PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଲେଖକ ସଲମାନ ରୁଶଦୀଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ , ପଶ୍ଚିମ ନ୍ୟୁୟର୍କର ଏକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ମଞ୍ଚ ଉପରେ ଭାଷଣ ଦେଇଥିବା ବେଳେ ଛୁରାମାଡ଼ , ରକ୍ତ ଜୁଡୁବୁଡୁ ଅବସ୍ଥାରେ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ଲକ୍ଷ୍ନୌ : ସ୍ୱାଧିନତା ଦିବସ ପୂର୍ବରୁ ୟୁପି ଏଟିଏସ୍‌କୁ ବଡ଼ ସଫଳତା । ସହାରନପୁରରୁ ଦୁଇ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ କଲା ଗିରଫ । ସ୍ୱାଧିନତା ଦିବସରେ ବଡ଼ ହମଲା କରିବାର ଯୋଜନା କରୁଥିଲେ
  • ||
  • କୋଏମ୍ବାଟୁର : ବେଙ୍ଗାଲୁରରୁ ମାଳଦ୍ୱୀପର ମାଲେ ଯାଉଥିବା ଗୋ ଫାଷ୍ଟ ବିମାନର ଜରୁରୀ ଅବତରଣ, ୯୨ ଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ନେଇ ଯାଉଥିବାବେଳେ ତାତି ଗଲା ଇଞ୍ଜିନ
  • ||
  • ଉଦୟପୁର : ଉଦୟପୁର କହ୍ନୈୟାଲାଲ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡରେ କଥିତ ଷଡ଼ଯନ୍ତ୍ରକାରୀ ମୁସ୍ଲିମ୍ ଖାନକୁ ଗିରଫ କଲା ଏଏନଆଇ
  • ||
  • ଅନନ୍ତନାଗ : ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀରର ଅନନ୍ତାଗରେ ପୁଲିସ୍ ଓ ସିଆରପିଏଫ ଯବାନଙ୍କ ମଳିତ ପାର୍ଟି ଉପରେ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣ, ଆହତ ପୋଲିସ କର୍ମୀ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନାର ଏକ ଦଳ ମାଲେସିଆ ଗସ୍ତରେ ଯାଇଛନ୍ତି, ଏହି ଦଳ ଦୁଇଦେଶ ମଧ୍ୟରେ ଦ୍ବିପାକ୍ଷୀକ ଯୁଦ୍ଧାଭ୍ୟାସକୁ ନେଇ ଆୟୋଜିତ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ‘ଉଦାରଶକ୍ତି’ରେ ଭାଗ ନେବେ
  • ||
  • ମୋହନା : ସଂଗଠନ ଛାଡ଼ିଥିବା ମାଓବାଦୀ ପ୍ରଫୁଲ୍ଲ ପରିଚ୍ଛାକୁ ଗିରଫ କଲା ଅଡ଼ବା ପୋଲିସ, ଥାନାରେ ରହିଛି ୭ ମାମଲା
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ବୌଦ୍ଧ ୫୭ନଂ ଜାତୀୟ ଖୁଣ୍ଟବନ୍ଧ ଛକ ନିକଟରେ ମର୍ମନ୍ତୁଦ ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣା, ୨ ମୃତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ପିପିଲି ଟୋଲ ପ୍ଲାଜା ନିକଟରେ ଓଲଟିଲା ବସ୍, ଜଣେ ମୃତ ଓ ୨୦ଆହତ
  • ||
  • ନୟାଗଡ଼ : ବାଘ ଶୀକାର କରି ଫଟୋ ଉଠାଇବା ପଡ଼ିଲା ମହଙ୍ଗା, ୫ ବର୍ଷ ପରେ ଧରାପଡ଼ିଲା ବାଘ ଶିକାରୀ
  • ||
  • ବାରିପଦା : ସୁବର୍ଣ୍ଣରେଖା ଓ ଦେଓ ଜଳସେଚନ ପ୍ରକଳ୍ପ ଲୋକାର୍ପଣ କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ, ୨୭ ହଜାର ହେକ୍ଟରରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ଵ ଜମିକୁ ମିଳିବ ଜଳସେଚନ ସୁବିଧା
  • ||
  • ଉଦଳା : ଉଦଳା ଏନଏସି ଅଧୀନ ୱାର୍ଡ ନମ୍ବର ୩ରେ ଥିବା ଅଙ୍ଗନବାଡି କେନ୍ଦ୍ରରେ କୃମି ଔଷଧ ଖାଇ ଶିଶୁ ପୁତ୍ର ଗୁରୁତର , ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ହୀରାକୁଦର ତଳମୁଣ୍ଡରେ ବନ୍ୟା ପରିସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି ସମ୍ଭାବନା, ସତର୍କ ସୂଚନା ଜାରି କଲା ପ୍ରଶାସନ
  • ||
  • ପାଟଣା : ଘର ଉପରେ ମାଡ଼ି ବସିଲା ବିରାଟକାୟ ବଉଳ ବୃକ୍ଷ, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ପରିବାର ଲୋକ
  • ||
  • ପୁରୀ : ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ଗହ୍ମା ପୂର୍ଣ୍ଣିମା ଉତ୍ସବ, ବୀରଡୋରିରେ ଦୁଇ ଭାଇଙ୍କ ହାତରେ ୬ ଥାକିଆ ରାକ୍ଷୀ ବାନ୍ଧିଲେ ଭଉଣୀ ସୁଭଦ୍ରା
  • ||
  • ପାଟଣା : ଚୋରାଚାଲାଣ ବେଳେ ମାଡ଼ିବସିଲା ବନ ବିଭାଗ, ଶାଳ କାଠ ବୋଝେଇ ସ୍କର୍ପିଓ ଜବତ
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ଵର : ବିପଦ ସଂକେତ ଉପରେ ପ୍ରବାହିତ ହେଉଛି ଜଳକା, ବନ୍ୟା ଆଶଙ୍କା
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ଫୁଲୁଛି ବୈତରଣୀ ଓ ସାଳନ୍ଦୀ, ହଦଗଡ଼ ଡ୍ୟାମ୍‌ରୁ ୨ଟି ଗେଟ୍ ଦେଇ ହେଉଛି ବନ୍ୟାଜଳ ନିଷ୍କାସନ
  • ||

କଂଗ୍ରେସ ଗୋଟିଏ ବି ଭୋଟ୍ ପାଇବା ହକଦାର ନୁହେଁ: ଜେଟଲୀ

source:www.hindustantimes.com

ନୁଆଦିଲ୍ଲୀ ୨/୪: କେନ୍ଦ୍ର ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀ ଅରୁଣ ଜେଟଲୀ କଂଗ୍ରେସର ନିର୍ବାଚନୀ ଇସ୍ତାହାରକୁ ଦେଶ ପାଇଁ ବିପଦ ବୋଲି ଦର୍ଶାଇଛନ୍ତି । ଅରୁଣ ଜେଟଲୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ କଂଗ୍ରେସର ଘୋଷଣା ପତ୍ରରେ ଦେଶଦ୍ରୋହ ଆଇନକୁ ହଟାଇବା କଥା କୁହାଯାଇଛି । ଦେଶକୁ ଭାଙ୍ଗିବା ଭଳି ପ୍ରତିଜ୍ଞା କରୁଥିବା କଂଗ୍ରେସ ଗୋଟିଏ ବି ଭୋଟ୍ ପାଇବାର ହକଦାର ନୁହେଁ । ଜେଟଲୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ କଂଗ୍ରେସ ନିୟମ କାନୁନକୁ ସମୀକ୍ଷା କରିବା ଭଳି ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି । ମାଓବାଦୀଙ୍କୁ ବଞ୍ଚାଇବା ପାଇଁ ସିଆରପିଏଫରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିବା କଥା କହିଛନ୍ତି ।

ଅରୁଣ ଜେଟଲୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ କଂଗ୍ରେସର ଘୋଷଣା ପତ୍ରରେ ବିପଦଜ୍ଜନକ ପ୍ରତିଶୃତି ଦିଆଯାଇଛି । ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯେଉଁ ନିୟମକୁ ପଣ୍ଡିତ ନେହେରୁ ଓ ଇନ୍ଦିରା ଗାନ୍ଧୀ ହଟେଇ ନଥିଲେ ତାକୁ ରାହୁଲ ହଟେଇବା କଥା କହୁଛନ୍ତି ।  

 ଜେଟଲୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ କଂଗ୍ରେସର ନେତୃତ୍ୱ ନେଉଥିବା ରାହୁଲ ଜିହାଦୀ ଓ ମାଓବାଦୀଙ୍କ କବଳରେ ଅଛନ୍ତି । କଂଗ୍ରେସର ଘୋଷଣା ପତ୍ରରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ଆଇପିସି(IPC)ରୁ ସେକ୍ସନ 124-A(ଦେଶଦ୍ରୋହ ଆଇନ)କୁ ହଟାଇ ଦିଆଯିବ . ଏହାର ସିଧା ଅର୍ଥ ଯେ କଂଗ୍ରେସ ଶାସନରେ ଦେଶଦ୍ରୋହ କରିବା ଅପରାଧ ହେବନି । ଯେଉଁ ପାର୍ଟି ଏଭଳି ଘୋଷଣା କରେ, ସେ ଗୋଟିଏ ବି ଭୋଟ୍ ପାଇବାର ହକଦାର ନୁହେଁ ।

ସେ ଏହା ମଧ୍ଯ କହିଛନ୍ତି ଯେ ନେହେରୁ-ଗାନ୍ଧୀ ପରିବାରର ଜମ୍ମୁ କଶ୍ମୀରକୁ ନେଇ ଯେଉଁ ଐତିହାସିକ ଭୁଲ୍ ଥିଲା, ସେହି ଏଜେଣ୍ଡାକୁ କଂଗ୍ରେସ ଅଧ୍ଯକ୍ଷ ଆଗକୁ ବଢାଇବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ।

ଅଧିକ ପଢନ୍ତୁ କଂଗ୍ରେସର ନିର୍ବାଚନୀ ଇସ୍ତହାର ‘ଜନ ଆଓ୍ବାଜ’ ଘୋଷଣା : ନ୍ୟାୟ, ରୋଜଗାର-ଶିକ୍ଷା ଓ କୃଷକଙ୍କୁ ଗୁରୁତ୍ବ

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର