PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କେନ୍ଦୁଝର ସଦର : ମଦ୍ୟପଙ୍କ ଉନ୍ମୁକ୍ତ କାଣ୍ଡ, ବାପାକୁ ପିଟିପିଟି ହତ୍ୟା କଲା ପୁଅ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଅକ୍ଟୋବର ୨ରୁ ଏକ ମାସ ବ୍ୟାପି ପଦଯାତ୍ରା କରିବ ବିଜେଡି, ୨୯ ଏବଂ ୩୦ ତାରିଖରେ ବସିବ ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ
  • ||
  • ବାରିପଦା : ବ୍ୟାଙ୍କ୍‌ରେ ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ଜଳିଗଲା ଏଟିଏମ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜଧାନୀରେ ଚାଞ୍ଚଲ୍ୟ, ବାର୍‌ରେ ୩ଟି ବୋମାମାଡ଼ କଲେ ୨ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||

କୋଲକାତା ଦୋକାନରେ ବିଭିନ୍ନ ଦଳୀୟ ଚିହ୍ନ ଥିବା ମିଠା ବିକ୍ରି: ସଚେତନତା ବଢ଼ାଇବାକୁ କରାଯାଉଛି ପ୍ରୟାସ

କୋଲ୍‌କାତା ୨୩।୩: ଭୋଟ୍‌ ଦାନ ବିଷୟରେ ସଚେତନତା ବଢ଼ାଇବାକୁ ହାଓଡ଼ାର ଗୋଟାଏ ମିଠା ଦୋକାନ ରାଜନୈତିକ ଦଳଗୁଡ଼ିକର ଚିହ୍ନ ଖୋଦେଇ ହୋଇଥିବା ମିଠା ବିକ୍ରି କରୁଛନ୍ତି।

ଦୋକାନରେ ଭରି ରହିଛି ଛେକକୁ ଛେକ ଭିନ୍ନ ଭିନ୍ନ ଦଳୀୟ ଚିହ୍ନ ଥିବା ରଙ୍ଗିନ ମିଠା ସବୁ। ବିଜେପିର ପ୍ରତିନିଧିତ୍ୱ କରୁଥିବା ସବୁଜ ଓ କମଳା ରଙ୍ଗର ମିଠା ରଖା ଯାଇଛି ତା’ର ତୀବ୍ର ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱୀ ସିପିଏମ୍‌ ସଙ୍କେତ ଖୋଦିତ ମିଠା ପାଖରେ।

ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ ବିବୃତି ଦେଇ ଦୋକାନ ମାଲିକ ପ୍ରଦୀପ ହଲଦାର୍‌ କହିଛନ୍ତି, ନିର୍ବାଚନ କମିସନ୍‌ ନିର୍ବାଚନ ତାରିଖ ଘୋଷଣା କରି ସାରିଥିବାରୁ ମିଠା ଜରିଆରେ ଭୋଟ୍‌ ଦାନ ପାଇଁ ସଚେତନତା ସୃଷ୍ଟି କରିବାକୁ ମୁଁ ଚିନ୍ତା କଲି। ଏହାଦ୍ୱାରା କିଛି ଲାଭ ବି ବଢ଼ିବ। ଏଇଟା ଗୋଟାଏ ନୂଆ ତରିକା। ତାଙ୍କ ମିଠାଗୁଡ଼ିକ ମଧ୍ୟରୁ ଲୋକେ ଟିଏମ୍‌ସି ଓ ବିଜେପି ଚିହ୍ନ ଥିବା ମିଠା ନେଉଛନ୍ତି ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର