PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ : ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଟାଉନ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ରିଜେଣ୍ଟ ମାର୍କେଟ୍‌ ଅଞ୍ଚଳରେ ଏକ ସମ୍ପ୍ରଦାୟର ଦୁଇ ଗୋଷ୍ଠୀ ମଧ୍ୟରେ ସଂଘର୍ଷ, ଫାଙ୍କା ଗୁଳି ଚାଳନା କରି ୧୦ ଅଟକ
  • ||
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ : ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଟେନ୍ସା ଗୀତାରାଣୀ ମାଇନ୍ସ ସମ୍ମୁଖରେ ଅଘଟଣ, ହାଇଓ୍ୱା ସହ ଜିଅନ୍ତା ଜଳିଗଲେ ଡ୍ରାଇଭର
  • ||
  • ବଡ଼ବିଲ : କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲ୍ଲା ବାମେବାରୀ ଥାନା ବସନ୍ତପୁର ମାଝୀ ସାହିରେ ପୂର୍ବ ଶତ୍ରୁତାକୁ କେନ୍ଦ୍ର କରି ବିଭତ୍ସ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ, କଟୁରୀରେ ହାଣି ମୁଣ୍ଡଗଣ୍ଡି ଅଲଗା କରିଦେଲା ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • ବାରିପଦା : ବାରିପଦା ଷ୍ଟେସନ ଠାରେ ଗଛ ପଡ଼ି ଇଲେକ୍ଟ୍ରିକ ତାର ଛିଡି ଅଟକିଲା ଟ୍ରେନ, ବିଳମ୍ବରେ ଚାଲିବ ଟ୍ରେନ
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ସମ୍ଭାବ୍ୟ ବନ୍ୟା ଲାଗି ଛୁଟି ବାତିଲ, ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ଓଡ୍ରାଫ-ଏନ୍‌ଡିଆରଏଫ୍‌-ଅଗ୍ନିଶମ ବାହିନୀ ପ୍ରସ୍ତୁତ
  • ||
  • ବାରିପଦା : ବିଶୋଇ ଥାନା ଲୋହାକାନି ଭୋଳ ବେଡା ଗ୍ରାମରେ ବିଳମ୍ୱିତ ରାତିରେ ଭୁଷୁଡିଲା ଘରର କାନ୍ଥ, ଚାଲିଗଲା ଦୁଇ ଭଉଣୀଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଲକ୍ଷ୍ନୌ : ଭୂକମ୍ପରେ ଥରିଲା ଲକ୍ଷ୍ନୌ ସମେତ ୟୁପିର କେତେକ ଜିଲ୍ଲା , କୌଣସି କ୍ଷୟକ୍ଷତି ହୋଇନଥିବା ସୂଚନା
  • ||
  • ପୁରୀ : ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁଙ୍କ ବେକରେ ବ୍ଲେଡ୍‌ ମାରି ସୁନା ଚେନ୍‌ ଲୁଟ ଉଦ୍ୟମ ଫେଲ୍, ଧରାପଡି ଛେଚା ଖାଇଲେ ୩ ଲୁଟେରା
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ୬୨୧.୦୨ ଫୁଟ୍‌କୁ ଖସିଲା ହୀରାକୁଦ ଜଳଭଣ୍ଡାର ଜଳସ୍ତର, ୨୦ ଗେଟ ଦେଇ ଚାଲିଛି ବନ୍ୟାଜଳ ନିଷ୍କାସନ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୨୧ରୁ ବନ୍ୟାଞ୍ଚଳ ଗସ୍ତ କରିବ ପିସିସି ଟିମ୍‌, ୨୩ ସୁଦ୍ଧା ଦେବେ ରିପୋର୍ଟ
  • ||
  • ବାଲିଗୁଡ଼ା : ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି ବ୍ଲକ ତିଲୋରୀ ପଞ୍ଚାୟତର ସିମନବାଡ଼ି ଗ୍ରାମ ନିକଟରେ ଥିବା ପୋଲର ପାର୍ଶ୍ଵ ରାସ୍ତା ଧସି ଯାଇଛି, ବସ୍ ଚଳାଚଳ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଠପ୍
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର : କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲ୍ଲା ସଦର ବ୍ଲକ ମହାଦେଇଯୋଡ଼ା ପଞ୍ଚାୟତ ଟିକରପଡ଼ାରେ ଲଗାଣ ବର୍ଷାରେ କାନ୍ଥ ଭୁଷୁଡ଼ି ସ୍ତ୍ରୀ ମୃତ, ସ୍ୱାମୀ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଜୟପୁର/ଦିଲ୍ଲୀ : ମର୍ମନ୍ତୁଦ ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଚାଲିଗଲା ୬ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁଙ୍କ ଜୀବନ : ୨୦ରୁ ଅଧିକ ଆହତ, ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଶୋକପ୍ରକାଶ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ବାଙ୍କ ବିହାରୀ ମନ୍ଦିରରେ ବଡ଼ ଧରଣ ଅଘଟଣ, ମଙ୍ଗଳା ଆରତୀ ସମୟରେ ଦଳା ଚକଟାରେ ଦୁଇ ମୃତ
  • ||

ପୁଅର ଏଭଳି କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ଯୋଗୁଁ ୬୫ବର୍ଷ ବୟସ୍କ ବାପାକୁ ୨୧ବର୍ଷ ବୟସର ବୋହୁ ସହିତ କରିବାକୁ ପଡ଼ିଲା ଏମିତି କାମ…

ବିହାର ୨।୪: ମା’ ବାପାଙ୍କ ଚାପରେ ପଡ଼ି ପୁଅମାନେ ତାଙ୍କ ପସନ୍ଦର ଝିଅଙ୍କୁ ବିବାହ ତ କରିଦିଅନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ତାପ​‌ରେ ସମ୍ପର୍କକୁ ଟାଣି ଟୁଣି ଦେବା ସହିତ ସେମାନଙ୍କୁ ମାନସିକ ନିର୍ଯ୍ୟାତନା ଦେବା ବି ଆରମ୍ଭ କରିଦେଇଥାନ୍ତି। ଶେଷରେ ନିଜ ଉପରେ ରାଗ ସୁଜାଇବା ସହିତ ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ଉପରେ ବି ରାଗ ସୁଜାଇଥାନ୍ତି। ଏହି ଘଟଣା ଜଣେ କି ଦୁଇ ଜଣଙ୍କ ଘରେ ନୁହେଁ ପ୍ରାୟ ବହୁତ ଜଣଙ୍କ ଘରେ ଏଭଳି ଘଟଣା ଘଟୁଥିବାର ନଜର ଆସିଛି।

ବିହାରର ରାମସ୍ତୀପୁର ଜିଲ୍ଲାରେ ରହୁଥିବା ୬୫ବର୍ଷ ବୟସ୍କ ବାପା ରୋଶନ ଲାଲଙ୍କୁ କ’ଣ ଏମିତି ମଜବୁରୀ ପଡ଼ିଲା କି ତାଙ୍କୁ ୨୧ବର୍ଷ ବୟସର ଝିଅ ସହିତ କରିବାକୁ ପଡ଼ିଲା ବିବାହ। ଯେତେବେଳେ ରୋଶନ ଲାଲଙ୍କୁ ଏହି ବିଷୟରେ ପଚରାଗଲା ତାଙ୍କୁ ମଜବୁରୀ ଯୋଗୁଁ ଏମିତି କରିବାକୁ ପଡ଼ିଥିଲା ବୋଲି ସେ କହିଥିଲେ।

ରୋଶନ ଲାଲଙ୍କ ପୁଅର ବିବାହ ୨୧ବର୍ଷ ବୟସର ଝିଅ ସପନା ସହିତ ଠିକ୍ ହୋଇଥିଲା। ପରିବାର ଲୋକ ରାଜି ହେବା ପରେ ବିବାହ ପାଇଁ ସ୍ଥିର ହୋଇଥିଲା। ବରଯାତ୍ରୀ ଆସି ଝିଅ ଦୁଆରରେ ପହଞ୍ଚିଲା। ମାତ୍ର ମୋଡ଼ ସେତେବେଳେ ଆସି ପହଞ୍ଚିଲା ଯେତେବେଳେ ରୋଶନ ଲାଲର ପୁଅ ମଣ୍ଡପରୁ ଲୁଚି ପଳାଇଯାଇଥିଲା।

ରୋଶନ ଲାଲଙ୍କ କହିବାନୁସାରେ, ଏହି କାରଣରୁ ତାଙ୍କୁ ସପନାକୁ ବିବାହ କରିବାକୁ ପଡ଼ିଥିଲା। ସପନାର ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ କହିବାନୁସାରେ, ଯଦି ବରଯାତ୍ରୀ ବିବାହ ମଣ୍ଡପରୁ ଫେରିଯାଇଥାନ୍ତା ତେବେ ବହୁତ ବଦନାମୀ ହୋଇଥାନ୍ତି। ରୋଶନର ପୁଅ ଅନ୍ୟ ଏକ ଝିଅକୁ ଭଲ ପାଉଥିଲା ତେଣୁ ସେ ମଣ୍ଡପ ଛାଡ଼ି ପଳାଇଥିଲା। ଦୁଇଟି ପରିବାରର ଇଜ୍ଜତ ରଖିବାକୁ ଯାଇ ରୋଶନ ଲାଲ ଏଭଳି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲେ। ତେବେ ଦୁଇଟି ପରିବାରର ସହମତିରେ ଏହି ବିବାହ ସମ୍ପର୍ଣ୍ଣ ହୋଇଥିଲା।