ପ୍ରମୂଖ ଖବର
  • ବଜେଟ୍ ୨୦୨୪: ସଂସଦରେ ଜାମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀର ବଜେଟ୍ ଉପସ୍ଥାପିତ
  • ||
  • ବଜେଟ ୨୦୨୪: ଓଡ଼ିଶା ପର୍ଯ୍ୟଟନର ବିକାଶ ପାଇଁ ବଡ଼ ଘୋଷଣା, ପର୍ଯ୍ୟଟନର ବିକାଶ ପାଇଁ ମିଳିବ ଆର୍ଥିକ ସହାୟତା
  • ||
  • ବଜେଟ୍ ୨୦୨୪: ସରକାରୀ ସହାୟତାରେ ଛାତ ଉପରେ ଲାଗିବ ସୋଲାର ପ୍ୟାନେଲ, ପ୍ରତି ଘରୁ ମାସିକ ୩ଶହ ୟୁନିଟ ବିଜୁଳି ଉତ୍ପାଦନ ଲକ୍ଷ୍ୟ
  • ||
  • ବଜେଟ ୨୦୨୪:୧ କୋଟି ଘରକୁ ମାଗଣା ବିଜୁଳି ଯୋଗାଣ ହେବ,ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ସୂର୍ଯ୍ୟଘର ମୁକ୍ତ ବିଜୁଳି ଯୋଜନାରେ ମିଳିବ ସୁବିଧା
  • ||
  • ବଜେଟ୍୨୦୨୪: ବନ୍ୟା ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ବିହାରକୁ ୧୧, ୫୦୦ କୋଟିର ସହାୟତା,ଆସାମ, ହିମାଚଳ ପ୍ରଦେଶ, ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡ, ସିକିମ୍‌କୁ ମିଳିବ ସହାୟତା
  • ||
  • ବଜେଟ ୨୦୨୪: ବନ୍ୟା ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ପାଇଁ ସହାୟତା ଘୋଷଣା,ବନ୍ୟା କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ୫ଟି ରାଜ୍ୟକୁ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ସହାୟତାର ଘୋଷଣା
  • ||
  • ବଜେଟ ୨୦୨୪: ଜମିବାଡ଼ି ସୁବ୍ୟବସ୍ଥିତ କରିବାକୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ ଭୂ-ଆଧାର, ଭୂ-ଆଧାର ଜରିଆରେ ଜମିବାଡ଼ି ଡିଜିଟାଇଜେସନ ହେବ
  • ||
  • ବଜେଟ୍ ୨୦୨୪: ମୁଦ୍ରା ଲୋନ୍‌ ୨୦ ଲକ୍ଷକୁ ବୃଦ୍ଧି ଘୋଷଣା କଲେ ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀ,ଧାର୍ଯ୍ୟ ସମୟରେ ପୈଠ କରିଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ଲୋନ୍‌ ପାଇପାରିବେ
  • ||
  • ବିଜେଟ୍ ୨୦୨୪-୨୫: ଗୟାରେ ହେବ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟିଆଲ୍ କରିଡ଼ିର, ୧ ହଜାର ଆଇଟିଆଇକୁ ଅପଗ୍ରେଡ୍ କରାଯିବ
  • ||
  • ବିହାର, ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶ ପାଇଁ ବଡ଼ ଘୋଷଣା କଲେ ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀ, ପୋଲାଭରମ ପ୍ରକଳ୍ପ ଶୀଘ୍ର ସମାପ୍ତ ହେବ, ବିହାରରେ ଏୟାରପୋର୍ଟ, ମେଡିକାଲ କଲେଜ ବିକାଶ
  • ||
  • ସପ୍ତମ ଥର ପାଇଁ ବଜେଟ ଉପସ୍ଥାପନ କଲେ ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀ ନିର୍ମଳା ସୀତାରମଣ
  • ||
  • ବିଧାନସଭା ଅଧିବେଶନର ଦ୍ବିତୀୟ ଦିନ, ୪ଟା ଯାଏଁ ଗୃହ ମୁଲତବି
  • ||

୨ ଦିନରେ ୩ ବସ୍‌କୁ ୯୪,୫୦୦ ଜରିମାନା, ମଦ୍ୟପ ବସ୍‌ ଡ୍ରାଇଭରଙ୍କୁ ଅଧାବାଟରୁ ଧରିଲେ ପରିବହନ ଅଧିକାରୀ

ପୁରୀ,୦୯/୦୬: ଆଗକୁ ରଥଯାତ୍ରା । ଯାତ୍ରୀ ଯେମିତି କୌଣସି ପ୍ରକାରେ ଠକେଇର ଶିକାର ନ ହେବେ ସେଥିପାଇଁ ପ୍ରଶାସନ ପ୍ରସ୍ତୁତି କରୁଛି । ଜିଲ୍ଲା ଆଞ୍ଚଳିକ ପରିବହନ ବିଭାଗ ତରଫରୁ ଯାନବାହନ ଯାଞ୍ଚ କଡ଼ାକଡ଼ି ହୋଇଛି । ଗତ ୨ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ୩ଟି ବସ୍‌ ନାଁରେ ୯୪,୫୦୦ ଟଙ୍କାର ଚାଲାଣ କଟିସାରିଲାଣି । ବିନା ପର୍‌ମିଟ୍‌ରେ ଗାଡ଼ି ଚଲାଇବା, ମଦ ପିଇ ଗାଡ଼ି ଡ୍ରାଇଭିଂ କରିବା, ଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଟିକେଟ୍‌ ନ ଦେବା ଭଳି ବିଭିନ୍ନ ଅଭିଯୋଗରେ ମୋଟା ଅଙ୍କର ଜରିମାନା ଲଗାଯାଇଛି ।

ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ଗୁରୁବାର ଅନ୍ୟ ୨ଟି ବସ୍‌ ମଧ୍ୟ ଏକାଧିକ ନିୟମ ଉଲ୍ଲଂଘନ କରି ତଣ୍ଡ ଗଣିଛନ୍ତି । ଗୋଟିଏ ବସ୍‌ ନାଁରେ ୨୨,୦୦୦ ଟଙ୍କାର ଚାଲାଣ କଟାଯାଇଥିବାବେଳେ ଅନ୍ୟ ବସ୍‌ ନାଁରେ ୩୨,୦୦୦ ଟଙ୍କାର ଚାଲାଣ କଟିଛି । ଏହି ୨ ବସ୍‌ର କଣ୍ଡକ୍ଟର ଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଟିକେଟ୍‌ ନ ଦେବା ସହ ବିନା ପର୍‌ମିଟ୍‌ରେ ଗାଡ଼ି ଚଲାଉଥିଲେ । ଏହି ୨ ଗାଡ଼ିକୁ ଜବତ କରି ତାଳବଣିଆ ଥାନାରେ ଜବତ କରି ରଖାଯାଇଛି । ଆଗକୁ ଯାଞ୍ଚ ଆହୁରି କଡ଼ାକଡ଼ି କରାଯିବ ବୋଲି ଆର୍‌ଟିଓ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି । ବୁଧବାର ଏକ ବସ୍‌ ବିନା ରୁଟ୍‌ ପର୍‌ମିଟ୍‌ରେ କୋଲକାତା ଯାଉଥିବା ଆର୍‌ଟିଓ ରବିନ ପଟ୍ଟନାୟକ ସୂଚନା ପାଇଥିଲେ । ମାଳତିପାଟପୁରଠାରେ ଉକ୍ତ ଗାଡ଼ିକୁ ଅଟକାଇ କାଗଜପତ୍ର ଯାଞ୍ଚ କରିବାରୁ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଗାଡ଼ି ଏକାଧିକ ନିୟମ ଉଲ୍ଲଂଘନ କରୁଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଥିଲା । ସମ୍ପୃକ୍ତ ଗାଡ଼ି ନାଁରେ ୪୦,୫୦୦ ଟଙ୍କାର ଚାଲାଣ କଟାଯାଇଥିଲା ।

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.