PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଭଗବାନ ଚିତ୍ରଗୁପ୍ତଙ୍କ ଚରିତ୍ରକୁ ମଜାଳିଆ ଢଙ୍ଗରେ ଚିତ୍ରଣ କରିବାକୁ ନେଇ ଅଭିନେତା ଅଜୟ ଦେବଗନଙ୍କ ସମେତ କେତେକଙ୍କ ନାଁରେ ଏତଲା
  • ||
  • ଖୋର୍ଦ୍ଧା : ଆୟକର ଅଧିକାରୀ ସୁମନ ସୁନ୍ଦର ସାହୁଙ୍କ ବାସଭବନରେ ସିବିଆଇ ରେଡ୍, ଖୋର୍ଦ୍ଧାର ଶାନ୍ତି ଜୁଏଲର୍ସ ମାଲିକଙ୍କ ଠାରୁ ନେଉଥିଲେ ସୁନା ଓ ଟଙ୍କା
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ବରଗଡ଼ ଜିଲ୍ଲା ଅମ୍ବାଭୋନା ବ୍ଲକର ଗୋବିନ୍ଦପୁରକୁ ପ୍ରଥମ ‘ପକ୍ଷୀଗ୍ରାମ’ ମାନ୍ୟତା, ଯୋଜନାରେ ସାମିଲ ହେବେ ୩ ଗାଁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବରମୁଣ୍ଡା ବସ ଷ୍ଟାଣ୍ଡରୁ ୫୦କେଜି ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ, ୪ ଗଞ୍ଜେଇ ଚୋରା ଚାଲାଣକାରୀ ଗିରଫ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ହସ୍ପିଟାଲରୁ ଡିସଚାର୍ଜ ହେଲେ ଓଲିଉଡ ଷ୍ଟାର ବାବୁସାନ ମହାନ୍ତି, ଗତ କିଛି ଦିନ ହେବ ଅସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଭୁବନେଶ୍ୱରର ଘରୋଇ ମେଡିକାଲରେ ହେଉଥିଲେ ଚିକିତ୍ସିତ
  • ||
  • କଟକ : କଟକ ପାରାଦୀପ ରାସ୍ତା ସୋମପୁର ବଜାର ନିକଟରେ ମର୍ମନ୍ତୁଦ ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣା, ଗ୍ୟାରେଜ ଉପରେ ମାଡିଗଲା ଟ୍ରକ
  • ||
  • ଯାଜପୁର : କୁଆଖିଆ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ବସଷ୍ଟାଣ୍ଡ ନିକଟରେ ଯାଜପୁର ଅବକାରୀ ବିଭାଗ ଚଢ଼ାଉ, ୮୦ ଗ୍ରାମ ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ
  • ||

ଆଜମଗଡ ଜେଲରେ ଅଛନ୍ତି ୧୦ ଏଚ୍.ଆଇ.ଭି ପଜିଟିଭ୍ କଏଦୀ, ଚିନ୍ତାରେ ପ୍ରଶାସନ…

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଆଜମଗଡ ଜେଲରେ ଅଛନ୍ତି ଏଚ୍.ଆଇ.ଭି ପଜିଟିଭ୍ କଏଦୀ । ଜିଲ୍ଲାର ସିଏମଓ କହିଛନ୍ତି ଯେ କୋର୍ଟଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଅନୁଯାୟୀ କଏଦୀମାନଙ୍କ ଏଚ୍.ଆଇ.ଭି ପରୀକ୍ଷା କରାଯାଉଛି । ମୋଟ ୧୦ ଜଣ ରୋଗୀ ଏଚ୍.ଆଇ.ଭି ପଜିଟିଭ୍ ଥିବା ଜଣାପଡିଛି । ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି କଏଦୀ ମାନଙ୍କୁ ସାଧାରଣ କଏଦୀ ମାନଙ୍କ ପରି ରଖାଯାଇଛି । ଯଦି କୌଣସି କଏଦୀଙ୍କର ଅନ୍ୟ କୌଣସି ଅସୁବିଧା ଥାଏ ତେବେ ତାଙ୍କୁ ସେହି ଅନୁସାରେ ଚିକିତ୍ସା କରାଯିବ।

ତେବେ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ କର୍ମୀ ମାନଙ୍କୁ ଜେଲରେ ପଜିଟିଭ୍ ରୋଗୀ ଚିହ୍ନଟ କରିବା ପରେ ଯାଞ୍ଚ ସମୟରେ ବିରୋଧର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡୁଛି । ଜେଲ ପ୍ରଶାସନ ସହାୟତାରେ କଏଦୀମାନଙ୍କୁ ଯାଞ୍ଚ କରାଯାଉଛି । ଏଥି ସହିତ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ ଏହି ଘଟଣାର ରିପୋର୍ଟ ଜେଲ ପ୍ରଶାସନ ଏବଂ ସରକାରଙ୍କୁ ପ୍ରଦାନ କରିଛି । ଜେଲରେ ଏଚ୍.ଆଇ.ଭି ପଜିଟିଭ୍ ଥିବା କଏଦୀଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରଶାସନର ଚିନ୍ତା ବଢିଛି । ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି କଏଦୀମାନଙ୍କ ଅତୀତ ଅନୁସନ୍ଧାନ କରାଯାଉଛି ।

ସିଏମଓ କହିଛି ଯେ ଦୁଇ ପ୍ରକାରର ଏଚ୍‌ଆଇଭି ଅଛି । ଏହା ହୁଏତ ବନ୍ଦୀମାନଙ୍କଠାରେ ସଂକ୍ରମିତ ରକ୍ତ କିମ୍ବା ଅସୁରକ୍ଷିତ ଯୌନ ସମ୍ପର୍କ ଦ୍ୱାରା ହୋଇଥାଇପାରେ । ଏହି ଘଟଣାର ଅନୁସନ୍ଧାନ କରାଯାଉଛି।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର