PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କଟକ: ଜୁଲାଇ ୫ରେ ପ୍ରକାଶ ପାଇବ ମାଟ୍ରିକ୍ ରେଜଲ୍ଟ !
  • ||
  • ପୁରୀ: ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଏଏସ୍‌ଆଇ ଟିମ୍‌, ଗର୍ଭଗୃହ ଓ ନାଟମଣ୍ଡପ ଫାଟର ସ୍ଥିତି ଓ ଏହାର ସୁରକ୍ଷା ସମ୍ପର୍କରେ ଯାଞ୍ଚ କରିବ ଟିମ୍‌
  • ||
  • ଖୋର୍ଦ୍ଧା: ବାଘମାରୀ ନିକଟରେ ରାସ୍ତାକଡକୁ ଖସିଲା ଲିଙ୍ଗରାଜ ବସ୍, ୨୦ ଯାତ୍ରୀ ଆହତ
  • ||
  • ପୁରୀ: ଆଜି ମିଳିବ ଆଡ଼ପ ଅବଢ଼ା
  • ||
  • ମହିଳା ହକି ବିଶ୍ୱକପ୍‌: ଆଜି ଇଂଲଣ୍ଡକୁ ଭେଟିବ ଭାରତ
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ: ଭଦ୍ରକରେ ଦୁଇ କିନ୍ନର ଗୋଷ୍ଠୀ ମୁହାଁମୁହିଁ: ୫ ଜଣ ଗୁରୁତର, ୪ ଅଟକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ପଥରଗାଡ଼ିଆରେ ଅଦ୍ଭୂତ ବାଛୁରୀ ଜନ୍ମ, ଦେଖିବାକୁ ଲୋକଙ୍କ ଲାଗିଲା ଭିଡ଼
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ବଢ଼ିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୩୪୬ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ
  • ||

ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଜିଏମ୍‌ ଚେସ୍‌ ଜିଏମଙ୍କୁ ହରାଇଲେ ପଦ୍ମିନୀ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୨୫ ।୧ (ବ୍ୟୁରୋ): ଚେନ୍ନାଇ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଗ୍ରାଣ୍ଡମାଷ୍ଟର ଚେସ୍‌ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟରେ ଓଡ଼ିଶାର ଆଇଏମ୍‌ ପଦ୍ମିନୀ ରାଉତ (୨୩୬୫) ଉନ୍ନତ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଜାରି ରଖିଛନ୍ତି । ସେ ନବମ ରାଉଣ୍ଡରେ ଗ୍ରାଣ୍ଡମାଷ୍ଟର (ଜିଏମ୍‌) ସ୍ତୁପକ କିରିଲ(୨୫୪୨) କୁ ପରାସ୍ତ କରିଛନ୍ତି । ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟରେ ଏହା ତାଙ୍କର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ପ୍ରଦର୍ଶନ । ପୂର୍ବରୁ ସେ ପ୍ରଥମ ଓ ଦ୍ୱିତୀୟ ରାଉଣ୍ଡରେ ବିଜୟ, ତୃତୀୟ ଓ ଚତୁର୍ଥ ରାଉଣ୍ଡ ଡ୍ର’ ରଖିଥିଲେ । ପଞ୍ଚମ ରାଉଣ୍ଡରେ ପରାଜିତ ହୋଇଥିବାବେଳେ ପରବର୍ତ୍ତୀ ସମସ୍ତ ରାଉଣ୍ଡରେ ବିଜୟୀ ହୋଇଛନ୍ତି । ନବମ ରାଉଣ୍ଡରୁ ସେ ମୋଟ୍‌ ୭ ପଏଣ୍ଟ ହାସଲ କରି ୧୪ତମ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛନ୍ତି । ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ତୃତୀୟରୁ ୧୪ତମ ସ୍ଥାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସମସ୍ତ ପ୍ରତିଯୋଗୀ ୭ ପଏଣ୍ଟ ଲେଖାଏଁ ପାଇଛନ୍ତି । ଓଡ଼ିଶାର ଉତ୍କଳ ରଞ୍ଜନ ସାହୁ ଓ ରାକେଶ କୁମାର ନାୟକ ମଧ୍ୟ ଏହି ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟରେ ଖେଳୁଛନ୍ତି । ଉତ୍କଳ ଏ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୬.୫ ପଏଣ୍ଟ ଏବଂ ରକେଶ ୫.୫ ପଏଣ୍ଟ ପାଇଛନ୍ତି । ନବମ ରାଉଣ୍ଡରେ ଉତ୍କଳ ବାଜି ଡ୍ର’ ରଖିଥିବାବେଳେ ରାକେଶ ବିଜୟୀ ହୋଇଛନ୍ତି ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର