PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା : ସିମେଣ୍ଟ ଇଟାଭାଟି ମାଲିକଙ୍କୁ ବିଭତ୍ସ ଭାବେ ହତ୍ୟା, ରକ୍ତ ଜୁଡୁବୁଡୁ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା: ବାଲିଆ ବାଣ ବିସ୍ଫୋରଣ ଅଘଟଣ: ଏସ୍‌ସିବିରେ ଆଉ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ଆହୁରି ୧୧ ଜଣଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ଗୁରୁତର
  • ||
  • କଟକ: ଡିସେମ୍ବର ୯ରୁ ମାଟ୍ରିକ୍‌ ଏସ୍‌ଏ-୧ ଖାତା ଦେଖା, ୫୬ଟି କେନ୍ଦ୍ରରେ ହେବ ମୂଲ୍ୟାୟନ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜ୍ୟରେ ଶୀତ ଲହରୀ ଅସମ୍ଭାଳ: ୧୦ ଡିଗ୍ରୀ ତଳେ ୭ ସହର, ସେମିଳିଗୁଡା ସବୁଠୁ ଥଣ୍ଡା
  • ||

ଏଥର ଗୁଜୁରାଟରେ ହେବ AAP ସରକାର, ଖୁବ୍ କମ୍ ରହିବ ବିଜୟର ବ୍ୟବଧାନ : କେଜ୍ରିଓ୍ବାଲ

ଅହମ୍ମଦାବାଦ: ଆମ୍ ଆଦମୀ ପାର୍ଟି ଆଗାମୀ ଗୁଜୁରାଟ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ବିରୋଧିଙ୍କୁ ପରାସ୍ତ କରିବାକୁ ଖୁବ୍ ଜୋରରେ ଉଦ୍ୟମ ଜାରି ରଖିଛି । ଆଉ ଏଥିପାଇଁ ଦିଲ୍ଲୀ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ତଥା ଦଳର ଜାତୀୟ ସଂଯୋଜକ ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲ କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ ରାଜ୍ୟର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଭ୍ରମଣ କରୁଛନ୍ତି । ରବିବାର ଦିନ ସେ ରାଜକୋଟରେ ଏକ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀ କରିଛନ୍ତି । ଏଥିରେ ପଞ୍ଜାବର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭାଗବତ ମାନ ମଧ୍ୟ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ । ଏହି ଅବସରରେ କେଜ୍ରିଓ୍ବାଲ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଏଥର ଗୁଜୁରାଟରେ ଆପ୍‌ର ସରକାର ନିଶ୍ଚିନ୍ତ । ମାତ୍ର ଅଳ୍ପ ବ୍ୟବଧାନରେ ଏହି ବଡ ବିଜୟ ହେବ । ତେବେ ଏଥିପାଇଁ ଆଉ ଏକ ଜୋର୍ ଝଟ୍‌କା ଦେବାର ଆବଶ୍ୟକତା ରହିଛି । ଏହାହିଁ ଗୁଜୁରାଟର ଲୋକଙ୍କୁ ମୋର ନିବେଦନ । ଯଦି ଏକ ଦୃଢ ଝଟକା ଦିଆଯାଏ ତେବେ ଏହା ଉଭୟ ପଞ୍ଜାବ ଏବଂ ଦିଲ୍ଲୀର ରେକର୍ଡ ଭାଙ୍ଗିବ ।

କେଜ୍ରିଓ୍ବାଲ କହିଛନ୍ତି, ଯେ କିଛି କଂଗ୍ରେସ ନେତା ବିଜେପିରେ ଯୋଗଦେବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲେ । ବିଜେପି ତାଙ୍କୁ କହିଛି, “ଆମେ ରାଜ୍ୟରେ କଂଗ୍ରେସକୁ ଆହୁରି ଦୁର୍ବଳ କରିବାକୁ ଚାହୁଁନାହୁଁ । ବର୍ତ୍ତମାନ ସେଠାରେ ରୁହ, ଆମେ ତୁମର ଦେଖାଶୁଣା କରିବୁ ।  ତେବେ କଂଗ୍ରେସକୁ ଭୋଟ୍ ଦେଇ ବିଜେପିକୁ ଜିତାନ୍ତୁ ନାହିଁ ବୋଲି ମଧ୍ୟ ସେ ଲୋକଙ୍କୁ କହିଛନ୍ତି । କଂଗ୍ରେସର  ଦିନ ଶେଷ ହୋଇଗଲାଣି । ଏପରିକି ସେମାନଙ୍କର ୧୦ ଟି ଆସନ ବି ଆସୁନାହିଁ । ନିର୍ବାଚନ ପରେ କଂଗ୍ରେସ ନେତାମାନେ ବିଜେପିରେ ଯୋଗଦେବେ । ସମଗ୍ର ଦେଶରେ ପ୍ରାୟ ସମାନ ସମସ୍ୟା ରହିଛି ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି । କୃଷକ, ଡାକ୍ତରଖାନା, ଶିକ୍ଷା ସବୁ ଖରାପ ଅବସ୍ଥାରେ ଅଛି । ସବୁ ସ୍ଥାନରେ କେବଳ ଦୁର୍ନୀତି ଅଛି ।

ସେହିଭଳି ପଞ୍ଜାବର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭାଗବତ ମାନ କହିଛନ୍ତି ଯେ କଂଗ୍ରେସ ନିଜେ  ଅପରେସନ ଲୋଟସରେ ପୀଡିତ । ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ, କର୍ଣ୍ଣାଟକ, ଅରୁଣାଚଳର କଂଗ୍ରେସ ସରକାର ଭାଙ୍ଗିଛି । ତଥାପି, ପଞ୍ଜାବରେ ଅପରେସନ୍ ଲୋଟସ୍ ସଫଳ ହେଉ ବୋଲି କଂଗ୍ରେସ ଚାହୁଁଛି । ଉଭୟ ବିଜେପି ଏବଂ କଂଗ୍ରେସ ମିଶ୍ରିତ ହୋଇ ରହିଛନ୍ତି । ସେମାନଙ୍କର ଏଜେଣ୍ଡା ହେଉଛି, ‘ପ୍ରଥମେ AAP କୁ ପରାସ୍ତ କର ଏବଂ ତା’ପରେ ଆମେ ନିଜ ମଧ୍ୟରେ ଦେଖିବା’ ।