ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ବିଜେଡି ଛାଡ଼ିଲେ ଦେବାଶିଷ ନାୟକ । ପୂର୍ବତନ ବରୀ-ଡେରାବିସ୍ ବିଧାୟକ
  • ||
  • ୩୪ ନୂଆ ଏନ୍‌ଏସି ଘୋଷଣାରେ ଲୋଇସିଂହା ବାଦ୍, ୧୨ ଘଣ୍ଟିଆ ବନ୍ଦ ଡାକରା
  • ||
  • ମାଲକାନଗିିରି: ଛତିଶଗଡ଼ କାଙ୍କେରରେ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର, ଯବାନଙ୍କ ଗୁଳିରେ ୩ ମାଓବାଦୀ ନିହତ
  • ||
  • ବାଲିପାଟଣା ଥାନା ଭିତରେ ଯୁବକଙ୍କୁ ଛେଚିଲେ, ୨ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ କାବୁ କଲା ପୋଲିସ
  • ||
  • ଚିଲିକା ମଝିରେ ଫସିଲା ଯାତ୍ରୀବାହୀ ଡଙ୍ଗା, ୧୦ ବାଇକ ସହ ୩୦ ଯାତ୍ରୀ ଫସିଲେ
  • ||
  • ଯୁକ୍ତ ୨ ପରୀକ୍ଷା ପଦାର୍ଥ ବିଜ୍ଞାନ ପ୍ରଶ୍ନପତ୍ରରେ ତ୍ରୁଟି: ୭୦ ମାର୍କର ପରୀକ୍ଷାରେ ୨୭ ମାର୍କର ସିଲାବସ୍‌ ବାହାର ପ୍ରଶ୍ନ
  • ||
  • ଡବ୍ଲ୍ୟୁପିଏଲ୍‌- ୨୦୨୪: ରୋମାଞ୍ଚକ ମୁକାବିଲା, ୟୁପି ୱାରିୟର୍ସଠୁ ୨ରନ୍‌ରେ ଜିତିଲା ରୟାଲ୍‌ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ
  • ||
  • ‘ଦିଲ୍ଲୀ ଚଲୋ’ ସ୍ଥଗିତ ରହିବା ପରେ ଖୋଲିଲା ଦିଲ୍ଲୀ-ହରିଆଣା ସୀମା, ଶମ୍ଭୁ ସୀମାରେ ଚାଷୀଙ୍କ କ୍ୟାଣ୍ଡେଲ୍‌ ଶୋଭାଯାତ୍ରା
  • ||
  • ବାଙ୍ଖିଡି ଛକରେ ମର୍ମନ୍ତୁଦ ଦୁର୍ଘଟଣା, ଗଛରେ ପିଟି ହୋଇ ବାଇକ୍ ଚାଳକ ମୃତ
  • ||
  • ବର୍ଷିଲା ପରେ ଖସିଲା ତାତି: ୨୭ ଯାଏ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା, ୧୦ରୁ ଅଧିକ ଜିଲ୍ଲାରେ ପାଗ କୋହଲା
  • ||
  • ଗୁଜରାଟ ଗସ୍ତରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ: ଆଜି ‘ସୁଦର୍ଶନ ସେତୁ’ ଲୋକାର୍ପଣ, ସୌରାଷ୍ଟ୍ରକୁ ଦେବେ ୫୨,୨୫୦ କୋଟିର ପ୍ରକଳ୍ପ ଭେଟି
  • ||

ସଚିନ ତେନ୍ଦୁଲକର ଓ ସାହିଦ ଅଫରିଦିଙ୍କ ରେକର୍ଡ ଭାଙ୍ଗିଲେ ନେପାଳର ଏହି ୧୬ ବର୍ଷୀୟ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍

ନୁଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୭/୧: କ୍ରିକେଟରେ ଲଗାତାର ନୂଆ-ନୂଆ ରେକର୍ଡ ହୋଇଥାଏ ଓ ଭାଙ୍ଗିଥାଏ । ନିକଟରେ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟରେ ନେପାଳର ଜଣେ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଏକ ନୂଆ ରେକର୍ଡ  କରିଛନ୍ତି ଯାହା ପୂର୍ବରୁ କେବଳ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଟିମର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ସଚିନ୍ ତେନ୍ଦୁଲକର ଓ ପାକିସ୍ତାନ କ୍ରିକେଟ ଟିମର ପୂର୍ବତନ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ଶାହିଦ ଆଫରିଦି ରଚିଥିଲେ । ଏହି କମାଲ୍ କରି ଦେଖାଇଛନ୍ତି ନେପାଳ କ୍ରିକେଟ୍ ଟିମର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ରୋହିତ ପୋଡେଲ । ରୋହିତ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟରେ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ଲଗାଇଥିବା ବିଶ୍ୱର ସବୁଠାରୁ ଯୁବ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ବନିସାରିଛନ୍ତି ।

wp:html /wp:html

ରୋହିତ ନେପାଳ ତରଫରୁ ଦୁବାଇରେ ଯୁକ୍ତ ଅରବ ଅମିରାତ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଖେଳି ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନିକିଆ ମ୍ୟାଚରେ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ କରିଛନ୍ତି । ସେ ୫୮ ବଲର ସାମ୍ନା କରି ୭ଟି ଚୌକା ସାହାଯ୍ୟରେ ୫୫ ରନ୍ କରିଛନ୍ତି । ରୋହିତ ଏହି କମାଲ କରି ଦେଖାଇଛନ୍ତି ମାତ୍ର ୧୬ ବର୍ଷ ୧୪୬ ଦିନ ବୟସରେ ଏବଂ ୱାନଡେ କ୍ରିକେଟରେ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ଲଗାଇଥିବା ବିଶ୍ୱର ସବୁଠାରୁ କମ୍ ବୟସର ଖେଳାଳୀ ପାଲଟି ସାରିଛନ୍ତି । ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଦିନିକିଆ କ୍ରିକେଟରେ ୨୩ ବର୍ଷୀୟ ଅଫରିଦି ଏହି ରେକର୍ଡ କରିଥିଲେ କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କର ଏହି ରେକର୍ଡକୁ ଭାଙ୍ଗିଛନ୍ତି ରୋହିତ । ଅଫରିଦି ୧୬ ବର୍ଷ ୨୧୭ଦିନ ବୟସରେ ଏହି ସ୍କୋର୍ କରିଥିଲେ । ଅନ୍ୟପଟେ ଟେଷ୍ଟ କ୍ରିକେଟରେ ସବୁଠାରୁ କମ୍ ବୟସରେ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ କରିଥିବା ତେନ୍ଦୁଲକରଙ୍କ ନାଁରେ ଏହି ରେକର୍ଡ ଥିଲା ଯିଏ ୧୬ ବର୍ଷ ୨୧୩ ଦିନ ବୟସରେ ପାକିସ୍ତାନ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଏହି ରେକର୍ଡ କରିଥିଲେ । ଏବେ ରୋହିତ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟରେ(ଟେଷ୍ଟ, ୱାନଡେ, ଟି୨୦) ସବୁଠାରୁ କମ୍ ବୟସରେ ଶତକ ଲଗାଇଥିବା ଖେଳାଳୀ ପାଲଟସାରିଛନ୍ତି ।

ରୋହିତ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଟ୍ୟାଲେଣ୍ଟେଡ୍ ଏବଂ ତାଙ୍କୁ ନେପାଳର ଭବିଷ୍ୟତ ତଥା ଷ୍ଟାର ଖେଳାଳୀ ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି । ୨୦୧୬ରେ ସେ ଅଣ୍ଡର-୧୯ ୱାନଡେ ମ୍ୟାଚରେ ଭାରତୀୟ ଟିମର ଯୁବ ବୋଲର କମଲେଶ୍ ନାଗରକୋଟିଙ୍କ ୫ ବଲରେ ୨୪ ରନ୍ କରି ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ରହିଥିଲେ ।

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.