ପ୍ରମୂଖ ଖବର
  • ରଥଯାତ୍ରା ଏଂବ ସ୍ନାନ ପୂର୍ଣ୍ଣିମାକୁ ନେଇ ଗୁରୁତ୍ଵପୂର୍ଣ୍ଣ ବୈଠକ ବସିବ, ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମୋହନ ମାଝୀଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ବସିବ
  • ||
  • ପଙ୍କରେ ଫସିଲେ ୩ ଦନ୍ତା ହାତୀ, ଖାଦ୍ୟ ଅନ୍ବେଷଣରେ ଆସି ଅଟକି ରହିଛନ୍ତି
  • ||
  • ମୋହନା: ଶଳାକୁ ଗୁଳି କରି ହତ୍ୟା କଲା ଭିଣୋଇ
  • ||
  • ଜମି ବିବାଦକୁ ନେଇ ମାଆ ଓ ଝିଅଙ୍କୁ ଛୁରା ମାଡ଼ ଘଟଣା, ଜେଲ ଗଲା ଅଭିଯୁକ୍ତ ସୂରଜ
  • ||
  • ଭାରତୀୟ ରେଳବାଇ ରଚିଲା ଇତିହାସ, 'ଲିମକା ବୁକ୍ ଅଫ୍ ରେକର୍ଡସ'ରେ ପାଇଲା ସ୍ଥାନ
  • ||
  • କରଞ୍ଜିଆ: ଫେରିଲେ ଝାଡ଼ଖଣ୍ଡି ହାତୀପଲ, ୨୦ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ବ ଗାଁରେ ଭୟର ବାତାବରଣ
  • ||
  • ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡରେ ଜଳିଗଲା ଦୁଇ ବଖରା ଘର, ନିଆଁରେ ପୋଡି ହୋଇ ମହିଳା ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଆଜି ଶେଷ ରଜ ଉତ୍ସବ: ସବୁଠି ପିଠା, ମିଠା, ପାନର ଆସର
  • ||
  • ଆଜି ପିତୃ ଦିବସ: ବାପାଙ୍କ ପାଇଁ ଦିନଟିଏ, ବାପା ବିଶ୍ବାସର ବରଗଛ, ଭରଷାର ଭବିଷ୍ୟତ
  • ||
  • ଓଡ଼ିଶାରେ ନାକେଦମ୍ କରୁଛି ତାତି, କାଲିଠୁ ମିଳିବ ଆଶ୍ୱସ୍ତି: ୨୪ ସୁଦ୍ଧା ରାଜ୍ୟରେ ମୌସୁମୀ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||

ବିବାହର ମାତ୍ର ୭୦ ମିନିଟ୍ ପରେ ହୋଇଗଲା ଛାଡପତ୍ର, ଜାଣନ୍ତୁ କାହିଁକି...

ଅହମଦାବାଦ ୩୧/୧: ବିବାହକୁ ଏକ ପବିତ୍ର ବନ୍ଧନ ବୋଲି କୁହାଯାଏ । ଅଗ୍ନିକୁ ସାକ୍ଷୀ ରଖି ୭ ଜନ୍ମ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏକାଠି ରହିବା ଏବଂ ପରସ୍ପରର ସୁଖ ଦୁଃଖର ସାଥି ହେବା ପାଇଁ ପ୍ରତିଜ୍ଞା କରନ୍ତି ପତି-ପତ୍ନୀ । କିଛି ବୈବାହିକ ସମ୍ପର୍କ ବର୍ଷ ବର୍ଷ ଧରି ଅତୁଟ ରହିଥାଏ ଏବଂ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଉଦାହରଣ ସାଜେ ତ ଆଉ କେଉଁଠି ବିବାହ ବର୍ଷେ ନପୂରୁଣୁ ସମ୍ପର୍କରେ ଚାଲିଆସେ ଖଟାପଣ । ଅଗ୍ନିକୁ ସାକ୍ଷୀ ରଖି ବନ୍ଧନରେ ବାନ୍ଧି ହୋଇଥିବା ପତି ପତ୍ନୀ ହୋଇଯାଆନ୍ତି ଅଲଗା । କେହି କାହା ମୁହଁ ଦେଖିବାକୁ ନାରାଜ । ଏପରିକି କଥା ଛାଡପତ୍ର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚାଲିଆସେ । ଏପରି ଅନେକ ଘଟଣା ସମାଜରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳେ । କିନ୍ତୁ ଏଭଳି ଏକ ଘଟଣା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି ଯେଉଁଠି ବିବାହର ମାତ୍ର ୭୦ ମିନିଟ୍ ପରେ ହୋଇଯାଇଛି ଛାଡପତ୍ର ।

ଗୁଜୁରାତର ଅହମଦାବାଦର ଗୋନଡଲରେ ଅନେକ ଧୁମଧାମରେ ବିବାହ ହେଉଥିଲା । ବର- କନ୍ୟା ଉଭୟ ପକ୍ଷ ବହୁତ ଖୁସି ଥିଲେ । ନବ ବର-ବଧୂ ଅଗ୍ନିକୁ ସାକ୍ଷୀ ରଖି ୭ ଜନ୍ମ ଏକାଠି ରହିବାର ପ୍ରତିଜ୍ଞା ମଧ୍ୟ କଲେ । ଏହାପରେ ଉଭୟ ପକ୍ଷ ଏକାଠି ଖାଇବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଲେ ।

ଡିନର ଟେବୁଲରେ ବର-କନ୍ୟାଙ୍କ ସହିତ ତାଙ୍କ ବନ୍ଧୁ-ବାନ୍ଧବ ମଧ୍ୟ ଖାଇବାକୁ ବସିପଡିଲେ କିନ୍ତୁ ଅଚାନକ କୌଣସି କାରଣ ଯୋଗୁଁ ଉଭୟଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଝଗଡା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଗଲା ଏବଂ ଦେଖୁଦେଖୁ ତାହା ତୀବ୍ର ରୂପ ନେଲା । ଶେଷରେ ଉଭୟ ପକ୍ଷ ପରସ୍ପର ଉପରକୁ ପ୍ଲେଟ୍ ଓ ଅନ୍ୟ ବାସନ ସବୁ ଫୋପାଡିବାକୁ ଲାଗିଲେ ।

ତେବେ ଏହି ଯୁଦ୍ଧ ଦେଖି ପୋଲିସକୁ ଡକାଗଲା । ଏହାପରେ ଝଗଡା ତ ବନ୍ଦ ହୋଇଗଲା କିନ୍ତୁ ବର-କନ୍ୟାଙ୍କ ସମ୍ପର୍କ ସବୁଦିନ ପାଇଁ  ଶେଷ ହୋଇଗଲା । ଉଭୟ ପକ୍ଷ ନିଜର ଓକିଲଙ୍କୁ ଡକାଇଲେ ଏବଂ ସାଙ୍ଗେସାଙ୍ଗେ ଛାଡପତ୍ର ଦିଆହୋଇଗଲା । ବିବାହରେ ମିଳିଥିବା ସବୁ ଉପହାରକୁ ଫେରାଇଦେଇ ଏବଂ କନ୍ୟାକୁ ନଆଣି ଘରକୁ ଫେରିଆସିଲା ବର ।  

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.