PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମହାରାଷ୍ଟ୍ର : ସିଏମ୍ ପଦରୁ ଉଦ୍ଧବ ଠାକରେଙ୍କ ଇସ୍ତଫା ପରେ କଣ ରହିଛି ବିଜେପିର ପ୍ଲାନ୍? ଫଡନବୀସ-ସିନ୍ଦେ ମେଣ୍ଟ ସରକାର ଗଠନ ନେଇ ଜୋରଦାର ଚର୍ଚ୍ଚା
  • ||
  • ‘ଦେଶରୁ କଂଗ୍ରେସ ମୂଳପୋଛ ହୋଇଯିବା ଉଚିତ, ଖାସ୍‌ ସେହି ଦଳ ପାଇଁ ଦୁଇଦୁଇ ଥର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ହେଲେଣି ମୋଦି’: ଅସଦୁଦ୍ଦିନ ଓଓ୍ବେସୀ
  • ||
  • ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗୋବିନ୍ଦ ସାହୁକୁ ମିଳିଲା ଅନ୍ତରୀଣ ଜାମିନ
  • ||
  • ଅଗଷ୍ଟ ୬ରେ ଉପରାଷ୍ଟ୍ରପତି ନିର୍ବାଚନ, ଜୁଲାଇ ୧୭ ନାମାଙ୍କନର ଶେଷ ତାରିଖ : ଭାରତୀୟ ନିର୍ବାଚନ କମିଶନଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ବିଧିବଦ୍ଧ ଭାବେ ପ୍ରକାଶ ପାଇଲା ବିଜ୍ଞପ୍ତି
  • ||
  • ଡାବୁଗାଁ ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଯବାଗୁଡ଼ା ଗ୍ରାମରେ ପ୍ରେମୀଯୁଗଳଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା
  • ||
  • ପରକୀୟା ପ୍ରୀତି ସନ୍ଦେହ କରି ସ୍ତ୍ରୀକୁ ଟାଙ୍ଗିଆରେ ହାଣି ହତ୍ୟା କଲା ସ୍ବାମୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ପୁଣି ବଢ଼ିଲା କରୋନା ମାମଲା, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୧୬୧ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ନୟାଗଡ଼ : ଟ୍ରକ୍‌କୁ ପଛପଟୁ ପିଟିଲା କାର୍, ୮ ଆହତ
  • ||
  • କଟକ : ଭିଜିଲାନ୍ସ ପଞ୍ଝାରେ ସହକାରୀ ଯନ୍ତ୍ରୀ, ଏକକାଳୀନ ୪ଟି ସ୍ଥାନରେ ଚାଲିଛି ରେଡ୍
  • ||
  • ପାଟଣା : ଦୁଇ ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ଘରେ କଳାକନା ବୁଲାଇଦେଲେ ଲୁଟେରା, ଝିଅ ବାହାଘର ପାଇଁ ରଖିଥିଲେ ସୁନାଗହଣା
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ବିଜାପୁରରେ ମାଓ ହିଂସା, ପୋଲିସ ଇନଫର୍ମର ସନ୍ଦେହରେ ସରପଞ୍ଚଙ୍କୁ ଗଳା କାଟି ହତ୍ୟା
  • ||

ବାରଣାସୀରେ ଶିବଙ୍କ ବରଯାତ୍ରୀ ଶୋଭାଯାତ୍ରାରେ ଏୟାର ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ ଝଲକ

ବାରଣାସୀ,୫।୩: ପାକିସ୍ତାନ ଏବଂ ପାକିସ୍ତାନ ଅଧିକୃତ କଶ୍ମୀର (ପିଓକେ)ରେ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଶିବିର ଉପରେ ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନାର ଏୟାର ଷ୍ଟ୍ରାଇକ ନିର୍ବାଚନ ପ୍ରସଙ୍ଗ ହୋଇପାରେ ବୋଲି ଏବେଠାରୁ ସଙ୍କେତ ମିଳୁଛି । ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟିର ଗଡ଼ ବାରଣାସୀରେ ଏଭଳି ପ୍ରସ୍ତୁତି ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି । ସହରର ପ୍ରତି ଅଞ୍ଚଳରେ ଏୟାର ଷ୍ଟ୍ରାଇକ ପାଇଁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କୁ  ପୋଷ୍ଟର, ହୋର୍ଡିଙ୍ଗ ମାଧ୍ୟମରେ କୃତଜ୍ଞତା ଜଣାଯାଉଛି ।  ତେବେ ବାରଣାସୀର ପ୍ରସିଦ୍ଧ ମହାଶିବରାତ୍ରିରେ ମଧ୍ୟ ଏୟାର ଷ୍ଟ୍ରାଇକର ଝଲକ  ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ଶିବରାତ୍ରୀ ଅବସରରେ ସୋମବାର ଏୟାର ଷ୍ଟ୍ରାଇକର ଉପରେ ଆଧାରିତ ଶୋଭାଯାତ୍ରା   ଥିଲା ସବୁଠାରୁ ନିଆରା 

source: https://aajtak.intoday.in

ଭଗବାନ ଶିବଙ୍କ ନଗରୀରେ ମହାଶିବରାତ୍ରିରେ ବାବା ବିଶ୍ୱନାଥଙ୍କ ଦର୍ଶନ ଲାଗି ପ୍ରବଳ ଜନସମୁଦ୍ର ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା, ଯାହାକି ରାତି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚାଲଇଥିଲା।  ଏହାରି ଭିତରେ ଅପରାହ୍ନରେ ଭିନ୍ନ ଭିନ୍ନ ଅଂଚଳରେ ବରଯାତ୍ରୀ ବାହାରିଥିଲା । ଏହି ଶୋଭାଯାତ୍ରା ଗୁଡ଼ିକ ବିଳମ୍ବିତ ରାତି ଯାଏଁ ଚାଲିଥିଲା। ମହାମୃତ୍ୟୁଞ୍ଜୟ ମନ୍ଦିରରୁ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ବାହାରିଥିବା ଶିବଙ୍କ ବରଯାତ୍ରୀରେ କେବଳ ସହରର ଲୋକେ ନୁହେଁ   ବିଶ୍ୱର ବିଭିନ୍ନ ଦେଶର  ଲୋକେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ । ବରଯାତ୍ରୀରେ ବ୍ୟାଣ୍ଡ ବାଜା ସହିତ ଘୋଡ଼ା, ଓଟ, ହାତୀ ଆଦି ବି ସାମିଲ ଥିଲେ।

source: https://aajtak.intoday.in

ବରଯାତ୍ରୀରେ କାଶୀ ହିନ୍ଦୁ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ଏବଂ ମହାତ୍ମା ଗାନ୍ଧୀ କାଶୀ ବିଦ୍ୟାପୀଠର ଛାତ୍ରମାନେ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ସାମିଲ ହୋଇ ମେଢ଼ ମାଧ୍ୟମରେ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ବାର୍ତ୍ତା ଦେଇଥିଲେ ।ନିକଟରେ କରଯାଇଥିବା ଏୟାର ଷ୍ଟ୍ରାଇକ ଏବଂ ୱିଙ୍ଗ କମାଣ୍ଡର ଅଭିନନ୍ଦନଙ୍କ ବୀରତ୍ବକୁ ଲାଇଟ ଆଣ୍ଡ ସାଉଣ୍ଡ ଆଧାରିତ ମେଢରେଦେଖାଯାଇଥିଲା । ଏହି ମେଢ଼ ସହରବାସୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଉତ୍ସାହ ଆଣି ଦେଇଥିଲା । ଲୋକେ ଯୋଶର ସହ ମେରା ଭାରତ ମହାନ ସ୍ଳୋଗାନ ଦେବାରେ ଲାଗିଥିଲେ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର