ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ବିଜେଡି ଛାଡ଼ିଲେ ଦେବାଶିଷ ନାୟକ । ପୂର୍ବତନ ବରୀ-ଡେରାବିସ୍ ବିଧାୟକ
  • ||
  • ୩୪ ନୂଆ ଏନ୍‌ଏସି ଘୋଷଣାରେ ଲୋଇସିଂହା ବାଦ୍, ୧୨ ଘଣ୍ଟିଆ ବନ୍ଦ ଡାକରା
  • ||
  • ମାଲକାନଗିିରି: ଛତିଶଗଡ଼ କାଙ୍କେରରେ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର, ଯବାନଙ୍କ ଗୁଳିରେ ୩ ମାଓବାଦୀ ନିହତ
  • ||
  • ବାଲିପାଟଣା ଥାନା ଭିତରେ ଯୁବକଙ୍କୁ ଛେଚିଲେ, ୨ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ କାବୁ କଲା ପୋଲିସ
  • ||
  • ଚିଲିକା ମଝିରେ ଫସିଲା ଯାତ୍ରୀବାହୀ ଡଙ୍ଗା, ୧୦ ବାଇକ ସହ ୩୦ ଯାତ୍ରୀ ଫସିଲେ
  • ||
  • ଯୁକ୍ତ ୨ ପରୀକ୍ଷା ପଦାର୍ଥ ବିଜ୍ଞାନ ପ୍ରଶ୍ନପତ୍ରରେ ତ୍ରୁଟି: ୭୦ ମାର୍କର ପରୀକ୍ଷାରେ ୨୭ ମାର୍କର ସିଲାବସ୍‌ ବାହାର ପ୍ରଶ୍ନ
  • ||
  • ଡବ୍ଲ୍ୟୁପିଏଲ୍‌- ୨୦୨୪: ରୋମାଞ୍ଚକ ମୁକାବିଲା, ୟୁପି ୱାରିୟର୍ସଠୁ ୨ରନ୍‌ରେ ଜିତିଲା ରୟାଲ୍‌ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ
  • ||
  • ‘ଦିଲ୍ଲୀ ଚଲୋ’ ସ୍ଥଗିତ ରହିବା ପରେ ଖୋଲିଲା ଦିଲ୍ଲୀ-ହରିଆଣା ସୀମା, ଶମ୍ଭୁ ସୀମାରେ ଚାଷୀଙ୍କ କ୍ୟାଣ୍ଡେଲ୍‌ ଶୋଭାଯାତ୍ରା
  • ||
  • ବାଙ୍ଖିଡି ଛକରେ ମର୍ମନ୍ତୁଦ ଦୁର୍ଘଟଣା, ଗଛରେ ପିଟି ହୋଇ ବାଇକ୍ ଚାଳକ ମୃତ
  • ||
  • ବର୍ଷିଲା ପରେ ଖସିଲା ତାତି: ୨୭ ଯାଏ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା, ୧୦ରୁ ଅଧିକ ଜିଲ୍ଲାରେ ପାଗ କୋହଲା
  • ||
  • ଗୁଜରାଟ ଗସ୍ତରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ: ଆଜି ‘ସୁଦର୍ଶନ ସେତୁ’ ଲୋକାର୍ପଣ, ସୌରାଷ୍ଟ୍ରକୁ ଦେବେ ୫୨,୨୫୦ କୋଟିର ପ୍ରକଳ୍ପ ଭେଟି
  • ||

ଏଥର ଗୁଜୁରାଟରେ ହେବ AAP ସରକାର, ଖୁବ୍ କମ୍ ରହିବ ବିଜୟର ବ୍ୟବଧାନ : କେଜ୍ରିଓ୍ବାଲ

ଅହମ୍ମଦାବାଦ: ଆମ୍ ଆଦମୀ ପାର୍ଟି ଆଗାମୀ ଗୁଜୁରାଟ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ବିରୋଧିଙ୍କୁ ପରାସ୍ତ କରିବାକୁ ଖୁବ୍ ଜୋରରେ ଉଦ୍ୟମ ଜାରି ରଖିଛି । ଆଉ ଏଥିପାଇଁ ଦିଲ୍ଲୀ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ତଥା ଦଳର ଜାତୀୟ ସଂଯୋଜକ ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲ କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ ରାଜ୍ୟର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଭ୍ରମଣ କରୁଛନ୍ତି । ରବିବାର ଦିନ ସେ ରାଜକୋଟରେ ଏକ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀ କରିଛନ୍ତି । ଏଥିରେ ପଞ୍ଜାବର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭାଗବତ ମାନ ମଧ୍ୟ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ । ଏହି ଅବସରରେ କେଜ୍ରିଓ୍ବାଲ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଏଥର ଗୁଜୁରାଟରେ ଆପ୍‌ର ସରକାର ନିଶ୍ଚିନ୍ତ । ମାତ୍ର ଅଳ୍ପ ବ୍ୟବଧାନରେ ଏହି ବଡ ବିଜୟ ହେବ । ତେବେ ଏଥିପାଇଁ ଆଉ ଏକ ଜୋର୍ ଝଟ୍‌କା ଦେବାର ଆବଶ୍ୟକତା ରହିଛି । ଏହାହିଁ ଗୁଜୁରାଟର ଲୋକଙ୍କୁ ମୋର ନିବେଦନ । ଯଦି ଏକ ଦୃଢ ଝଟକା ଦିଆଯାଏ ତେବେ ଏହା ଉଭୟ ପଞ୍ଜାବ ଏବଂ ଦିଲ୍ଲୀର ରେକର୍ଡ ଭାଙ୍ଗିବ ।

କେଜ୍ରିଓ୍ବାଲ କହିଛନ୍ତି, ଯେ କିଛି କଂଗ୍ରେସ ନେତା ବିଜେପିରେ ଯୋଗଦେବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲେ । ବିଜେପି ତାଙ୍କୁ କହିଛି, “ଆମେ ରାଜ୍ୟରେ କଂଗ୍ରେସକୁ ଆହୁରି ଦୁର୍ବଳ କରିବାକୁ ଚାହୁଁନାହୁଁ । ବର୍ତ୍ତମାନ ସେଠାରେ ରୁହ, ଆମେ ତୁମର ଦେଖାଶୁଣା କରିବୁ ।  ତେବେ କଂଗ୍ରେସକୁ ଭୋଟ୍ ଦେଇ ବିଜେପିକୁ ଜିତାନ୍ତୁ ନାହିଁ ବୋଲି ମଧ୍ୟ ସେ ଲୋକଙ୍କୁ କହିଛନ୍ତି । କଂଗ୍ରେସର  ଦିନ ଶେଷ ହୋଇଗଲାଣି । ଏପରିକି ସେମାନଙ୍କର ୧୦ ଟି ଆସନ ବି ଆସୁନାହିଁ । ନିର୍ବାଚନ ପରେ କଂଗ୍ରେସ ନେତାମାନେ ବିଜେପିରେ ଯୋଗଦେବେ । ସମଗ୍ର ଦେଶରେ ପ୍ରାୟ ସମାନ ସମସ୍ୟା ରହିଛି ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି । କୃଷକ, ଡାକ୍ତରଖାନା, ଶିକ୍ଷା ସବୁ ଖରାପ ଅବସ୍ଥାରେ ଅଛି । ସବୁ ସ୍ଥାନରେ କେବଳ ଦୁର୍ନୀତି ଅଛି ।

ସେହିଭଳି ପଞ୍ଜାବର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭାଗବତ ମାନ କହିଛନ୍ତି ଯେ କଂଗ୍ରେସ ନିଜେ  ଅପରେସନ ଲୋଟସରେ ପୀଡିତ । ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ, କର୍ଣ୍ଣାଟକ, ଅରୁଣାଚଳର କଂଗ୍ରେସ ସରକାର ଭାଙ୍ଗିଛି । ତଥାପି, ପଞ୍ଜାବରେ ଅପରେସନ୍ ଲୋଟସ୍ ସଫଳ ହେଉ ବୋଲି କଂଗ୍ରେସ ଚାହୁଁଛି । ଉଭୟ ବିଜେପି ଏବଂ କଂଗ୍ରେସ ମିଶ୍ରିତ ହୋଇ ରହିଛନ୍ତି । ସେମାନଙ୍କର ଏଜେଣ୍ଡା ହେଉଛି, 'ପ୍ରଥମେ AAP କୁ ପରାସ୍ତ କର ଏବଂ ତା’ପରେ ଆମେ ନିଜ ମଧ୍ୟରେ ଦେଖିବା' ।

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.