ପ୍ରମୂଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ୧୯ରେ ବିଜେଡି ବିଧାୟକ ଦଳ ବୈଠକ, ଅଧକ୍ଷତା କରିବେ ସୁପ୍ରିମୋ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ
  • ||
  • ଦାର୍ଜିଲିଂରେ ଭୟଙ୍କର ଟ୍ରେନ୍ ଦୁର୍ଘଟଣା, ଏକ୍ସପ୍ରେସ୍ ଟ୍ରେନ୍‌କୁ ପଛ ପଟୁ ଧକ୍କା ଦେଲ ମାଲବାହୀ ଟ୍ରେନ୍, ୮ ଯାତ୍ରୀ ମୃତ, ୨୦ରୁ ଅଧିକ ଆହତ
  • ||
  • ନୀଳଗିରି: ରଜ ଉତ୍ସବରେ ଅଘଟଣ।ଝାଡ଼ାବାନ୍ତି ରେ ୯ ଗୁରୁତର ,୨ ଅସୁସ୍ଥ
  • ||
  • ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ରାଜେନ୍ଦ୍ରାଭିଷେକ ନୀତି, ମଙ୍ଗଳବାର ଋକ୍ମିଣୀ ବିବାହ ଉତ୍ସବ
  • ||
  • ସରିଲା ଗ୍ରୀଷ୍ମ ଛୁଟି, କାଲିଠୁ ଖୋଲିବ ସ୍କୁଲ: ଶିକ୍ଷକ ଆସି କରିବେ ସମସ୍ତ ବ୍ୟବସ୍ଥା
  • ||
  • ନୂଆପଡା ଲଛିପୁର ଛକରେ ଟ୍ରାକ୍ଟର୍କୁ ପିଟିଲା କାର, ମର୍ମନ୍ତୁଦ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଚାଲିଗଲା ୪ ଜୀବନ
  • ||
  • ନାକେଦମ୍‌ କଲାଣି ଭୀଷଣ ତାତି ସାଙ୍ଗକୁ ଗୁଳୁଗୁଳି: ଆଗଉନି ମୌସୁମୀ, ବର୍ଷା ଗାଏବ
  • ||

ଅସୀମ ମହୋତ୍ସବର ଦ୍ୱିତୀୟ ସନ୍ଧ୍ୟା "ସଜର୍ନା'ରେ ସୃଷ୍ଟରି ସଂରଚନା

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୯ା୨(ବ୍ୟୁରୋ): ଅସୀମ ବସୁ ଫାଉଣ୍ଡେସନ୍‌ ପକ୍ଷରୁ ଭଞ୍ଜକଳା ମଣ୍ଡପରେ ଅନୁଷ୍ଠତି ଅସୀମ ମହୋତ୍ସବ୨୦୧୯ର ଆଜ ିଥଲିା ଦତି୍ୱୀୟ ସନ୍ଧ୍ୟା । ଏହ ିଅବସରରେ ପୁରୀ ରଙ୍ଗଶାଳା ପକ୍ଷରୁ ମଞ୍ଚସ୍ଥ ହୋଇଥଲିା ନାଟକ "ସର୍ଜନା' । କାହାଣୀ ଅନୁସାରେ ସୃଷ୍ଟରି ସଂରଚନା କଲେ ବ୍ରହ୍ମା, ବଷ୍ଣିୁ ଓ ମହେଶ୍ୱର । ପ୍ରଥମେ ଜଳ, ସ୍ଥଳ, ଆକାଶ, ଅଗ୍ନ ିଓ ପବନ ସୃଷ୍ଟି କଲେ । ପରେ ଜୀବଜନ୍ତୁ, ଉଦ୍ଭିଦ ଓ ମାନବ ସୃଷ୍ଟି କଲେ । ଏହା ଥଲିା ଚମତ୍କାରତିା । କନ୍ତିୁ ବଜ୍ଞିାନର ବଜି୍‌ ୱଙ୍ଗି ଥଓିରୀ କଛି ିଅଲଗା । ଯୁଗ ଯୁଗାନ୍ତ ଧର ିଅବ୍ୟାହତ ବବିର୍ତ୍ତନ ପ୍ରକ୍ରୟିାରୁ ହିଁ ସୃଷ୍ଟ ଏଇ ପୃଥବିୀ । ଏମତି ପୌରାଣକି ଓ ବୈଜ୍ଞାନକି ଗାଥାକୁ ସ୍ପଷ୍ଟ କରଥିଲିା ନାଟକ ସର୍ଜନା ।
ନାଟକର ବିଭିନ୍ନ ଭୂମିକାରେ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ ଗୌରୀ ରଞ୍ଜନ ବାରିକ, ରମେଶ ଚନ୍ଦ୍ର ଦାସ, କୃଷ୍ଣ ପ୍ରସାଦ ମିଶ୍ର, ଦୀନବନ୍ଧୁ ବେହେରା, ଦିବ୍ୟଜ୍ୟୋତି ସାହୁ, ହରିହର ଦଳେଇ, ନିରାକାର ପଣ୍ଡା, ପଙ୍କଜ ପ୍ରଧାନ, ଦିବ୍ୟମ୍‌ ସାହୁ, ଅଙ୍କିତା ଭଦ୍ର, ଶୁଭଲକ୍ଷ୍ମୀ ସୌମ୍ୟାଶ୍ରୀ ବେହେରା, ପ୍ରିୟଙ୍କା ଦାସ, ମୋନାଲିସା ପ୍ରଧାନ ଏବଂ ପୁଷ୍ପାଞ୍ଜଳି ମିଶ୍ର । ନାଟକର ରଚନା ଗଣେଶ୍ୱର ମିଶ୍ର କରିଥିବା ବେଳେ ନିର୍ଦ୍ଦେଶନା ଦେଇଥିଲେ ବିକ୍ରମ ସାହୁ । ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗଦେଇଥିଲେ ମନୋରଞ୍ଜନ ପାଣିଗ୍ରାହୀ, ଅଧ୍ୟାପକ ବିଶ୍ୱରଞ୍ଜନ, ଅସିତ ମହାନ୍ତି, ଧୀର ମଲ୍ଲିକ, ଲାଲା ବିରେନରାୟ, ଝରଣା ଦାସ ଓ ଅତସୀ ବସୁ ପ୍ରମୁଖ ।

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.