PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଏଟିଏମରେ ଟଙ୍କା ଭରିବା ନେଇ ଗାଡିରେ ଯାଉଥିବା ବେଳେ ୫୭ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଧରି ଡ୍ରାଇଭର ଫେରାର
  • ||
  • ମୃତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ନାଁରେ ଜମି ବିକ୍ରି ଘଟଣାରେ ତହସିଲଦାର ଓ ଅତିରିକ୍ତ ତହସିଲଦାର ନିଲମ୍ବିତ
  • ||
  • କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ମଣ୍ଡଳରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଲେ ମୁକ୍ତାର ଆବ୍ବାସ ନକଭି
  • ||
  • ଯାତ୍ରା ଅଭିନେତା ଦୈତାରୀ ପଣ୍ଡାଙ୍କ ନାଁରେ ରାଜଧାନୀ ମିଡ଼ିଆ ହାଉସ୍ ସିଇଓ ଥାନାରେ କଲେ ଅଭିଯୋଗ , ଯାତ୍ରା ରାଜିନାମା ଅଗ୍ରୀମ ଟଙ୍କା ଫେରସ୍ତ ନକରିବାରୁ ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲ୍ଲା ଔପଦା ଥାନାରେ ରୁଜୁ ହୋଇଛି ମାମଲା, ପାର୍ବତୀ ଗଣନାଟ୍ୟ ଠାରୁ ୧୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ନେଇଥିଲେ ଅଗ୍ରୀମ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଆସାମ ବନ୍ୟା ପୀଡିତଙ୍କ ପାଇଁ ସାହାଯ୍ୟର ହାତ ବଢାଇଲେ ଫିଲ୍ମ ନିର୍ମାତା କରନ ଜୋହର, ରିଲିଫ ପାଣ୍ଠିକୁ ଦେଲେ ୧୧ଲକ୍ଷ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକ ରାଜନ ଏକ୍କାଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ ବିଜେଡି ଟିମ୍, ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ପ୍ରାର୍ଥି ଦ୍ରୌପଦୀ ମୁର୍ମୁଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କରିବାକୁ କଲେ ନିବେଦନ
  • ||
  • କଟକ : ପ୍ରକାଶ ପାଇଲା ମାଟ୍ରିକ ପରୀକ୍ଷା ଫଳ, ଚଳିତ ବର୍ଷ ପାସ ହାର ୯୦.୫୫
  • ||
  • ନିଶ୍ଚିନ୍ତକୋଇଲି : କଟକ ଜିଲ୍ଲା ନିଶ୍ଚିନ୍ତକୋଇଲି ଥାନା ସୁକରପଡା ଗାଁରେ ପାରିବାରିକ କଳହରୁ ମା’କୁ ହତ୍ୟା କରିଛି ପୁଅ
  • ||
  • ଆନନ୍ଦପୁର : ଶାଳବଣୀ ଛକ ନିକଟରେ ଟାୟାର ଫାଟିଯିବାରୁ ପୋଲିସ ହାବୁଡରେ ଧରାପଡିଲା ବେଆଇନ ଗୋ-ଚାଲାଣ ଟ୍ରକ, ଜବତ କଲା ଆନନ୍ଦପୁର ପୋଲିସ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଅଭିନେତ୍ରୀ ରଶ୍ମିରେଖାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣା, ପ୍ରେମିକ ସନ୍ତୋଷ ପାତ୍ର ରାଉରକେଲା ବାସନ୍ତୀକଲୋନୀରେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ରାଉରକେଲାରେ ୩୧୧ କୋଟିର GST ଠକେଇ, ବନ୍ଧାହେଲେ ୫ ବ୍ୟବସାୟୀ
  • ||
  • ରାୟଗଡ଼ା : ଚାନ୍ଦିଲି ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ୩୨୬ ନମ୍ବର ଜାତୀୟ ରାଜପଥର ହାତୀଖମ୍ବ ଗାଁ ନିକଟରେ ଏକ ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବସ୍ ଓଲଟି ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ୩୦ ଆହତ
  • ||

ଟିକଟକ୍ ଉପରେ ଲାଗିଲା ୪୦ କୋଟିର ଜୋରିମାନା, ଏହି ୟୁଜର୍ସଙ୍କ ଭିଡିଓ ହେବ ଡିଲିଟ୍

source:en.prnasia.com

ନୁଆଦିଲ୍ଲୀ ୭/୩: ଚୀନର ଭିଡିଓ ଷ୍ଟ୍ରିମିଂ ଆପ୍ ଟିକଟକ୍ ଉପରେ ଆମେରିକାର ଫେଡେରାଲ ଟ୍ରେଡ୍ କମିଶନ୍(FTC) ବୁଧବାର ୫.୭ ମିଲିୟନ ଅର୍ଥାତ୍ ୪୦.୩୯ କୋଟି ଟଙ୍କାର ଜୋରିମାନା ଲଗାଇଛି । ଟିକଟକ୍ ଉପରେ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଅଭିଯୋଗ ଥିଲା ଯେ ସେ ୧୩ ବର୍ଷରୁ କମ୍ ବୟସର ପିଲାଙ୍କୁ ବେଆଇନ୍ ଭାବେ ତାଙ୍କ ନାଁ, ଇମେଲ୍ ଆଡ୍ରେସ୍, ଫଟୋ ଓ ଲୋକେଶନର ସୂଚନା ହାସଲ କରିଛି ।

ଆମେରିକା ଦ୍ୱାରା ଏହା ଉପରେ ଲଗାଯାଇଥିବା ଜୋରିମାନା ମ୍ଯୁଜିକାଲୀକୁ ମଧ୍ଯ ରିଲେଟ୍ କରିବ କାରଣ ୨୦୧୭ରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇଥିବା ମ୍ଯୁଜିକାଲି, ୨୦୧୮ରେ ନିର୍ମାଣ ହୋଇଥିବା ଏହି ଟିକଟକ୍ ସହିତ ପାର୍ଟନରସିପ୍ କରିଥିଲା । ଫେଡରାଲ ଟ୍ରେଡ୍ କମିଶନ୍ ସୂଚନା ଦେଇଛି ଯେ ଟିକଟକ୍ ସେହି ସବୁ ପିଲାଙ୍କ ଭିଡିଓ ଡିଲେଟ୍ କରିବ ଯେଉଁମାନଙ୍କ ବୟସ ୧୩ ବର୍ଷରୁ କମ୍ ।

ଭାରତରେ ଏବେ ଭିଡିଓ ସେୟାରିଂ ଓ ଲାଇଭ୍ ଷ୍ଟ୍ରିମିଂ ଆପ୍ସର ୟୁଜର୍ସଙ୍କ ସଂଖ୍ଯା ବଢିବାରେ ଲାଗିଛି । ତେବେ ଗୁଗୁଲର ଏହି ନିୟମ ରହିଛି ଯେ ଆପ୍ସକୁ ୧୩ ବର୍ଷରୁ କମ୍ ବୟସର ୟୁଜର୍ସ ବ୍ୟବହାର କରିପାରିବେନି ।

ଅଧିକ ପଢନ୍ତୁ ଗ୍ରାହକଙ୍କ ପାଇଁ ଅଫର ଆଣିଲା ଆମାଜନ: ଏହି ୫ଟି ପ୍ରଶ୍ନର ଉତ୍ତର ଦେଇ ଜିତିପାରିବେ ୫୦ ହଜାର ଟଙ୍କା

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର