PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ନୀଳଗିରି ସହରରେ ଆତଙ୍କ ଖେଳାଉଛି କୁଳଡିହା ଦନ୍ତା
  • ||
  • ହକି ବିଶ୍ୱକପ୍‌ ଫାଇନାଲରେ ଜର୍ମାନୀ , ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ୪-୩ ଗୋଲରେ ହରାଇଲା ଜର୍ମାନୀ
  • ||
  • ଦିନ ଦ୍ୱିପ୍ରହରରେ ଘରେ କଳାକନା ବୁଲାଇଲା ଚୋର : ଲୁଟି ନେଲା ୨ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ମୂଲ୍ୟର ସୁନାଗହଣା, ନଗଦ ୧ଲକ୍ଷ ୧୦ ହଜାର ଟଙ୍କା
  • ||
  • ଗୋଟିଏ ରିପୋର୍ଟରେ ଦୋହଲି ଗଲା ଆଦାନୀଙ୍କ ସାମ୍ରାଜ୍ୟ , କୋଟିପତିଙ୍କ ତାଲିକାରୁ ଖସି ରହିଲେ ୭ମ ନମ୍ୱରରେ
  • ||

ବିମାନରେ ମଦ୍ୟପାନ କରିବାର ନୀତି ବଦଳାଇଲା ଏୟାର ଇଣ୍ଡିଆ, ଅସଦାଚରଣ ଘଟଣା ପରେ ନେଲା ବଡ ପଦକ୍ଷେପ

indianexpress

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୫/୦୧:  ନିକଟରେ ନ୍ୟୁୟର୍କ-ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ବିମାନରେ ଜଣେ ବୃଦ୍ଧ ମହିଳା ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ଉପରେ ମଦ୍ୟପ ଅବସ୍ଥାରେ ଶଙ୍କର ମିଶ୍ରା ନାମକ ଜଣେ ଯାତ୍ରୀ ପରିସ୍ରା କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଥିଲା। ଏହା ପରେ ଏୟାରଲାଇନ୍ସକୁ ବହୁ ସମାଲୋଚନାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡିଥିଲା। ଅଭିଯୁକ୍ତ ଶଙ୍କର ମିଶ୍ରା ଏବେ ନ୍ୟାୟିକ ହେପାଜତରେ ଅଛନ୍ତି। ତେଣୁ ଏୟାର ଇଣ୍ଡିଆ ନିଜର ଫ୍ଲାଇଟରେ ମଦ୍ୟପାନ ସେବା ନୀତିର ସମୀକ୍ଷା କରିଛି ଏବଂ ଉନ୍ନତି ପାଇଁ କିଛି ସଂଶୋଧନ କରିଛି।

Air India modifies in-flight alcohol service policy

ସଂଶୋଧିତ ନୀତି ଅନୁଯାୟୀ, କ୍ରୁ ସଦସ୍ୟଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଯେପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଯୋଗାଇ ଦିଆନଯାଇଛି ମଦ୍ୟପାନ କରିବାକୁ ଅନୁମତି ଦିଆଯିବନି। ଏଥିସହ, କ୍ରୁ ସଦସ୍ୟମାନେ ନିଜ ନିଜ ମଦ୍ୟପାନ କରୁଥିବା ଯାତ୍ରୀମାନଙ୍କୁ ଚିହ୍ନଟ କରିବାରେ ସଜାଗ ରହିବେ। ନୀତି ଅନୁଯାୟୀ, ‘ଆଲକୋହଲଯୁକ୍ତ ପାନୀୟଗୁଡିକ ଉପଯୁକ୍ତ ଏବଂ ନିରାପଦ ଢଙ୍ଗରେ ପରିବେଷଣ କରାଯିବା ଆବଶ୍ୟକ।ଏଥିରେ  ଅତିଥିମାନଙ୍କୁ ମଦ୍ୟପାନ ସେବନ କରିବାକୁ ମନା କରିବା ମଧ୍ୟ ଏଥିରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ।

ଏୟାର ଇଣ୍ଡିଆର ମୁଖପାତ୍ର ଏକ ବିବୃତ୍ତିରେ କହିଛନ୍ତି, ଏୟାରଲାଇନ୍ସ ଅନ୍ୟ ବିମାନ ସେବାଗୁଡିକ ଅନୁସରଣ କରୁଥିବା ଅଭ୍ୟାସଗୁଡିକର ସମୀକ୍ଷା କରିଛି। ଆମେରିକାର ନ୍ୟାସନାଲ ରେଷ୍ଟୁରାଣ୍ଟ ଆସୋସିଏସନ୍ (NRA) ର ନିର୍ଦ୍ଦେଶାବଳୀକୁ ଆଧାର କରି ବିମାନରେ ମଦ୍ୟପାନ କରିବାର ବିଦ୍ୟମାନ ନୀତି ବଦଳିଛି। ବିବୃତ୍ତିରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ଏହା ମୁଖ୍ୟତଃ ବିଦ୍ୟମାନ ଏୟାର ଇଣ୍ଡିଆ ଅଭ୍ୟାସ ସହିତ ମେଳ ଖାଉଛି, ତେବେ କିଛି ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରାଯାଇଛି।ମଦ୍ୟପାନର ସମ୍ଭାବ୍ୟ ମାମଲାଗୁଡ଼ିକୁ ଚିହ୍ନଟ ଏବଂ ପରିଚାଳନା କରିବାରେ କ୍ରୁମାନଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବାକୁ NRA ର ଟ୍ରାଫିକ୍ ଲାଇଟ୍ ସିଷ୍ଟମ୍ ଅନ୍ତର୍ଭୂକ୍ତ କରାଯାଇଛି।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର