PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବରଗଡ : ବିଜେପିରେ ମିଶିଲେ ବରଗଡର ପୂର୍ବତନ ସାଂସଦ ସଞ୍ଜୟ ଭୋଇ
  • ||
  • ଚୌଦ୍ୱାର : ୧୬୨ ପେଟି କଫସିରଫ ଜବତ, ୨ ଗିରଫ
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ଓଡ଼ିଶା-ଝାଡଖଣ୍ଡ ସୀମାନ୍ତରେ ପୁଲିସ ଓ ନକ୍ସଲଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଗୁଳି ବିନିମୟ, ଖସିଗଲା ମାଓ ନେତା ଅନମୋଲ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ୨୦୨୦ ରୁ ୨୦୨୨ ମଧ୍ୟରେ ଓଡ଼ିଶାରେ କୋଭିଡ୍‌ରେ ମରିଛନ୍ତି ୨୦ ହଜାରରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ଵ, ଫାଇଲିନ୍ ବାତ୍ୟାରେ ହୋଇଛି ସର୍ବାଧିକ କ୍ଷତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ୫୫୧୫ଟି ଅଛି ପଡ଼ା ଗାଁ, ୬୬୫ ଗାଁକୁ ମିଳିଛି ରାଜସ୍ଵ ମାନ୍ୟତା
  • ||

ଦେଶର ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ କଠୋର ପଦକ୍ଷେପ ନେବାକୁ ପଛାଇବୁ ନାହିଁ: ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୮ ।୧(ଏଜେନ୍ସି): ଭାରତ ଶାନ୍ତିର ଦୃଢ ସମର୍ଥକ । କିନ୍ତୁ ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ସୁରକ୍ଷାକୁ ମଜଭୁତ କରିବା ଲାଗି ଯେକୌଣସି ସିଦ୍ଧାନ୍ତ ନେବାରୁ ଏହା ପଛାଇବ ନାହିଁ । ଦିଲ୍ଲୀରେ ଏନ୍‌ସିସିର କ୍ୟାଡେଟ୍‌ମାନଙ୍କୁ ସମ୍ବୋଧନ କରି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ସୋମବାର ଏହା ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ।
ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ସେଠାରେ ଏନ୍‌ସିସି କ୍ୟାଡେଟ୍‌ମାନଙ୍କ ନିକଟରୁ ଗାର୍ଡ ଅଫ ଅନର ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ । ତା’ ପରେ ସେମାନଙ୍କୁ ସମ୍ବୋଧନ କରି କହିଥିଲେ ଯେ, ଗତ ସାଢେ ଚାରି ବର୍ଷ ହେଲା ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ସୁରକ୍ଷାକୁ ପ୍ରାଥମିକତା ଦେଇ ଅନେକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ପଦକ୍ଷେପ ନିଆଯାଇଛି । ଭାରତ ଶାନ୍ତିର ଦୃଢ ସମର୍ଥକ । କିନ୍ତୁ ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ସୁରକ୍ଷା ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଯେକୌଣସି କଠୋର ପଦକ୍ଷେପ ଉଠାଇବାକୁ ଆମେ ପଛାଇବୁ ନାହିଁ । ଆମର ସେନା ମଧ୍ୟ ସ୍ପଷ୍ଟ ଭାବେ ବାର୍ତ୍ତା ଦେଇଛି ଯେ କେହି ଆମକୁ ଅସୁବିଧାରେ ପକାଇଲେ ଆମେ ତାଙ୍କୁ ଛାଡୁନା ।
ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଆହୁରି କହିଥିଲେ ଯେ, ଭାରତ ଏବେ ବିଶ୍ୱର ଏପରି କିଛି ଦେଶ ମଧ୍ୟରେ ସାମିଲ ହୋଇଯାଇଛି ଯେଉଁମାନଙ୍କ ନିକଟରେ ଜଳ, ସ୍ଥଳ, ଓ ଆକାଶରୁ ପରମାଣୁ ଆକ୍ରମଣ କରିବା ପାଇଁ କ୍ଷମତା ରହିଛି ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର