PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଖୋର୍ଦ୍ଧା: ବାଘମାରୀ ନିକଟରେ ରାସ୍ତାକଡକୁ ଖସିଲା ଲିଙ୍ଗରାଜ ବସ୍, ୨୦ ଯାତ୍ରୀ ଆହତ
  • ||
  • ପୁରୀ: ଆଜି ମିଳିବ ଆଡ଼ପ ଅବଢ଼ା
  • ||
  • ମହିଳା ହକି ବିଶ୍ୱକପ୍‌: ଆଜି ଇଂଲଣ୍ଡକୁ ଭେଟିବ ଭାରତ
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ: ଭଦ୍ରକରେ ଦୁଇ କିନ୍ନର ଗୋଷ୍ଠୀ ମୁହାଁମୁହିଁ: ୫ ଜଣ ଗୁରୁତର, ୪ ଅଟକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ପଥରଗାଡ଼ିଆରେ ଅଦ୍ଭୂତ ବାଛୁରୀ ଜନ୍ମ, ଦେଖିବାକୁ ଲୋକଙ୍କ ଲାଗିଲା ଭିଡ଼
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ବଢ଼ିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୩୪୬ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ
  • ||

ଦେଶର ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ କଠୋର ପଦକ୍ଷେପ ନେବାକୁ ପଛାଇବୁ ନାହିଁ: ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୮ ।୧(ଏଜେନ୍ସି): ଭାରତ ଶାନ୍ତିର ଦୃଢ ସମର୍ଥକ । କିନ୍ତୁ ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ସୁରକ୍ଷାକୁ ମଜଭୁତ କରିବା ଲାଗି ଯେକୌଣସି ସିଦ୍ଧାନ୍ତ ନେବାରୁ ଏହା ପଛାଇବ ନାହିଁ । ଦିଲ୍ଲୀରେ ଏନ୍‌ସିସିର କ୍ୟାଡେଟ୍‌ମାନଙ୍କୁ ସମ୍ବୋଧନ କରି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ସୋମବାର ଏହା ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ।
ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ସେଠାରେ ଏନ୍‌ସିସି କ୍ୟାଡେଟ୍‌ମାନଙ୍କ ନିକଟରୁ ଗାର୍ଡ ଅଫ ଅନର ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ । ତା’ ପରେ ସେମାନଙ୍କୁ ସମ୍ବୋଧନ କରି କହିଥିଲେ ଯେ, ଗତ ସାଢେ ଚାରି ବର୍ଷ ହେଲା ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ସୁରକ୍ଷାକୁ ପ୍ରାଥମିକତା ଦେଇ ଅନେକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ପଦକ୍ଷେପ ନିଆଯାଇଛି । ଭାରତ ଶାନ୍ତିର ଦୃଢ ସମର୍ଥକ । କିନ୍ତୁ ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ସୁରକ୍ଷା ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଯେକୌଣସି କଠୋର ପଦକ୍ଷେପ ଉଠାଇବାକୁ ଆମେ ପଛାଇବୁ ନାହିଁ । ଆମର ସେନା ମଧ୍ୟ ସ୍ପଷ୍ଟ ଭାବେ ବାର୍ତ୍ତା ଦେଇଛି ଯେ କେହି ଆମକୁ ଅସୁବିଧାରେ ପକାଇଲେ ଆମେ ତାଙ୍କୁ ଛାଡୁନା ।
ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଆହୁରି କହିଥିଲେ ଯେ, ଭାରତ ଏବେ ବିଶ୍ୱର ଏପରି କିଛି ଦେଶ ମଧ୍ୟରେ ସାମିଲ ହୋଇଯାଇଛି ଯେଉଁମାନଙ୍କ ନିକଟରେ ଜଳ, ସ୍ଥଳ, ଓ ଆକାଶରୁ ପରମାଣୁ ଆକ୍ରମଣ କରିବା ପାଇଁ କ୍ଷମତା ରହିଛି ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର