ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପେଟିଏମ୍‌ ପେମେଣ୍ଟ ବ୍ୟାଙ୍କର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ପଦରୁ ବିଜୟ ଶେଖର ଶର୍ମାଙ୍କ ଇସ୍ତଫା
  • ||
  • ଦେଶବାସୀଙ୍କୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ବଡ଼ ଭେଟି: ୫୫୪ଟି ଅମୃତ ଭାରତ ଷ୍ଟେସନ୍ ଶିଳାନ୍ୟାସ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ୨୮ରେ ଓଡ଼ିଶା ଆସିବେ ବିଲ୍ ଗେଟ୍ସ, ପରିଦର୍ଶନ କରିବେ କୃଷି ଭବନ
  • ||
  • ପାରାଦୀପ ବନ୍ଦରରୁ କଂଟେନର୍ ଏକ୍‌ଜିମ୍‌ ସେବା ଆରମ୍ଭ, ପଣ୍ୟ ପରିବହନ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଯୁଗାନ୍ତକାରୀ ପଦକ୍ଷେପ
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର ପାଟଣା ଗଣିତ ପ୍ରଶ୍ନପତ୍ର ଲିକ୍ ଅଭିଯୋଗ, ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ​‌ରେ ଭାଇରାଲ
  • ||
  • କପି ଚେକିଂ ଆଳରେ ଅସଦାଚରଣ ଅଭିଯୋଗ, ଥାନାରେ ମାଟ୍ରିକ ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀ
  • ||
  • ଲୋକସେବା ଭବନ ଘେରିବ କଂଗ୍ରେସ, ବିଶାଳ ଶୋଭାଯାତ୍ରାରେ ସାମିଲ ହେବେ ହଜାର ହଜାର କଂଗ୍ରେସ କର୍ମୀ
  • ||
  • ଆଜି ଓଡ଼ିଶାର ୨୧ ଅମୃତ ଭାରତ ରେଳ ଷ୍ଟେସନର ଶିଳାନ୍ୟାସ କରିବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଗର୍ଭବତୀଙ୍କ ପେଟକୁ ନର୍ସ ଖୁନ୍ଦା ମାରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ, ଚାଲିଗଲା ମା ଓ ଛୁଆଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଓଡ଼ିଶା ଗଞ୍ଜେଇ ଚକୋଲେଟ୍‌ରେ ଝୁମୁଛି ହାଇଦ୍ରାବାଦ: ବାଲେଶ୍ୱରରେ ତିଆରି, ଦାଦନଙ୍କ ମାଧ୍ୟମରେ ହେଉଛି ଚାଲାଣ
  • ||
  • ଓସ୍ତପୁର ହଳଦିଢ଼ିଅ ନିକଟ ଗଛକୁ ପିଟିଲା ବୋଲେରୋ: ୩ ମୃତ, ୪ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଆଜି ୫-ଟି ଅଧ୍ୟକ୍ଷଙ୍କ ଅନୁଗୁଳ ଗସ୍ତ, ଛାତ୍ରବୃତ୍ତି ପ୍ରମାଣପତ୍ର ବଣ୍ଟନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଯୋଗଦେବେ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆହୁରି ତିନି ଦିନ ବର୍ଷା: ଉପକୂଳରେ ଅଧିକ ବର୍ଷିବା ସମ୍ଭାବନା, ୨୮ ଯାଏ କୋହଲା ପାଗ
  • ||

ପୁଣି ସୁରବାବାଙ୍କ କେଳେଙ୍କାରୀ, ପୂଜା ବାହାନାରେ ମହିଳାଙ୍କୁ ଡାକି...

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୬ ।୨(ବ୍ୟୁରୋ): ସୁର ବାବାଙ୍କ ପୁରୁଣା ରୋଗ ପୁଣି ଗଜୁରିଲାଣି । ଦୁଇ ବର୍ଷର୍ କାଳ ଜେଲ୍‌ରେ ରହିଲା ପରେ ବି ଭଲ ହେଲା ନାହିଁ । ବାଲିପାଟଣା ତ୍ରାହି ଅଚ୍ୟୁତ ଆଶ୍ରମରେ ପୁଣି ଯୌନ କେଳେଙ୍କାରୀ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛିି । ପୂଜା ବାହାନରେ ରାତି ଅଧରେ ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କୁ ନିଜ କୋଠରୀକୁ ଡକାଇ ବାବା ଅସଦାଚରଣ କରିବା ସହ ଯୌନ ନିର୍ଯାତନା ଦେଇଛନ୍ତି । ଅଭିଯୋଗ ଥାନାରେ ପହଞ୍ଚିଛି ।
କେବଳ ସେତିକି ନୁହେଁ, ଘଟଣା ସମ୍ପର୍କରେ ମୁହଁ ଖୋଲିଲେ ତାଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରାଯିବ ବୋଲି ବାବାଙ୍କ ଚେଲାମାନେ ମହିଳାଙ୍କୁ ଧମକ ଦେଇଛନ୍ତି । ଏହା ସତ୍ତେ୍ୱ ପୀଡ଼ିତା ଜଣକ ବାଲିପାଟଣା ଥାନାରେ ସୁରବାବାଙ୍କ କାରନାମା ସମ୍ପର୍କରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି । ପୁଲିସ ଏତଲା ରୁଜୁ କରି ମାମଲା ଦାୟର କରିଛି । କିନ୍ତୁ ୧୫ ଦିନ ହେଲା ହାତ ବାନ୍ଧି ବସିଛି ।
ଗଞ୍ଜାମର ଜିଲ୍ଲା ବେଲଗୁଣ୍ଠା ଅଞ୍ଚଳ ଏହି ମହିଳା ଜଣକ ତାଙ୍କ ଏତଲାରେ ଦର୍ଶାଇଛନ୍ତି, ବାଲିପାଟଣା ତ୍ରାହିଅଚ୍ୟୁତ ନଗରର ବାସିନ୍ଦା ଦୀପ ସୁନ୍ଦର ସ୍ୱାଇଁଙ୍କ ସହିତ ତାଙ୍କର ବିବାହ ପ୍ରସ୍ତାବ ପଡ଼ିଥିଲା । ମହିଳାଙ୍କ ବାପାଙ୍କ ପରଲୋକ ହୋଇଯାଇଥିବା ବେଳେ ମା’ ଭିନ୍ନକ୍ଷମ । ତେଣୁ ସେ ଦୀପସୁନ୍ଦରଙ୍କ ପ୍ରସ୍ତାବରେ ରାଜି ହୋଇଥିଲେ । ଦୀପସୁନ୍ଦରଙ୍କ ସହିତ ତାଙ୍କର ନିର୍ବନ୍ଧ ହୋଇଥିଲା । ଏହାପରେ ଦୀପସୁନ୍ଦର ଓ ତାଙ୍କର ମା’ ସଂପୃକ୍ତ ମହିଳାଙ୍କୁ ଗଞ୍ଜାମରୁ ଆଣି ତ୍ରାହିଅଚ୍ୟୁତ ନଗରରେ ଏକ ଘର ଭଡ଼ା ନେଇ ରହିଥିଲେ ।
ଗତ ମାସ ୨୪ ତାରିଖ ରାତି ୩ଟା ବେଳେ ଦୀପସୁନ୍ଦରଙ୍କ ମା’ ଜ୍ୟୋତ୍ସ୍ନା ସଂପୃକ୍ତ ମହିଳାଙ୍କୁ କହିଥିଲେ, ତ୍ରାହିଅଚ୍ୟୁତ ଆଶ୍ରମକୁ ଯିବା । ସେଠାରେ ପୂଜାର୍ଚ୍ଚନା ହେବ । ତାଙ୍କ କଥାରେ ମହିଳା ଜଣକ ଆଶ୍ରମକୁ ଯାଇଥିଲେ । ସେଠାରେ ଏକ ଅନ୍ଧାର କୋଠରି ଭିତରେ ସୁରବାବା ବସିଥିଲେ ।ଉକ୍ତ କୋଠରିକୁ ସଂପୃକ୍ତ ମହିଳାଙ୍କୁ ଠେଲି ଦେଇ ଦୀପସୁନ୍ଦରଙ୍କ ମା’ କବାଟ ଆଉଜାଇ ଦେଇଥିଲେ । ଘର ଭିତରେ ସୁରବାବା ମହିଳାଙ୍କ ସହିତ ଅସଦାଚରଣ କରିଥିଲେ । କୌଣସିମତେ ସେଠାରୁ ଖସିଆସି ମହିଳା ପାଟିକରି ନିଜ ସଂପର୍କୀୟ ଭାଇ ନାରାୟଣ ଗୌଡ଼ଙ୍କୁ ଖବର ଦେଇଥିଲେ । ନାରାୟଣ ସେଠାରେ ପହଞ୍ଚି ତାଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରି ନେଇଥିଲେ । ତା’ପରଦିନ ସମସ୍ତେ ମିଶି ଥାନାରେ କୌଣସି ଏତଲା ନ ଦେବାକୁ ମହିଳାଙ୍କୁ ଧମକାଇଥିଲେ । ତେଣୁ ବାଧ୍ୟ ହୋଇ ସେ ନିଜ ଘର ବେଲଗୁଣ୍ଠାକୁ ପଳାଇଥିଲେ ।
ଫେବ୍ରୁଆରୀ ୧ ତାରିଖରେ ବେଲଗୁଣ୍ଠାରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ ଦୀପସୁନ୍ଦର ଓ ତାଙ୍କ ମା’ ଜ୍ୟୋତ୍ସ୍ନା । ସେଠାରେ ବୁଝାସୁଝା କରି ତାଙ୍କୁ ପୁଣି ତ୍ରାହିଅଚ୍ୟୁତ ନଗରକୁ ଆଣିଥିଲେ । ସେଠାରେ ତାଙ୍କୁ ଏକ କଣ୍ଟା ବାଡ଼ିରେ ନିସ୍ତୁକ ପିଟିଥିଲେ । ମୁଣ୍ଡବାଳକୁ ଟାଣି ଛାତ ଉପରେ ଏମୁଣ୍ଡ ସେମୁଣ୍ଡ ଘୋଷାଡ଼ିଥିଲେ । ଖବର ପାଇ ତାଙ୍କ ସମ୍ପର୍କୀୟ ଭାଇ ନାରାୟଣ ଗୌଡ଼ ସେଠାରେ ପହଞ୍ଚି ପୁଲିସ୍‌ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ୍‌ ରୁମ୍‌ (୧୦୦)କୁ ଫୋନ୍‌ କରିଥିଲେ । ପିସିଆର ଭ୍ୟାନ୍‌ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚି ତାଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରି ହସ୍ପିଟାଲ୍‌ ନେଇଥିଲା । ସେ ଥାନାରେ ଏତଲା ଦେବାକୁ ଯାଇଥିଲେ । ହେଲେ ଦୀପସୁନ୍ଦର ଓ ତାଙ୍କ ପରିବାର ଲୋକ ଏତଲା ଦେଲେ ଜୀବନରେ ମାରି ଦେବୁ ବୋଲି ଧମକାଇଥିଲେ । ଏହାପରେ ପିସିଆର ପୁଲିସ ଓ ସମ୍ପର୍କୀୟ ଭାଇଙ୍କ ସହାୟତରେ ସେ ବାଲିପାଟଣା ଥାନାରେ ପହଞ୍ଚି ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ । ଦୀପସୁନ୍ଦର କେବଳ ତାଙ୍କ ସହିତ ନୁହେଁ ଜଗତସିଂହପୁର ଜିଲ୍ଲାର ଜଣେ ଯୁବତୀଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଏଭଳି ନିର୍ଯାତନା ଦେଇଥିବା ମହିଳା ଜଣକ ଜଣାଇଛନ୍ତି ।
ସ୍ମରଣଯୋଗ୍ୟ, ସାଢ଼େ ୩ ବର୍ଷ ତଳେ ୨୦୧୫ ଅଗଷ୍ଟ ମାସରେ ତ୍ରାହି ଅଚ୍ୟୁତ ଆଶ୍ରମର ଆଶ୍ରମାଧୀଶ ସୁର ବାବାଙ୍କ ଯୌନ କାରନାମା ଧରାପଡ଼ିଥିଲା । ପୂଜା ବାହାନାରେ ରାତି ଅଧରେ ମହିଳାଙ୍କୁ ଡକାଇ ବାବା ଯୌନ ଉତ୍ପୀଡ଼ନ ଦେଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଥିଲା । ପୁଲିସ ଆଶ୍ରମରେ ଚଢ଼ଉ କରି କୋଟି କୋଟି ଟଙ୍କା ଜବତ କରିବା ସହ ସୁର ବାବା, ତାଙ୍କର ଦୁଇ ପୁଅ ଏବଂ ସହଯୋଗୀମାନଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଥିଲା । ବାବାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ୬ଟି ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଥିଲା ।
ଉତ୍ତ୍ୟକ୍ତ ଲୋକେ ଆଶ୍ରମରେ ପୋଡ଼ାଜଳା କରିଥିଲେ । ଉଜୁଡ଼ି ଯାଇଥିଲା ତ୍ରାହି ଅଚ୍ୟୁତ ଆଶ୍ରମ ।
୨୭ ମାସ ପରେ ସୁର ବାବା ଜାମିନ୍‌ ପାଇ ମୁକୁଳିଥିଲେ । ବାବାଙ୍କ ପୁଅମାନେ ବି ମୁକୁଳି ଯାଇଛନ୍ତି । ଏ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କୌଣସି ଗୋଟିଏ ମାମଲାର ବିଚାର ସମ୍ପନ୍ନ ହୋଇ ନାହିଁ । ହେଲେ ଆଶ୍ରମରେ ପୂର୍ବ ଭଳି ପୂଜାର୍ଚ୍ଚନା କାରବାର ଆରମ୍ଭ ହୋଇ ଯାଇଛି ।
ତେବେ ମହିଳାଙ୍କ ଏତଲା ପଞ୍ଜୀକରଣ କରିବା ସତ୍ତେ୍ୱ ପୁଲିସ୍‌ ଏଯାଏ କିଛି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିନି । ଏନେଇ ଡିସିପି ଅନୁପ ସାହୁ କହିଛନ୍ତି, ଅଭିଯୋଗ ପରେ ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇ ତଦନ୍ତ ଚାଲିଛି । ବାଲିପାଟଣା ଥାନା ଆଇଆଇସି ଆକାଶ ରଣା କହିଛନ୍ତି, ସୁର ବାବାଙ୍କ ସମେତ ମୋଟ ୪ ଜଣଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଯୌନ ଉତ୍ପୀଡ଼ନ, ବେଆଇନ ଅଟକ ରଖିବା, ମାଡ଼ ମାରିବା ଏବଂ ଧମକ୍‌ ଦେବା ଦଫାରେ ମାମଲା ଦାୟର ହୋଇଛି । ସଂପୃକ୍ତ ମହିଳାଙ୍କ ଅଭିଯୋଗପରେ ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଥିବା ସେ ସ୍ୱୀକାର କରିଛନ୍ତି । ତଦନ୍ତକାରୀ ଅଧିକାରୀ ଅନୁସନ୍ଧାନ ଚଳାଇଛନ୍ତି, ଖୁବ୍‌ ଶୀଘ୍ର କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନିଆଯିବ ବୋଲି ଡିସିପି କହିଛନ୍ତି ।

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.