ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପେଟିଏମ୍‌ ପେମେଣ୍ଟ ବ୍ୟାଙ୍କର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ପଦରୁ ବିଜୟ ଶେଖର ଶର୍ମାଙ୍କ ଇସ୍ତଫା
  • ||
  • ଦେଶବାସୀଙ୍କୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ବଡ଼ ଭେଟି: ୫୫୪ଟି ଅମୃତ ଭାରତ ଷ୍ଟେସନ୍ ଶିଳାନ୍ୟାସ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ୨୮ରେ ଓଡ଼ିଶା ଆସିବେ ବିଲ୍ ଗେଟ୍ସ, ପରିଦର୍ଶନ କରିବେ କୃଷି ଭବନ
  • ||
  • ପାରାଦୀପ ବନ୍ଦରରୁ କଂଟେନର୍ ଏକ୍‌ଜିମ୍‌ ସେବା ଆରମ୍ଭ, ପଣ୍ୟ ପରିବହନ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଯୁଗାନ୍ତକାରୀ ପଦକ୍ଷେପ
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର ପାଟଣା ଗଣିତ ପ୍ରଶ୍ନପତ୍ର ଲିକ୍ ଅଭିଯୋଗ, ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ​‌ରେ ଭାଇରାଲ
  • ||
  • କପି ଚେକିଂ ଆଳରେ ଅସଦାଚରଣ ଅଭିଯୋଗ, ଥାନାରେ ମାଟ୍ରିକ ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀ
  • ||
  • ଲୋକସେବା ଭବନ ଘେରିବ କଂଗ୍ରେସ, ବିଶାଳ ଶୋଭାଯାତ୍ରାରେ ସାମିଲ ହେବେ ହଜାର ହଜାର କଂଗ୍ରେସ କର୍ମୀ
  • ||
  • ଆଜି ଓଡ଼ିଶାର ୨୧ ଅମୃତ ଭାରତ ରେଳ ଷ୍ଟେସନର ଶିଳାନ୍ୟାସ କରିବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଗର୍ଭବତୀଙ୍କ ପେଟକୁ ନର୍ସ ଖୁନ୍ଦା ମାରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ, ଚାଲିଗଲା ମା ଓ ଛୁଆଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଓଡ଼ିଶା ଗଞ୍ଜେଇ ଚକୋଲେଟ୍‌ରେ ଝୁମୁଛି ହାଇଦ୍ରାବାଦ: ବାଲେଶ୍ୱରରେ ତିଆରି, ଦାଦନଙ୍କ ମାଧ୍ୟମରେ ହେଉଛି ଚାଲାଣ
  • ||
  • ଓସ୍ତପୁର ହଳଦିଢ଼ିଅ ନିକଟ ଗଛକୁ ପିଟିଲା ବୋଲେରୋ: ୩ ମୃତ, ୪ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଆଜି ୫-ଟି ଅଧ୍ୟକ୍ଷଙ୍କ ଅନୁଗୁଳ ଗସ୍ତ, ଛାତ୍ରବୃତ୍ତି ପ୍ରମାଣପତ୍ର ବଣ୍ଟନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଯୋଗଦେବେ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆହୁରି ତିନି ଦିନ ବର୍ଷା: ଉପକୂଳରେ ଅଧିକ ବର୍ଷିବା ସମ୍ଭାବନା, ୨୮ ଯାଏ କୋହଲା ପାଗ
  • ||

ଖଣ୍ଡଗିରି ଯାତ୍ରା ମହାକୁମ୍ଭ: ୪ ପାର୍ଟି ଜୋର୍‌ଦାର ଲଢ଼େଇ, ଆଜି ବି ସବୁ ପାର୍ଟିର ରିପିଟ୍‌ ନାଟକ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୫ ।୨(ବ୍ୟୁରୋ): ଖଣ୍ଡଗିରି ଯାତ୍ରା ମହାକୁମ୍ଭରେ ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଚାଲିଛି ଜୋର୍‌ଦାର ଲଢ଼େଇ । ଦ୍ୱିତୀୟ ରାତିର ଲୋକପ୍ରିୟତା ତଥା ଅପୂର୍ବ ସଫଳତା ପରେ ତୃତୀୟ ରାତିରେ ମଧ୍ୟ ସବୁ ପାର୍ଟି ନାଟକକୁ ରିପିଟ୍‌ କରୁଛନ୍ତି । ଦ୍ୱିତୀୟ ରାତିରେ ସବୁ ପାର୍ଟିରେ ହାଉସ୍‌ ଫୁଲ୍‌ ବେପାର ହୋଇଛି । ସକାଳୁ ସକାଳୁ ସବୁ ପାର୍ଟିର ଟିକେଟ୍‌ କାଉଣ୍ଟର ଆଗରେ ଲୋକଙ୍କ ଲମ୍ବା ଲାଇନ୍‌ ଲାଗୁଛି । ସମସ୍ତ ପାର୍ଟିରେ ଅତ୍ୟାଧୁନିକ ସାଜସଜ୍ଜା ସାଙ୍ଗକୁ ରଙ୍ଗାରଙ୍ଗ୍‌ ମେଲୋଡି ଓ ସର୍କସ ଭଳି ରେକର୍ଡ ଡ୍ୟାନ୍ସ ଦର୍ଶକଙ୍କୁ ମତୁଆଲା କରୁଛି ।

{"id":3886,"width":744,"height":1116}

ଗୌରୀ ନାନୀ ସାଙ୍ଗକୁ ରଜନୀ ସଜନୀ: ଜାଗମରା ଇନ୍ଦିରା ମଣ୍ଡପରେ ଗୌରୀ ଗଣନାଟ୍ୟର ଚର୍ଚ୍ଚିତ ନାଟକ ‘ଗୌରୀ ନାନୀର ନୂଆ ଠିକଣା’କୁ ଦର୍ଶକ ଖୁବ୍‌ ପସନ୍ଦ କରୁଛନ୍ତି । ଏହି ନାରୀ କେନ୍ଦ୍ରୀକ ନାଟକରେ ଅଭିନେତ୍ରୀ ରୀନା ପଣ୍ଡାଙ୍କ ଅଭିନୟ ସାଙ୍ଗକୁ ଚରିତ୍ର ଅଭିନେତା କୁନା ଓ ଜଲିଉଡ୍‌ର ମା’ କୁହା ଯାଉଥିବା ରଞ୍ଜିଙ୍କ ଅଭିନୟ ଦର୍ଶକଙ୍କୁ ସାରା ରାତି ମଞ୍ଚ ନିକଟରେ ବାନ୍ଧି ରଖୁଛି । ହାସ୍ୟ ଅଭିନେତା ବୁଦ୍ଧିଆନା ହସର ଖୋରାକ୍‌ ଯୋଗାଉଥିବା ବେଳେ ଅଭିନେତା ପ୍ରିୟ, ବାପୁନି, ଝୁନା, ନିଲୁଆ, ଜୟନ୍ତ ଓ ସଂଜୀବ ମଧ୍ୟ ବେଶ୍‌ ଭଲ ଅଭିନୟ କରୁଛନ୍ତି ।

{"id":3887,"width":754,"height":1224}

ଖଣ୍ଡଗିରି ମେଳାରେ ପ୍ରତିବର୍ଷ ଦମ୍‌ ଦେଖାଇ ଆସିଥିବା ଶିବାନୀ ଗଣନାଟ୍ୟ ବରମୁଣ୍ଡା ବାରଭୂଜା ମଣ୍ଡପରେ ପ୍ରଥମ ରାତିରେ ‘ରଜନୀ ସଜନୀ ରାତି ପାହିଲା’ ନାଟକ ମଞ୍ଚସ୍ଥ କରି ଦର୍ଶକଙ୍କ ହୃଦୟ ଜିଣିଛି । ପ୍ରଥମ ରାତି ହାଉସ୍‌ ଫୁଲ୍‌ ପରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ରାତିରେ ମଧ୍ୟ ଏହି ନାଟକକୁ ରିପିଟ୍‌ କରିବାକୁ ଯାଉଛି । ଏହି ନାରୀ କେନ୍ଦ୍ରୀକ ନାଟକରେ ଖଣ୍ଡଗିରି ଯାତ୍ରା ମହାକୁମ୍ଭର ଚର୍ଚ୍ଚିତ ନାୟିକା ଟିକିଙ୍କ ମନଛୁଆଁ ଅଭିନୟ ପୁଣି ଦର୍ଶକଙ୍କୁ କିମିଆ କରୁଛି । ଏଥିସହ କାହ୍ନା, ଅଜୁ, ଅପୁ, କମେଡିଆନ୍‌ ଭିକାରୀ ପ୍ରମୁଖ ଅଭିନୟ ଯାଦୁରେ ଦର୍ଶକଙ୍କ ମନ ଜିତିଛନ୍ତ

{"id":3889,"width":743,"height":1115}

ଆଲ୍ଲା, ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ପାଖରେ ଗୌର ଦାସ: ହତାବ ପେଣ୍ଡାଲରେ ଅପେରା ସ୍ୱର୍ଣ୍ଣ ମହଲ ‘ଆମ ଗାଁ ଜଗନ୍ନାଥ, ତୁମ ଗାଁ ଆଲ୍ଲା’ ନାଟକ ଦର୍ଶକ ମହଲରେ ବେଶ୍‌ ଆଦୃତି ଲାଭ କରିଛି । ପାଖ ଘାଟିକିଆ ସନାତନ ପେଣ୍ଡାଲରେ ଧଉଳି ଗଣନାଟ୍ୟର ‘କହ ଗୌର ଦାସ, କାହାର ଦୋଷ’ ମଧ୍ୟ ଦର୍ଶକଙ୍କ ପ୍ରଶଂସା ସାଉଁଟିବାରେ ଲାଗିଛି । ସ୍ୱର୍ଣ୍ଣ ମହଲରେ ଅଭିନେତା ପ୍ରତାପଙ୍କ ଦମଦାର ଅଭିନୟ ସାଙ୍ଗକୁ ଧଉଳିରେ ଗୌରଙ୍କ ମନଛୁଆଁ ଅଭିନୟ ସାରା ରାତି ଦର୍ଶକଙ୍କୁ ମଞ୍ଚ ନିକଟରେ ବାନ୍ଧି ରଖୁଛି । ଏହି ଦୁଇଟି ଭିନ୍ନ ସ୍ୱାଦର ନାଟକ ଦେଖିବାକୁ ଦର୍ଶକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରବଳ ଉତ୍ସାହ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ଏହା ଛଡ଼ା ସ୍ୱର୍ଣ୍ଣ ମହଲରେ ଚରିତ୍ର ଅଭିନେତା ଦୁର୍ଗା ଭୂୟାଁ, ସଞ୍ଜୟ, ରାଧା, କାବେରୀ, ଜଗା ପଣ୍ଡା, ହାସ୍ୟ ଅଭିନେତା ରବି ଶତପଥି ଓ ଧେଡ଼ିଆ ମୁନା ପ୍ରମୁଖଙ୍କ ବଳିଷ୍ଠ ଅଭିନୟ ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି । ସେହିପରି ଧଉଳିରେ ଖଳନାୟକ ମହେନ୍ଦ୍ର ଦାସ(ଭିକୁ ସେଠ୍‌)ଙ୍କ ଅଭିନୟକୁ ମଧ୍ୟ ଦର୍ଶକେ ଖୁବ୍‌ ପସନ୍ଦ କରୁଛନ୍ତି । ଏହା ଛଡ଼ା ନାଟକରେ ମୁନା-ନମିତା, ବୁଢ଼ା, କବିତା, ସାନମଣି, ନରି ପଣ୍ଡା ପ୍ରମୁଖ ଦମ୍‌ଦାର ଅଭିନୟ ଦେଖାଇଛନ୍ତି ।

{"id":3888,"width":738,"height":1033}

ପୁଣି ହସାଇ ବେଦମ୍‌ କଲେ ପପୁ:ଗୌରୀ ଗଣନାଟ୍ୟରେ ପ୍ରଥମ ରାତିରେ ହସାଇ ହସାଇ ଦର୍ଶକଙ୍କୁ ବେଦମ୍‌ କରିଥିବା ହାସ୍ୟ ଅଭିନେତା ପପୁ ପମ୍‌ପମ୍‌ ପୁଣି ଦ୍ୱିତୀୟ ରାତିରେ ମଧ୍ୟ ଦର୍ଶକଙ୍କ ହୃଦୟ ଜିଣିଛନ୍ତି । ମଞ୍ଚ ଉପରେ ମଜାମଜା କଥା କହି ଦର୍ଶକଙ୍କୁ ଢ଼େର୍‌ ସମୟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ହସାଇଛନ୍ତି । ପପୁ ତାଙ୍କ ଫିଲ୍ମର କିଛି ଗିତ ଗାଇବା ସହ ନାଚି ନଚାଇ ଥିଲେ ଦର୍ଶକଙ୍କୁ ।

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.