ପ୍ରମୂଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ୧୯ରେ ବିଜେଡି ବିଧାୟକ ଦଳ ବୈଠକ, ଅଧକ୍ଷତା କରିବେ ସୁପ୍ରିମୋ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ
  • ||
  • ଦାର୍ଜିଲିଂରେ ଭୟଙ୍କର ଟ୍ରେନ୍ ଦୁର୍ଘଟଣା, ଏକ୍ସପ୍ରେସ୍ ଟ୍ରେନ୍‌କୁ ପଛ ପଟୁ ଧକ୍କା ଦେଲ ମାଲବାହୀ ଟ୍ରେନ୍, ୮ ଯାତ୍ରୀ ମୃତ, ୨୦ରୁ ଅଧିକ ଆହତ
  • ||
  • ନୀଳଗିରି: ରଜ ଉତ୍ସବରେ ଅଘଟଣ।ଝାଡ଼ାବାନ୍ତି ରେ ୯ ଗୁରୁତର ,୨ ଅସୁସ୍ଥ
  • ||
  • ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ରାଜେନ୍ଦ୍ରାଭିଷେକ ନୀତି, ମଙ୍ଗଳବାର ଋକ୍ମିଣୀ ବିବାହ ଉତ୍ସବ
  • ||
  • ସରିଲା ଗ୍ରୀଷ୍ମ ଛୁଟି, କାଲିଠୁ ଖୋଲିବ ସ୍କୁଲ: ଶିକ୍ଷକ ଆସି କରିବେ ସମସ୍ତ ବ୍ୟବସ୍ଥା
  • ||
  • ନୂଆପଡା ଲଛିପୁର ଛକରେ ଟ୍ରାକ୍ଟର୍କୁ ପିଟିଲା କାର, ମର୍ମନ୍ତୁଦ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଚାଲିଗଲା ୪ ଜୀବନ
  • ||
  • ନାକେଦମ୍‌ କଲାଣି ଭୀଷଣ ତାତି ସାଙ୍ଗକୁ ଗୁଳୁଗୁଳି: ଆଗଉନି ମୌସୁମୀ, ବର୍ଷା ଗାଏବ
  • ||

ଟିକସ ଲୁଚାଇବାକୁ ମଶାଣିରେ ପୋତିଥିଲେ ୪୩୩ କୋଟି: ୨୫ କୋଟି ଟଙ୍କା, ୧୨ କିଲୋ ସୁନା, ୬୨୬ କ୍ୟାରେଟ୍‌ ହୀରା ଜବତ

ଚେନ୍ନାଇ,୮ା୨(ଏଜେନ୍ସି): ଟିକସ ଲୁଚାଇବା ପାଇଁ ନୂଆ ନୂଆ କୌଶଳ ଆପଣାଉଛନ୍ତି କମ୍ପାନି । ବଲିଉଡ୍‌ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ‘ରେଡ୍‌’ରେ ଟିକସ ଅଧିକାରୀ ଅଜୟ ଦେବଗନ୍‌ କାନ୍ଥରୁ କୋଟି କୋଟି ଟଙ୍କାର ନୋଟ୍‌, ସୁନା ଗହଣା ସନ୍ଧାନ କରିଥିବା ଦୃଶ୍ୟ ସମସ୍ତେ ଦେଖିଥିବେ । ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ଦେଖାଯାଇଥିବା ସମାନ ଧରଣ ଘଟଣା ଚେନ୍ନାଇରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । କାନ୍ଥ ବଦଳରେ ମଶାଣିରୁ କୋଟି କୋଟି ଟଙ୍କାର ନୋଟ୍‌ ମିଳିଛି । ଏଠାକାର ୩ଟି କମ୍ପାନି ନିଜର ପାଖାପାଖି ୪୩୩ କୋଟି ଟଙ୍କାର ଅଘୋଷିତ ସମ୍ପତ୍ତିକୁ ମଶାଣିରେ ପୋତିଥିଲେ । ୯ ଦିନ କାଳ ତନାଘନା ପରେ ଟିକସ ଅଧିକାରୀମାନେ ଏହାକୁ ଜବତ କରିଛନ୍ତି ।
କମ୍ପାନି ତିନୋଟି ହେଲେ ସାର୍ବନା ଷ୍ଟୋର ‘ବ୍ରହ୍ମଣ୍ଡମାଇ’, ଏବଂ ନିର୍ମାଣ ସଂସ୍ଥା ଲୋଟସ୍‌ ଗ୍ରୁପ୍‌ ଓ ଜିସ୍କୋୟାର । ଆୟ କର ଅଧିକାରୀମାନେ ୯ ଦିନ କାଳ ଚେନ୍ନାଇ ଏବଂ କୋଏମ୍ବାଟୁର୍‌ର କେତେକ ମଶାଣିରେ ତଲାସୀ ଚଳାଇ ତିନୋଟି କମ୍ପାନିର ପାଖାପାଖି ନଗଦ ୨୫ କୋଟି ଟଙ୍କା, ୧୨ କିଲୋ ସୁନା ଏବଂ ୬୨୬ କ୍ୟାରେଟ୍‌ ହୀରା ଜବତ କରିଛନ୍ତି ।
ଜଣେ ବରିଷ୍ଠ ଆୟକର ଅଧିକାରୀଙ୍କ କହିବାନୁସାରେ, ଆମ ଅଧିକାରୀମାନେ ଚେନ୍ନାଇରେ ଏକ ଗାଡ଼ିକୁ ବୃହତ୍‌ ମାତ୍ରାରେ ସାମଗ୍ରୀ ଏବଂ ଦସ୍ତାବିଜ୍‌ ନେଇ ଯାଉଥିବା ଦେଖିବା ପରେ ଛାନ୍‌ଭିନ୍‌ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା । ଏକସଙ୍ଗେ ସାର୍ବନା ଷ୍ଟୋର ମାଲିକ ୟୋଗାରଥିନମ୍‌ ପୋଣ୍ଡୁରାଇ, ତାଙ୍କ ସହଯୋଗୀ ତଥା ଲୋଟସ୍‌ ଗ୍ରୁପ୍‌ ଓ ଜିସ୍କୋୟାର୍‌ ମାଲିକ ରାମଜୟମ୍‌ ଓରଫ୍‌ ବାଲାଙ୍କ ସହ ସଂଯୋଗ ଥିବା ୭୨ଟି ସ୍ଥାନରେ ଚଢ଼ଉ କରାଯାଇଥିଲା । ପୋଣ୍ଡୁରାଇ ଏବଂ ବାଲା ଏକ ଏସ୍‌ୟୁଭିରେ ଦସ୍ତାବିଜ୍‌, ପ୍ରଚୁର ପରିମାଣର ନୋଟ୍‌, ସୁନା ଏବଂ ହୀରା ବୋଝେଇ କରିଥିଲେ । ଗାଡ଼ିକୁ ଦିନ ତମାମ ସହରରେ ଚଲାଇବାକୁ ଏମାନେ ଡ୍ରାଇଭରକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଥିଲେ ।
ଅଧିକାରୀଜଣକ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଆମ ଟିମ୍‌ ଜାଗାରେ ପହଞ୍ଚିବା ପୂର୍ବରୁ ଏ ନେଇ ସେମାନେ ଆଗୁଆ ଖବର ପାଇ ଯାଇଥିଲେ । କେତେକ ପୁଲିସ ଅଧିକାରୀ ସେମାନଙ୍କୁ ଏ ବିଷୟରେ ସୂଚନା ଦେଇ ଦେଇଥିଲେ । ସମ୍ଭାବ୍ୟ ଚଢ଼ଉ ନେଇ ଖବର ପାଇଯିବା ପରେ ସେମାନଙ୍କ କର୍ମଚାରୀମାନେ କମ୍ପ୍ୟୁଟର ଏବଂ ସିସିଟିଭି ଫୁଟେଜ୍‌ରୁ ସବୁ ରେକର୍ଡ ଡିଲିଟ୍‌ କରିଦେଇଥିଲେ ।
ଜେରା କରାଯିବା ପରେ ଜଣାଯାଇଥିଲା ଯେ, ଉକ୍ତ ଏସ୍‌ୟୁଭିରେ ନଗଦ ଟଙ୍କା, ସୁନା ଓ ହୀରା ଥିଲା । ତେବେ ଗାଡ଼ିରୁ ବେଶି କିଛି ଜବତ କରାଯାଇପାରି ନ ଥିଲା । ପରେ ପୋଲିସ୍‌ ସୂତ୍ରରୁ ସୂଚନା ମିଳିଥିଲା ଯେ, କେତେକ ବ୍ୟାଗ୍‌କୁ ମଶାଣିରେ ପୋତାଯାଇଛି । ଏହା ପରେ ୯ ଦିନ ଯାକ ଖୋଳାଖୋଳି କରାଯାଇ ୪୩୩ କୋଟି ଟଙ୍କାର ନୋଟ୍‌, ସୁନା ଓ ହୀରା ଗହଣା ମଶାଣିରୁ ଜବତ କରାଯାଇଛି ।

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.