PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା : ସିମେଣ୍ଟ ଇଟାଭାଟି ମାଲିକଙ୍କୁ ବିଭତ୍ସ ଭାବେ ହତ୍ୟା, ରକ୍ତ ଜୁଡୁବୁଡୁ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜଧାନୀରୁ ଲୁଟେରା ଗ୍ୟାଙ୍ଗ ଗିରଫ, ୧୭୧ ଗ୍ରାମର ସୁନା ଜବତ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : କପି ଯାଞ୍ଚ୍ ବାହାନାରେ ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଅସଦାଚରଣ ଅଭିଯୋଗ, ପରୀକ୍ଷା କେନ୍ଦ୍ର ସମ୍ମୁଖରେ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ଧାରଣା
  • ||
  • ଝାରସୁଗୁଡ଼ା : ଏସଏମସି ପାୱାର ଜେନେରେସନ କାରଖାନାରେ ଦୁର୍ଘଟଣା, ନିଆଁରେ ପୋଡ଼ି ହୋଇ ଶ୍ରମିକ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ କୁଲତା ସମାଜ, ନୃସିଂହନାଥ ପୀଠର ଉନ୍ନତିକରଣ ପଦକ୍ଷେପ ପାଇଁ ଦେଲେ ଧନ୍ୟବାଦ
  • ||
  • ମାର୍ଶାଘାଇ : ଦିନ ଦ୍ଵିପ୍ରହରେ ଲୁଟ୍, ମହିଳାଙ୍କୁ ଭୁଜାଲି ଦେଖାଇ ଅଳଙ୍କାର ଲୁଟିନେଲେ ୨ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • ବିଜୟ ହଜାରେ ଟ୍ରଫି: ଇତିହାସ ରଚିଲେ ଋତୁରାଜ, ଗୋଟିଏ ଓଭରରେ ମାରିଲେ ୭ ଛକା
  • ||
  • କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା : ସିମେଣ୍ଟ ଇଟାଭାଟି ମାଲିକଙ୍କୁ ବିଭତ୍ସ ଭାବେ ହତ୍ୟା, ରକ୍ତ ଜୁଡୁବୁଡୁ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା: ବାଲିଆ ବାଣ ବିସ୍ଫୋରଣ ଅଘଟଣ: ଏସ୍‌ସିବିରେ ଆଉ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ଆହୁରି ୧୧ ଜଣଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ଗୁରୁତର
  • ||
  • କଟକ: ଡିସେମ୍ବର ୯ରୁ ମାଟ୍ରିକ୍‌ ଏସ୍‌ଏ-୧ ଖାତା ଦେଖା, ୫୬ଟି କେନ୍ଦ୍ରରେ ହେବ ମୂଲ୍ୟାୟନ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜ୍ୟରେ ଶୀତ ଲହରୀ ଅସମ୍ଭାଳ: ୧୦ ଡିଗ୍ରୀ ତଳେ ୭ ସହର, ସେମିଳିଗୁଡା ସବୁଠୁ ଥଣ୍ଡା
  • ||

ରାମାୟଣର ଇସଲାମୀକରଣକୁ ନେଇ ଆଦିପୁରୁଷର ନିର୍ଦ୍ଦେଶକଙ୍କୁ ନୋଟିସ୍, କହିଲେ-କେଉଁ ହିନ୍ଦୁ ବିନା ନିଶରେ ଦାଢୀ ରଖନ୍ତି?

ମୁମ୍ବାଇ ୦୭/୧୦: ଓମ୍ ରାଉତଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶିତ ଫିଲ୍ମ ‘ଆଦିପୁରୁଷ’କୁ ନେଇ ବିବାଦ ଦିନ କୁ ଦିନ ବଢି ଚାଲିଛି। ଗୁରୁବାର ଦିନ ସର୍ବ ବ୍ରାହ୍ମଣ ମହାସଭା ଓମ୍‌ଙ୍କୁ ନୋଟିସ୍ ପଠାଇଛନ୍ତି। ତାଙ୍କୁ କୁହାଯାଇଛି, ଫିଲ୍ମର ସମସ୍ତ ଆପତ୍ତିଜନକ ଦୃଶ୍ୟକୁ ସାତ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ହଟାଇ ଦିଆଯାଉ, ନଚେତ୍ ଆଇନଗତ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ। ଏହି ନୋଟିସ୍ ସର୍ବ ବ୍ରାହ୍ମଣ ମହାସଭାର ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ସୁରେଶ ମିଶ୍ରଙ୍କ ତରଫରୁ ଆଡଭୋକେଟ୍ କମଳେଶ ଶର୍ମା ପଠାଇଛନ୍ତି। ନୋଟିସରେ କୁହାଯାଇଛି, ଫିଲ୍ମରେ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ରାମାୟଣର ଇସଲାମୀକରଣ କରିଛନ୍ତି, ଯାହାଦ୍ୱାରା ଲୋକଙ୍କ ଭାବନା ଆହତ ହୋଇଛି।

ନିକଟରେ ଫିଲ୍ମ ଆଦିପୁରୁଶର ଟିଜର ରିଲିଜ୍ ହୋଇଥିଲା, ଯାହାକୁ ଅନେକ ଲୋକ ନାପସନ୍ଦ କରିଥିଲେ। ଏହି ଫିଲ୍ମରେ ପ୍ରଭାସ ରାମ ଏବଂ ସୈଫ ଅଲି ଖାନ ରାବଣ ଭୂମିକାରେ ଅଭିନୟ କରିଛନ୍ତି। କ୍ରିତି ସାନନ୍ ସୀତା ଭୂମିକାରେ ଅଛନ୍ତି। ଫିଲ୍ମକୁ ନେଇ ସୋସିଆଲ୍ ମିଡିଆରେ ବହୁତ ଟ୍ରୋଲ କରାଯାଉଛି। କେତେକ ଫିଲ୍ମର VFX କୁ ନାପସନ୍ଦ କରୁଥିବାବେଳେ ଆଉ କିଛି ଲୋକ ରାବଣ ଭୂମିକାରେ ସୈଫଙ୍କ ଲୁକକୁ ପସନ୍ଦ କରୁ ନାହାଁନ୍ତି। ଖବର ଅନୁଯାୟୀ, ସର୍ବ ବ୍ରାହ୍ମଣ ମହାସଭା ପକ୍ଷରୁ ଓମ୍ ରାଉତଙ୍କୁ ଏକ ଆଇନଗତ ନୋଟିସ ପଠାଯାଇଛି। ଏଥିରେ ଲେଖା ଅଛି, ‘ହିନ୍ଦୁ ଦେବାଦେବୀମାନଙ୍କୁ ଫିଲ୍ମରେ ଭୁଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରାଯାଇଛି। ହିନ୍ଦୁ ଦେବତା ଚମଡା ପିନ୍ଧିଛନ୍ତି ଏବଂ ଖରାପ ଭାବରେ କଥା କହୁଛନ୍ତି। ଏହି ଫିଲ୍ମରେ ନିମ୍ନ ଶ୍ରେଣୀର ଭାଷା ବ୍ୟବହାର କରାଯାଇଛି, ଯେଉଁ କାରଣରୁ ଧାର୍ମିକ ଭାବନା ଆହତ ହେଉଛି।

ନୋଟିସ୍‌ରେ ଆହୁରି ଲେଖାଯାଇଛି, ରାମାୟଣ ଆମର ଇତିହାସ ଏବଂ ଆମର ଆତ୍ମା। ଆଦିପୁରୁଷରେ ପ୍ରଭୁ ହନୁମାନଙ୍କୁ ମୋଗଲ ରୂପରେ ଦର୍ଶାଯାଇଛି। କେଉଁ ହିନ୍ଦୁ ବିନା ନିଶରେ ଦାଢୀ ରଖନ୍ତି, ଯେପରି ହନୁମାନ ରଖିଛନ୍ତି। ଏହି ଫିଲ୍ମ ପ୍ରଭୁ ରାମ, ମା’ ସୀତା, ପ୍ରଭୁ ହନୁମାନ ଏବଂ ରାମାୟଣର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଇସଲାମୀକରଣ । ଫିଲ୍ମରେ ରାବଣ ଭୂମିକାରେ ଅଭିନୟ କରୁଥିବା ସୈଫ ଅଲ୍ଲୀ ଖାନ ମଧ୍ୟ ତୈମୁର କିମ୍ବା ଖିଲଜୀ ପରି ଦେଖାଯାଉଛନ୍ତି। ଲୋକମାନଙ୍କର ଭାବନା ସହିତ ନ ଖେଳିବାକୁ ଆପଣଙ୍କୁ ଅନୁରୋଧ କରାଯାଇଛି। ଆପଣ ଯାହା କରିଛନ୍ତି ସେଥିପାଇଁ ସାତ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ଜନସାଧାରଣଙ୍କୁ କ୍ଷମା ମାଗନ୍ତୁ, ସମସ୍ତ ସଂଳାପ ଏବଂ ଦୃଷ୍ଟାନ୍ତ ଡିଲିଟ୍ କରନ୍ତୁ ନଚେତ୍ ଆଇନଗତ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର