ୍ଦନଙ୍କ ଭଳି ସାହାସୀ ସୈନିକ ହେଉ।