PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମହାରାଷ୍ଟ୍ର : ସିଏମ୍ ପଦରୁ ଉଦ୍ଧବ ଠାକରେଙ୍କ ଇସ୍ତଫା ପରେ କଣ ରହିଛି ବିଜେପିର ପ୍ଲାନ୍? ଫଡନବୀସ-ସିନ୍ଦେ ମେଣ୍ଟ ସରକାର ଗଠନ ନେଇ ଜୋରଦାର ଚର୍ଚ୍ଚା
  • ||
  • ‘ଦେଶରୁ କଂଗ୍ରେସ ମୂଳପୋଛ ହୋଇଯିବା ଉଚିତ, ଖାସ୍‌ ସେହି ଦଳ ପାଇଁ ଦୁଇଦୁଇ ଥର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ହେଲେଣି ମୋଦି’: ଅସଦୁଦ୍ଦିନ ଓଓ୍ବେସୀ
  • ||
  • ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗୋବିନ୍ଦ ସାହୁକୁ ମିଳିଲା ଅନ୍ତରୀଣ ଜାମିନ
  • ||
  • ଅଗଷ୍ଟ ୬ରେ ଉପରାଷ୍ଟ୍ରପତି ନିର୍ବାଚନ, ଜୁଲାଇ ୧୭ ନାମାଙ୍କନର ଶେଷ ତାରିଖ : ଭାରତୀୟ ନିର୍ବାଚନ କମିଶନଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ବିଧିବଦ୍ଧ ଭାବେ ପ୍ରକାଶ ପାଇଲା ବିଜ୍ଞପ୍ତି
  • ||
  • ଡାବୁଗାଁ ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଯବାଗୁଡ଼ା ଗ୍ରାମରେ ପ୍ରେମୀଯୁଗଳଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା
  • ||
  • ପରକୀୟା ପ୍ରୀତି ସନ୍ଦେହ କରି ସ୍ତ୍ରୀକୁ ଟାଙ୍ଗିଆରେ ହାଣି ହତ୍ୟା କଲା ସ୍ବାମୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ପୁଣି ବଢ଼ିଲା କରୋନା ମାମଲା, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୧୬୧ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ନୟାଗଡ଼ : ଟ୍ରକ୍‌କୁ ପଛପଟୁ ପିଟିଲା କାର୍, ୮ ଆହତ
  • ||
  • କଟକ : ଭିଜିଲାନ୍ସ ପଞ୍ଝାରେ ସହକାରୀ ଯନ୍ତ୍ରୀ, ଏକକାଳୀନ ୪ଟି ସ୍ଥାନରେ ଚାଲିଛି ରେଡ୍
  • ||
  • ପାଟଣା : ଦୁଇ ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ଘରେ କଳାକନା ବୁଲାଇଦେଲେ ଲୁଟେରା, ଝିଅ ବାହାଘର ପାଇଁ ରଖିଥିଲେ ସୁନାଗହଣା
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ବିଜାପୁରରେ ମାଓ ହିଂସା, ପୋଲିସ ଇନଫର୍ମର ସନ୍ଦେହରେ ସରପଞ୍ଚଙ୍କୁ ଗଳା କାଟି ହତ୍ୟା
  • ||

ଜନ୍ମମାଟିକୁ ଫେରିଆସିଲେ ବୀରପୁତ୍ର ଅଭିନନ୍ଦନ: ସ୍ୱାଗତ କଲା ସାରା ଦେଶ, ‘ଭାରତ ମାତା କି ଜୟ’ରେ କମ୍ପିଲା ଅଟାରୀ ବର୍ଡର

ନୁଆଦିଲ୍ଲୀ ୧/୩: ନିଜ ଜନ୍ମ ମାଟିରେ ପାଦ ଦେଲେ ବୀର ପୁତ୍ର ଅଭିନନ୍ଦନ । ଭାରତରେ ପହଞ୍ଚିଲେ ୱିଙ୍ଗ କମାଣ୍ଡର ଅଭିନନ୍ଦନ ବର୍ତ୍ତମାନ । ଏବେ ସାରା ଭାରତୀୟଙ୍କ ମୁହଁରୁ ଶୁଣିବାକୁ ମିଳୁଛି କେବଳ ଗୋଟିଏ ଶବ୍ଦ, ‘ଅଭିନନ୍ଦନ’ । ଭାରତର ଐତିହାସିକ ବିଜୟ ହୋଇଛି । ଏହି ଦିନକୁ କେବେବି ଭୁଲିବନି ଭାରତ । ଆଜିର ଦିନ ଇତିହାସରେ ଲିପିବଦ୍ଧ ହୋଇ ରହିବ । ତେବେ ଅନ୍ଯପଟେ ପାକିସ୍ତାନ ଏହି ଦିନକୁ ଭୁଲିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କଲେ ମଧ୍ଯ ଭୁଲିପାରିବ ନାହିଁ ।

ସମସ୍ତଙ୍କ କାମନା ପୂରଣ ହେଲା । ଜନ୍ମମାଟିକୁ ଫେରିଆସିଲେ ବୀର ପୁତ୍ର । ଅଟାରୀ ବର୍ଡର ଦେଇ ପହଞ୍ଚିଲେ ୱିଙ୍ଗ କମାଣ୍ଡର ଅଭିନନ୍ଦନ ବର୍ତ୍ତମାନ । ଅଭିନନ୍ଦନଙ୍କୁ ରିସିଭ୍ କରିଛନ୍ତି ଏୟାରଫୋର୍ସର ଏକ ସ୍ପେଶାଲ ଟିମ୍ । କମାଣ୍ଡର ଅଭିନନ୍ଦନ ପ୍ରଥମ ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନା ଅଫିସରଙ୍କୁ ସାକ୍ଷାତ କରିବେ । ଏହାପରେ ତାଙ୍କୁ ମେଡିକାଲ ଯାଞ୍ଚ ପାଇଁ ନିଆଯିବ । ତାଙ୍କୁ ପ୍ରଥମେ ଅମୃତସର ଏବଂ ପରେ ବାୟୁସେନାର ସ୍ପେଶାଲ ବିମାନରେ ଦିଲ୍ଲୀ ନିଆଯିବ ।

ଅଭିନନ୍ଦନଙ୍କ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ମେଡିକାଲ ଯାଞ୍ଚ କରାଯିବ । ମେଡିକାଲ ଯାଞ୍ଚ ରିପୋର୍ଟରେ ଯଦି କିଛି ତୃଟି ଥିବା ଦେଖାଯାଏ ତେବେ ଜେନେଭା ଚୁକ୍ତିର ନିୟମାନୁସାରେ ପାକିସ୍ତାନ ସହିତ ଆଲୋଚନା କରାଯିବ । ମେଡିକାଲ ପ୍ରୋସେସ୍ ପରେ ଅଭିନନ୍ଦନଙ୍କୁ ପଚରାଯିବ ଯେ ପାକିସ୍ତାନର ବ୍ଯବହାର ତାଙ୍କ ପ୍ରତି କେମିତି ଥିଲା ? ସେ କଣ ପଚାରିଲେ ? ସବୁ ଶେଷ ହେବା ପରେ ଏକ ରିପୋର୍ଟ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯିବ ଏବଂ ଭାରତ ସରକାରଙ୍କୁ ପଠାଯିବ । ଯଦି ଭାରତ ସରକାର ଅନୁଭବ କରିବେ ଯେ ୱିଙ୍ଗ କମାଣ୍ଡରଙ୍କ ସହିତ ରିଛି ଭୁଲ୍ ହୋଇଛି ତେବେ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ସ୍ତରରେ ରଖାଯିବ ।

ଆଜି ଅପରାହ୍ନରେ ଫେରିଥାନ୍ତେ ବୀରପୁତ୍ର ଅଭିନନ୍ଦନ । ମାତ୍ର କିଛି ଫର୍ମାଲିଟିଜ୍ ପୂରା କରିବାରେ ସନ୍ଧ୍ଯା ହୋଇଯାଇଥିଲା । ତଥାପି ତାଙ୍କୁ ସ୍ୱାଗତ କରିବା ପାଇଁ ଅଟାରୀରେ ଭିଡ ଲାଗିଥିଲା । ମଧ୍ଯାହ୍ନରୁ ସମସ୍ତେ ତାଙ୍କୁ ସ୍ୱାଗତ କରିବା ପାଇଁ ଅପେକ୍ଷା କରି ରହିଥିଲେ । ଏପରି କିଛି ମଧ୍ଯ ଥିଲେ ଯେଉଁମାନେ କି କିଛି ବି ଖାଦ୍ୟ, ଜଳ ଗ୍ରହଣ କରିନଥିଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କୁ ଦେଖିବା ପରେ ହିଁ ଅନ୍ନ,ଜଳ ଗ୍ରହଣ କରିବେ ବୋଲି କହିଥିଲେ । ସନ୍ଧ୍ଯାବେଳେ ଅଟାରୀ ବର୍ଡରରେ ଝିପିଝିପି ବର୍ଷା ମଧ୍ଯ ହୋଇଥିଲା । ଲାଗୁଥିଲା ଯେମିତି ବୀର ପୁତ୍ରକୁ ସ୍ୱାଗତ କରିବା ପାଇଁ ପ୍ରକୃତି ମଧ୍ଯ ଜଳ ବର୍ଷା କରୁଛି । ଲୋକମାନେ ବାଣ ଫୁଟାଇ, ହୋଲି ରଙ୍ଗରେ ଉତ୍ସବ ମନାଇ ତାଙ୍କୁ ସ୍ୱାଗତ କରିଥିଲେ । ୱାଘା ବର୍ଡରରେ ବର୍ଷା ହେବା ନେଇ କୁମାର ବିଶ୍ୱାସ ଟ୍ୱିଟ୍ କରିଛନ୍ତି ..

ପାକିସ୍ତାନ ମାନବୀୟ ଆଧାରରେ ଭାରତୀୟ ପାଇଲଟଙ୍କୁ ବିନା ସର୍ତ୍ତରେ ଛାଡି ଦେଇଛି । କିନ୍ତୁ ଭାରତ ଏହା ସଫା କହିଦେଇଛି ଯେ ପାଇଲଟଙ୍କ ମୁକ୍ତିର ଅର୍ଥ ନୁହେଁ ଯେ ଆତଙ୍କବାଦ ବିରୁଦ୍ଧରେ କାର୍ଯାନୁଷ୍ଠାନ ନିଆଯିବନି । ପାକିସ୍ତାନକୁ ନିଜ ମାଟିରୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ରୂପେ ଆତଙ୍କବାଦ ସଫା କରିବାକୁ ପଡିବ ।