PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପୁରୁଷୋତ୍ତମପୁର : ପୂର୍ବ ଶତ୍ରୁତାକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି ଯୁବକଙ୍କୁ ଛୁରାମାଡ଼, ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ମେଡିକାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ପଦ୍ମପୁର : ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଲାଞ୍ଚୁଆ କୃଷି ଅଧିକାରୀ, ଲାଇସେନ୍ସ ବାତିଲ କରିବାକୁ ଧମକ ଦେଇ ସାର ଡିଲରଙ୍କ ଠାରୁ ନେଉଥିଲେ ଲାଞ୍ଚ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଏଥର ହେବନି ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ପରେଡ, ଭାଗ ନେବେନି ସ୍କୁଲ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ
  • ||
  • ପୁରୀ : ସମୁଦ୍ରରେ ଗାଧୋଇବା ବେଳେ ଭାସିଗଲେ ଯୁବତୀ, ବ୍ଲୁଫ୍ଲାଗ୍ ବିଚ୍‌ରୁ ଉଦ୍ଧାର ହେଲା ମୃତଦେହ
  • ||
  • ଜୁଜୁମରା : ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଓଲଟିଲା ଯାତ୍ରୀବାହି ବସ୍, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ହାତୀ ଘଉଡ଼ାଇବା ବେଳେ ଅଘଟଣ, ବନ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ହାତରେ ଫୁଟିଗଲା ବାଣ
  • ||
  • ବିହାରରେ ଭାଙ୍ଗିଲା ଏନ୍‌ଡିଏ ମେଣ୍ଟ: ଅଲଗା ହେଲା ବିଜେପି-ଜେଡିୟୁର ରାସ୍ତା, ରାଜ୍ୟପାଳଙ୍କୁ ଭେଟିବେ ନୀତୀଶ
  • ||

ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୮ ହଜାର ୭୩୫ ପଜିଟିଭ, ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୭ ଲକ୍ଷ ୭୩ ହଜାର ପାର୍

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୦୧/୦୬: ମେ ମାସ ସରିଛି । କରୋନାର ସଂକ୍ରମଣ ଆଉ ମୃତ୍ୟୁରେ କିନ୍ତୁ ଅଲୋଡ଼ା ଛାପ ଛାଡ଼ି ଯାଇଛି । ବର୍ଷକ ଭିତରେ ଯେତିକି ରୋଗୀ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇନଥିଲେ ମାସକରେ ତା ଠୁ ବେଶି ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଛନ୍ତି । ମାସକରେ ୩ ଲକ୍ଷ ୨୦ ହଜାର ୮୦୩ ନୂଆ ରୋଗୀ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି । ୭୧୧ ଜଣଙ୍କ ମୁଣ୍ଡ ନେଇଛି ମହାମାରୀ । ଆଜି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଗୋଟିଏ ମାସର ହିସାବରେ ସର୍ବାଧିକ । ଲଗାତାର ୪ ଦିନ ହେଲା ପଜିଟିଭ୍‌ ହାର ୧୪% ଉପରେ ରହୁଥିଲା । ସଂକ୍ରମଣ ହାର କମିବା ସାଧାରଣରେ କିଛିଟା ଆଶ୍ୱସ୍ତି ଆଣିଛି । ଜିଲ୍ଲାସ୍ତରରେ ମଧ୍ୟ ପଜିଟିଭ୍‌ ହାର କମିବାରେ ଲାଗିଛି । କିନ୍ତୁ ଜୁନ୍‌ର ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ୮୭୩୫ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି।

ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିବା ୮୭୩୫ ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୪୮୯୨ ପଜିଟିଭ ଆକ୍ରାନ୍ତ କ୍ବାରାଣ୍ଟିନ୍‌ ସେଣ୍ଟରରୁ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ୩୮୪୩ ସ୍ଥାନୀୟ ବାସିନ୍ଦା ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ। ଏହାକୁ ମିଶାଇ ରାଜ୍ୟରେ ମୋଟ ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୭ ଲକ୍ଷ ୭୩ ହଜାର ୭୩୨ ଜଣ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି। ଏନେଇ ରାଜ୍ୟ ସୂଚନା ଓ ଲୋକ ସମ୍ପର୍କ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଟ୍ବିଟ୍‌ ଯୋଗେ ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଛି।

ଚିହ୍ନଟ ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜିଳ୍ଲାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୧୨୨୨ ଜଣ, କଟକରୁ ୬୭୩ ଜଣ,ବାଲେଶ୍ବରରୁ ୫୬୬ ଜଣ, ଯାଜପୁରରୁ ୫୦୭ ଜଣ, ଢ଼େଙ୍କାନାଳରୁ ୫୦୩ ଜଣ,ପୁରୀରୁ ୪୬୭ ଜଣ,ଅନୁଗୁଳରୁ ୪୫୬ ଜଣ, କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ାରୁ ୩୮୭ ଜଣ,ଜଗତସିଂହପୁରରୁ ୩୮୨ ଜଣ, ମୟୂରଭଞ୍ଜରୁ ୩୪୨ ଜଣ, ନୟାଗଡ଼ରୁ ୨୮୫ ଜଣ, ନବରଙ୍ଗପୁରରୁ ୨୬୪ ଜଣ,କୋରାପୁଟରୁ ୨୫୫ ଜଣ, ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ରୁ ୨୪୪ ଜଣ,ବରଗଡ଼ରୁ ୧୯୩ ଜଣ, କେନ୍ଦୁଝରରୁ ୧୭୯ ଜଣ, କଳାହାଣ୍ଡି ଓ ସମ୍ବଲପୁର ଜିଲ୍ଲାରୁ ୧୭୭ ଜଣ ଲେଖାଏଁ, ଝାରସୁଗୁଡ଼ାରୁ ୧୫୭ ଜଣ, ଗଞ୍ଜାମ ଓ ସୋନପୁର ଜିଳ୍ଲାରୁ ୧୫୬ ଜଣ ଲେଖାଏଁ, ଭଦ୍ରକରୁ ୧୪୭ ଜଣ, ବୌଦ୍ଧରୁ ୧୩୭ ଜଣ, ମାଲକାନଗିରିରୁ ୯୬ ଜଣ,ଗଜପତିରୁ ୮୦ ଜଣ, କନ୍ଧମାଳରୁ ୬୫ ଜଣ,ଦେବଗଡ଼ରୁ ୬୩ ଜଣ,ବଲାଙ୍ଗୀରରୁ ୪୯ ଜଣ, ନୂଆପଡ଼ାରୁ ୪୦ ଜଣ ଏବଂ ଷ୍ଟେଟ୍ ପୋଲ୍‌ରୁ ୨୨୦ ଜଣ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ରାଜ୍ୟରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ମୋଟ୍ ୭ ଲକ୍ଷ ୭୩ ହଜାର ୭୩୨ ଜଣ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି। ଏଥି ମଧ୍ୟରୁ ୮୯ ହଜାର ୯୫୬ ଜଣ ଆକ୍ଟିଭ୍‌ କେସ୍‌ ରହିଥିବା ବେଳେ ୬ ଲକ୍ଷ ୮୦ ହଜାର ୯୩୨ ଜଣ ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଘରକୁ ଫେରିଛନ୍ତି। ଏହାସହ କରୋନା ଯୋଗୁଁ ୨୭୫୪ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି । ଏବେ ସୁଦ୍ଧା ରାଜ୍ୟରେ ୧୧୮୩୫୩୬୫ସାମ୍ପୁଲ ଟେଷ୍ଟ୍ ହୋଇଛି।