PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବରଗଡ : ବିଜେପିରେ ମିଶିଲେ ବରଗଡର ପୂର୍ବତନ ସାଂସଦ ସଞ୍ଜୟ ଭୋଇ
  • ||
  • ଚୌଦ୍ୱାର : ୧୬୨ ପେଟି କଫସିରଫ ଜବତ, ୨ ଗିରଫ
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ଓଡ଼ିଶା-ଝାଡଖଣ୍ଡ ସୀମାନ୍ତରେ ପୁଲିସ ଓ ନକ୍ସଲଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଗୁଳି ବିନିମୟ, ଖସିଗଲା ମାଓ ନେତା ଅନମୋଲ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ୨୦୨୦ ରୁ ୨୦୨୨ ମଧ୍ୟରେ ଓଡ଼ିଶାରେ କୋଭିଡ୍‌ରେ ମରିଛନ୍ତି ୨୦ ହଜାରରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ଵ, ଫାଇଲିନ୍ ବାତ୍ୟାରେ ହୋଇଛି ସର୍ବାଧିକ କ୍ଷତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ୫୫୧୫ଟି ଅଛି ପଡ଼ା ଗାଁ, ୬୬୫ ଗାଁକୁ ମିଳିଛି ରାଜସ୍ଵ ମାନ୍ୟତା
  • ||

ତିରୁପତି ମନ୍ଦିରରୁ ୩ ସୁନା ମୁକୁଟ ଚୋରି

source:www.cntraveller.in

ତିରୁପତି,୩ ।୨(ଏଜେନ୍ସି): ତିରୁପତି ସ୍ଥିତ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଗୋବିନ୍ଦରାଜସ୍ୱାମୀ ମନ୍ଦିରରୁ ତିନି ଦେବାଦେବୀଙ୍କ ସୁନା ମୁକୁଟ ଚୋରି ହୋଇଯାଇଛି । ଶ୍ରୀଦେବୀ, ଭୂଦେବୀ ଏବଂ ମାଲାୟାପ୍ପାଙ୍କ ମୂର୍ତ୍ତିରେ ଲାଗିଥିବା ଏହି ମୁକୁଟଗୁଡିକର ଓଜନ ପ୍ରାୟ ୧.୩ କିଲୋ ହେବ । ଶନିବାର ଭୋର ସମୟରେ ମନ୍ଦିରର ପୂଜାରୀ ଏହି ମୁକୁଟଗୁଡିକ ଗାଏବ ହୋଇଯାଇଥିବାର ଲକ୍ଷ୍ୟ କରିଥିଲେ ଏବଂ ଏସମ୍ପର୍କରେ ପୁଲିସକୁ ସୂଚନା ଦେଇଥିଲେ । ଭାରତର ମହାନ ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକ ସନ୍ଥ ରାମାନୁଜାଚାର୍ଯ୍ୟ ଦ୍ୱାଦଶ ଶତାଦ୍ଦୀରେ ଏହି ମନ୍ଦିରର ନିର୍ମାଣ କରାଇଥିଲେ । ଏଠାରୁ ଠାକୁରଙ୍କ ମୁକୁଟ ଚୋରି ହେବା ଭକ୍ତମାନଙ୍କୁ ଆଘାତ ଦେଇଛି । ସ୍ଥାନୀୟ ପୁଲିସ ଏହି ଘଟଣାର ଯାଞ୍ଚ ଆରମ୍ଭ କରିଛି ଏବଂ ମନ୍ଦିରର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଲାଗିଥିବା ସିସିଟିଭି ଫୁଟେଜର ବିଶ୍ଲେଷଣ କରୁଛି ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର