PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଏଟିଏମରେ ଟଙ୍କା ଭରିବା ନେଇ ଗାଡିରେ ଯାଉଥିବା ବେଳେ ୫୭ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଧରି ଡ୍ରାଇଭର ଫେରାର
  • ||
  • ମୃତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ନାଁରେ ଜମି ବିକ୍ରି ଘଟଣାରେ ତହସିଲଦାର ଓ ଅତିରିକ୍ତ ତହସିଲଦାର ନିଲମ୍ବିତ
  • ||
  • କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ମଣ୍ଡଳରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଲେ ମୁକ୍ତାର ଆବ୍ବାସ ନକଭି
  • ||
  • ଯାତ୍ରା ଅଭିନେତା ଦୈତାରୀ ପଣ୍ଡାଙ୍କ ନାଁରେ ରାଜଧାନୀ ମିଡ଼ିଆ ହାଉସ୍ ସିଇଓ ଥାନାରେ କଲେ ଅଭିଯୋଗ , ଯାତ୍ରା ରାଜିନାମା ଅଗ୍ରୀମ ଟଙ୍କା ଫେରସ୍ତ ନକରିବାରୁ ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲ୍ଲା ଔପଦା ଥାନାରେ ରୁଜୁ ହୋଇଛି ମାମଲା, ପାର୍ବତୀ ଗଣନାଟ୍ୟ ଠାରୁ ୧୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ନେଇଥିଲେ ଅଗ୍ରୀମ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଆସାମ ବନ୍ୟା ପୀଡିତଙ୍କ ପାଇଁ ସାହାଯ୍ୟର ହାତ ବଢାଇଲେ ଫିଲ୍ମ ନିର୍ମାତା କରନ ଜୋହର, ରିଲିଫ ପାଣ୍ଠିକୁ ଦେଲେ ୧୧ଲକ୍ଷ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକ ରାଜନ ଏକ୍କାଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ ବିଜେଡି ଟିମ୍, ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ପ୍ରାର୍ଥି ଦ୍ରୌପଦୀ ମୁର୍ମୁଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କରିବାକୁ କଲେ ନିବେଦନ
  • ||
  • କଟକ : ପ୍ରକାଶ ପାଇଲା ମାଟ୍ରିକ ପରୀକ୍ଷା ଫଳ, ଚଳିତ ବର୍ଷ ପାସ ହାର ୯୦.୫୫
  • ||
  • ନିଶ୍ଚିନ୍ତକୋଇଲି : କଟକ ଜିଲ୍ଲା ନିଶ୍ଚିନ୍ତକୋଇଲି ଥାନା ସୁକରପଡା ଗାଁରେ ପାରିବାରିକ କଳହରୁ ମା’କୁ ହତ୍ୟା କରିଛି ପୁଅ
  • ||
  • ଆନନ୍ଦପୁର : ଶାଳବଣୀ ଛକ ନିକଟରେ ଟାୟାର ଫାଟିଯିବାରୁ ପୋଲିସ ହାବୁଡରେ ଧରାପଡିଲା ବେଆଇନ ଗୋ-ଚାଲାଣ ଟ୍ରକ, ଜବତ କଲା ଆନନ୍ଦପୁର ପୋଲିସ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଅଭିନେତ୍ରୀ ରଶ୍ମିରେଖାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣା, ପ୍ରେମିକ ସନ୍ତୋଷ ପାତ୍ର ରାଉରକେଲା ବାସନ୍ତୀକଲୋନୀରେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ରାଉରକେଲାରେ ୩୧୧ କୋଟିର GST ଠକେଇ, ବନ୍ଧାହେଲେ ୫ ବ୍ୟବସାୟୀ
  • ||
  • ରାୟଗଡ଼ା : ଚାନ୍ଦିଲି ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ୩୨୬ ନମ୍ବର ଜାତୀୟ ରାଜପଥର ହାତୀଖମ୍ବ ଗାଁ ନିକଟରେ ଏକ ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବସ୍ ଓଲଟି ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ୩୦ ଆହତ
  • ||

ଏୟାର ଷ୍ଟ୍ରାଇକ ପରେ ଭାରତ-ପାକିସ୍ତାନ ପରସ୍ପରକୁ କ୍ଷେପଣାସ୍ତ୍ର ଆକ୍ରମଣ ଧମକ ଦେଇଥିଲେ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୭।୩:​‌ ପୁଲଓ୍ବାମାରେ ସିଆରପିଏଫ୍ କନଭୟ ଉପରେ ଆତ୍ମଘାତୀ ଆକ୍ରମଣ, ଏହାର ଜବାବରେ ବାଲକୋଟରେ ଜୈଶର ସବୁଠାରୁ ବଡ ଆତଙ୍କୀ ଆଡ୍ଡାକୁ ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନା ଧ୍ବଂସ କରିବା ପରେ ଦୁଇ ଦେଶ ଯୁଦ୍ଧ କରିବାର ପ୍ରସ୍ତୁତିରେ ଥିଲେ। ଏପରିକି ଭାରତ-ପାକିସ୍ତାନ ପରସ୍ପରକୁ କ୍ଷେପଣାସ୍ତ୍ର ଆକ୍ରମଣ ଧମକ ଦେଇଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ଆମେରିକାର ହସ୍ତକ୍ଷେପ ପରେ ବଡ ସଂଘର୍ଷର ବିପଦ ଟଳି ଯାଇଥିଲା। ଏ ବିଷୟରେ ନ୍ୟୁଜ ଏଜେନ୍ସି ରୟଟର୍ସ ପକ୍ଷରୂ ନିଜ ରିପୋର୍ଟରେ ପ୍ରକାଶ କରାଯାଇଛି।

source: https://hindi.newsroompost.com

ରୟଟର୍ସର ୫ଟି ସୁତ୍ରରୁ ମିଳିଥିବା ରିପୋର୍ଟରେ କୁହାଯାଇଛି ଆମେରିକାର ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ସୁରକ୍ଷା ପରାମର୍ଶଦାତା ଜନ୍ ବୋଲ୍ଟଙ୍କ ସମେତ ଆମେରିକାର ଅଧିକାରୀଙ୍କ ହସ୍ତକ୍ଷେପ ପରେ ଭାରତ ଓ ପାକିସ୍ତାନ ମଧ୍ୟରେ ହେବାକୁ ଥିବା ବଡଧରଣର ଯୁଦ୍ଧ ଟଳି ଯାଇଥିଲା। ପାଶ୍ଚାତ୍ୟ ଦେଶର ରାଷ୍ଟ୍ରଦୂତ ଓ ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ଇସଲାମାବାଦ ଏବଂ ଓ୍ବାଶିଂଟନ ସ୍ଥିତ ସରକାରୀ ସୁତ୍ର କହିଛନ୍ତି ଏଭଳି ଏକ ସମୟରେ ଭାରତ ପାକିସ୍ତାନ ଉପରେ ଅତି କମରେ ୬ରୁ ଅଧିକ କ୍ଷେପଣାସ୍ତ୍ର ମାଡ କରିବାର ଧମକ ଦେଇଥିଲା। ଯବାବରେ ପାକିସ୍ତାନ ଭାରତକୁ ୩ ଗୁଣା ଅଧିକ କ୍ଷେପଣାସ୍ତ୍ର ମାଡ କରିବାର ଧମକ ଦେଇଥିଲା।

source: https://hindi.newsroompost.com

ବାଲକୋଟରେ ହୋଇଥିବା ଆତଙ୍କୀ ଆଡ୍ଡା ଉପରେ ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନାର କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାର ପରଦିନ ଅର୍ଥାତ ୨୭ ଫେବୃଆରୀରେ ଯେତେବେଳେ ପାକିସ୍ତାନ ଓ ଭାରତର ଯୁଦ୍ଧ ବିମାନ ମଧ୍ୟରେ ସଂଘର୍ଷ ହୋଇଥିଲା ସେତେବେଳେ ବିବାଦ ବେଶ୍ ଅଧିକ ବଢି ଯାଇଥିଲା। ଏହି ସମୟରେ ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନାର ପାଇଲଟ ଓ୍ବିଙ୍ଗ କମାଣ୍ଡର ଅଭିନନ୍ଦନ ପାକିସ୍ତାନରେ ବନ୍ଦୀ ହୋଇଥିଲେ।

source: https://hindi.newsroompost.com

ଭାରତୀୟ ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ସୁରକ୍ଷା ପରାମର୍ଶଦାତା ଅଜିତ ଡୋଭାଲ ପାକିସ୍ତାନୀ ଗୁଇନ୍ଦା ଏଜେନ୍ସି ଆଇଏସ୍ଆଇ ମୁଖ୍ୟ ଆସିଫ ମୁନୀରଙ୍କୁ ଫୋନ୍ କରିଥିଲେ। ଡୋଭାଲ ଚେତାବନୀ ଦେଇଥିଲେ ଅଭିନନ୍ଦନ ପାକିସ୍ତାନ କବଜାରେ ଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଭାରତ ନିଜର ନୂତନ ଆତଙ୍କବାଦୀ ନିରୋଧୀ ଅଭିଯାନରୁ ପଛକୁ ହଟିବ ନାହିଁ। ଡୋଭାଲ ମୁନୀରଙ୍କୁ କହିଥିଲେ ଭାରତର ଲଢେଇ ସେହି ଆତଙ୍କବାଦୀ ସଂଗଠନ ଗୁଡିକ ସହ ରହିଛି ଯାହା ପାକିସ୍ତାନୀ ମାଟିରେ ଖୁଲମଖୁଲା ଭାବରେ ବୁଲୁଛନ୍ତି।

source: https://hindi.newsroompost.com

ପାକିସ୍ତାନ ସରକାରଙ୍କ ଜଣେ ମନ୍ତ୍ରୀ ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ତୁରନ୍ତ ଜଣେ ପାଶ୍ଚାତ୍ୟଦେଶର ରାଷ୍ଟ୍ରଦୂତଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା କରିଥିଲେ ଯେ, ପାକିସ୍ତାନରେ ଭାରତ ଚିହ୍ନିତ କରିଥିବା ସ୍ଥାନ ଗୁଡିକରେ ୬ଟି କ୍ଷେପଣାସ୍ତ୍ର ମାଡ କରିବ। ତେବେ ସୁତ୍ରରୁ ମିଳିଥିବା ଖବରେ ଏହା ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇପାରିନାହିଁ ଯେ କିଏ କାହାକୁ କ’ଣ ଧମକ ଦେଇଥିଲା ଓ ଫୋନ୍ କଲ କିଏ ରିସିଭ କରିଥିଲା। କିନ୍ତୁ ପାକିସ୍ତାନୀ ମନ୍ତ୍ରୀ ଜଣକ କହିଥିଲେ ସେ ସମୟରେ ଦୁଇଦେଶର ଗୁଇନ୍ଦା ଏଜେନ୍ସି ଜଣେ ଅନ୍ୟ ଜଣକଙ୍କ ସମ୍ପର୍କରେ ଥିଲେ ଓ ଏବେ ମଧ୍ୟ ରହିଛନ୍ତି।

source: https://hindi.newsroompost.com

ରୟଟର୍ସ ପକ୍ଷରୁ ଡୋଭାଲଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟକୁ ଏନେଇ ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେବାକୁ ଫୋନ୍ କରାଯାଇଥିଲା। କିନ୍ତୁ କିଛି ଉତ୍ତର ଆସିନଥିଲା। ତେବେ  ଏହାର ଉତ୍ତରରେ ପାକିସ୍ତାନର ଏକ ସରକାରୀ ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି ଭାରତ ଏହି କଥା ଜାଣିନି ଯେ  ପାକିସ୍ତାନକୁ କୌଣସି ଧମକ ଦିଆଯାଇଛି। ପାକିସ୍ତାନୀ ସେନା, ମୁନୀର କିମ୍ବା ବୈଦେଶିକ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ପକ୍ଷରୁ କିଛି ଏନେଇ କିଛି ସୂଚନା ଦେଇନାହାନ୍ତି। ୨୮ ଫେବୃଆରୀରେ ଆମେରିକା ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଡୋନାଲ୍ଡୋ ଟ୍ରମ୍ପ କହିଥିଲେ ଆଶା କରୁଛି ଭାରତ-ପାକିସ୍ତାନ ମଧ୍ୟରେ ବିବାଦ ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ଶେ​‌ଷ ହେବ। ଠିକ୍ ସେ ଦିନ ମଧ୍ୟାହ୍ନରେ ଇମ୍ରାନ୍ ଖାନ୍ ପାକିସ୍ତାନ ସଂସଦରେ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ ଯେ ଭାରତୀୟ ପାଇଲଟଙ୍କୁ ମୁକ୍ତ କରାଯିବ। ତା ପରଦିନ ଅଭିନନ୍ଦନଙ୍କୁ ପାକିସ୍ତାନ ମୁକ୍ତ କରିଥିଲା।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର