PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରୀ ନବ ଦାସଙ୍କ ପରଲୋକ , ଗୁଳିମାଡ଼ ପରେ ତାଙ୍କୁ ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇ ଥିଲା
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ମାଓଗଡ଼ରେ ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ୨୦୦ ଗରିବ ଆଦିବାସୀଙ୍କୁ ମୋବାଇଲ ଫୋନ ବଣ୍ଟନ
  • ||
  • ପାକିସ୍ତାନରେ ପୁଣି ମହଙ୍ଗା ମାଡ଼, ପେଟ୍ରୋଲ-ଡିଜେଲ ଦାମରେ ୩୫ ଟଙ୍କା ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଝାରସୁଗୁଡ଼ା: ମନ୍ତ୍ରୀ ନବ ଦାସଙ୍କୁ ଗୁଳି ମାଡ଼: ଛାତିରେ ବାଜିଛି ଗୁଳି, ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ନିଆଯାଉଛି ହସ୍ପିଟାଲ
  • ||
  • ହକି ବିଶ୍ୱକପ୍‌: ସୁପର ସଣ୍ଡେରେ ଫାଇନାଲ୍ ଫାଇଟ୍, ବେଲଜିୟମ-ଜର୍ମାନୀ ମଧ୍ୟରେ ଟାଇଟଲ ଟକ୍କର
  • ||
  • ଭୂକମ୍ପରେ ଥରିଲା ଇରାନ୍, ୭ ମୃତ, ୪୦୦ରୁ ଅଧିକ ଆହତ
  • ||
  • ମୟୂରଭଞ୍ଜ: ହାତୀମୃତ ଦେହ ମିଳିବା ଘଟଣାରେ ୪ ଶିକାରୀ ଗିରଫ, ୨ ହାତୀଦାନ୍ତ ଜବତ…
  • ||
  • ଆଜି ଦ୍ୱିତୀୟ ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟି: ଭାରତ ପାଇଁ ‘କର ବା ମର’, ସିରିଜ ଜିତି ସ୍ୱଦେଶ ଫେରିବା ଲକ୍ଷ୍ୟରେ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଫେବ୍ରୁଆରୀ ୧୦ରେ ଓଡ଼ିଶା ଆସିବେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ! ସଜେଇ ହେଉଛି ରମାଦେବୀ ମହିଳା ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଚିନାବାଦାମ ଚାଷର ନୂତନ ଜ୍ଞାନକୌଶଳ ଶିଖିବେ ଓଡ଼ିଆ କୃଷକ, ୮୦ ଚାଷୀଙ୍କୁ ଗୁଜରାଟ ପଠାଇଲା ସୋଆ
  • ||

ବିବାହର ମାତ୍ର ୭୦ ମିନିଟ୍ ପରେ ହୋଇଗଲା ଛାଡପତ୍ର, ଜାଣନ୍ତୁ କାହିଁକି…

source:www.youthkiawaaz.com

ଅହମଦାବାଦ ୩୧/୧: ବିବାହକୁ ଏକ ପବିତ୍ର ବନ୍ଧନ ବୋଲି କୁହାଯାଏ । ଅଗ୍ନିକୁ ସାକ୍ଷୀ ରଖି ୭ ଜନ୍ମ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏକାଠି ରହିବା ଏବଂ ପରସ୍ପରର ସୁଖ ଦୁଃଖର ସାଥି ହେବା ପାଇଁ ପ୍ରତିଜ୍ଞା କରନ୍ତି ପତି-ପତ୍ନୀ । କିଛି ବୈବାହିକ ସମ୍ପର୍କ ବର୍ଷ ବର୍ଷ ଧରି ଅତୁଟ ରହିଥାଏ ଏବଂ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଉଦାହରଣ ସାଜେ ତ ଆଉ କେଉଁଠି ବିବାହ ବର୍ଷେ ନପୂରୁଣୁ ସମ୍ପର୍କରେ ଚାଲିଆସେ ଖଟାପଣ । ଅଗ୍ନିକୁ ସାକ୍ଷୀ ରଖି ବନ୍ଧନରେ ବାନ୍ଧି ହୋଇଥିବା ପତି ପତ୍ନୀ ହୋଇଯାଆନ୍ତି ଅଲଗା । କେହି କାହା ମୁହଁ ଦେଖିବାକୁ ନାରାଜ । ଏପରିକି କଥା ଛାଡପତ୍ର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚାଲିଆସେ । ଏପରି ଅନେକ ଘଟଣା ସମାଜରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳେ । କିନ୍ତୁ ଏଭଳି ଏକ ଘଟଣା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି ଯେଉଁଠି ବିବାହର ମାତ୍ର ୭୦ ମିନିଟ୍ ପରେ ହୋଇଯାଇଛି ଛାଡପତ୍ର ।

ଗୁଜୁରାତର ଅହମଦାବାଦର ଗୋନଡଲରେ ଅନେକ ଧୁମଧାମରେ ବିବାହ ହେଉଥିଲା । ବର- କନ୍ୟା ଉଭୟ ପକ୍ଷ ବହୁତ ଖୁସି ଥିଲେ । ନବ ବର-ବଧୂ ଅଗ୍ନିକୁ ସାକ୍ଷୀ ରଖି ୭ ଜନ୍ମ ଏକାଠି ରହିବାର ପ୍ରତିଜ୍ଞା ମଧ୍ୟ କଲେ । ଏହାପରେ ଉଭୟ ପକ୍ଷ ଏକାଠି ଖାଇବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଲେ ।

ଡିନର ଟେବୁଲରେ ବର-କନ୍ୟାଙ୍କ ସହିତ ତାଙ୍କ ବନ୍ଧୁ-ବାନ୍ଧବ ମଧ୍ୟ ଖାଇବାକୁ ବସିପଡିଲେ କିନ୍ତୁ ଅଚାନକ କୌଣସି କାରଣ ଯୋଗୁଁ ଉଭୟଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଝଗଡା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଗଲା ଏବଂ ଦେଖୁଦେଖୁ ତାହା ତୀବ୍ର ରୂପ ନେଲା । ଶେଷରେ ଉଭୟ ପକ୍ଷ ପରସ୍ପର ଉପରକୁ ପ୍ଲେଟ୍ ଓ ଅନ୍ୟ ବାସନ ସବୁ ଫୋପାଡିବାକୁ ଲାଗିଲେ ।

ତେବେ ଏହି ଯୁଦ୍ଧ ଦେଖି ପୋଲିସକୁ ଡକାଗଲା । ଏହାପରେ ଝଗଡା ତ ବନ୍ଦ ହୋଇଗଲା କିନ୍ତୁ ବର-କନ୍ୟାଙ୍କ ସମ୍ପର୍କ ସବୁଦିନ ପାଇଁ  ଶେଷ ହୋଇଗଲା । ଉଭୟ ପକ୍ଷ ନିଜର ଓକିଲଙ୍କୁ ଡକାଇଲେ ଏବଂ ସାଙ୍ଗେସାଙ୍ଗେ ଛାଡପତ୍ର ଦିଆହୋଇଗଲା । ବିବାହରେ ମିଳିଥିବା ସବୁ ଉପହାରକୁ ଫେରାଇଦେଇ ଏବଂ କନ୍ୟାକୁ ନଆଣି ଘରକୁ ଫେରିଆସିଲା ବର ।  

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର