PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଆସାମ ବନ୍ୟା ପୀଡିତଙ୍କ ପାଇଁ ସାହାଯ୍ୟର ହାତ ବଢାଇଲେ ଫିଲ୍ମ ନିର୍ମାତା କରନ ଜୋହର, ରିଲିଫ ପାଣ୍ଠିକୁ ଦେଲେ ୧୧ଲକ୍ଷ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକ ରାଜନ ଏକ୍କାଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ ବିଜେଡି ଟିମ୍, ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ପ୍ରାର୍ଥି ଦ୍ରୌପଦୀ ମୁର୍ମୁଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କରିବାକୁ କଲେ ନିବେଦନ
  • ||
  • କଟକ : ପ୍ରକାଶ ପାଇଲା ମାଟ୍ରିକ ପରୀକ୍ଷା ଫଳ, ଚଳିତ ବର୍ଷ ପାସ ହାର ୯୦.୫୫
  • ||
  • ନିଶ୍ଚିନ୍ତକୋଇଲି : କଟକ ଜିଲ୍ଲା ନିଶ୍ଚିନ୍ତକୋଇଲି ଥାନା ସୁକରପଡା ଗାଁରେ ପାରିବାରିକ କଳହରୁ ମା’କୁ ହତ୍ୟା କରିଛି ପୁଅ
  • ||
  • ଆନନ୍ଦପୁର : ଶାଳବଣୀ ଛକ ନିକଟରେ ଟାୟାର ଫାଟିଯିବାରୁ ପୋଲିସ ହାବୁଡରେ ଧରାପଡିଲା ବେଆଇନ ଗୋ-ଚାଲାଣ ଟ୍ରକ, ଜବତ କଲା ଆନନ୍ଦପୁର ପୋଲିସ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଅଭିନେତ୍ରୀ ରଶ୍ମିରେଖାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣା, ପ୍ରେମିକ ସନ୍ତୋଷ ପାତ୍ର ରାଉରକେଲା ବାସନ୍ତୀକଲୋନୀରେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ରାଉରକେଲାରେ ୩୧୧ କୋଟିର GST ଠକେଇ, ବନ୍ଧାହେଲେ ୫ ବ୍ୟବସାୟୀ
  • ||
  • ରାୟଗଡ଼ା : ଚାନ୍ଦିଲି ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ୩୨୬ ନମ୍ବର ଜାତୀୟ ରାଜପଥର ହାତୀଖମ୍ବ ଗାଁ ନିକଟରେ ଏକ ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବସ୍ ଓଲଟି ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ୩୦ ଆହତ
  • ||

ଚୋର ନିଜେ ଆସି ଫେରାଇଲା ଭଗବାନଙ୍କ ମୂର୍ତ୍ତି, କହିଲା ଚୋରି କରିବା ପରେ ଭୟାନକ ସ୍ୱପ୍ନ ଆସିଲା

source:zeenews.india.com

ଅଯୋଧ୍ୟା ୧/୬: ଅଯୋଧ୍ଯାରେ ଚୋରୀ ହୋଇଥିବା ବହୁମୂଲ୍ୟ ଅଷ୍ଟଧାତୁରେ ନିର୍ମିତ ଶ୍ରୀ ରାମଙ୍କ ମୂର୍ତ୍ତି ମିଳିଯାଇଛି । ତେବେ ସବୁଠାରୁ ମଜାକଥା ହେଉଛି ଯେ ମୂର୍ତ୍ତି ଚୋରି କରିଥିବା ଚୋର ନିଜେ ମୂର୍ତ୍ତି ଫେରାଇବା ପାଇଁ ଆସିଛି । ଚୋର ଏକଥା ମଧ୍ଯ କହିଛି ଯେ ଯେବେଠୁ ସେ ମୂର୍ତ୍ତି ଚୋରି କରିଛି ସେବେଠୁ ତା ସହିତ ସବୁ ଅଜବ ଘଟଣା ଘଟୁଛି । ତାକୁ ଭୟାନକ ସ୍ୱପ୍ନ ମଧ୍ୟ ଆସୁଛି । ସେ ମୂର୍ତ୍ତିକୁ ଅଧିକ ଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ନିଜ ପାଖରେ ରଖିପାରିଲାନି ଏବଂ ଶେଷରେ ନିଜେ ୟୁଗଳ ମାଧୁରୀ କୁଞ୍ଜ ମନ୍ଦିରର ପୂଜାରୀଙ୍କ ଭଗବାନଙ୍କ ମୂର୍ତ୍ତି ଫେରାଇଦେଇଛି । ମୂର୍ତ୍ତି ଫେରାଇବା ପରେ ତା ଶରୀରରେ ହେଉଥିବା ଯନ୍ତ୍ରଣା ଠିକ୍ ହୋଇଯାଇଛି । ତେବେ ମୂର୍ତ୍ତି ଫେରାଇବା ପରେ ତାକୁ ପୋଲିସ ଗିରଫ କରିନେଇଛି ।

ଭଗବାନ ରାମଙ୍କ ନଗରୀ ଅଯୋଧ୍ଯାରେ ୨୭ ମେ ଦ୍ୱିପ୍ରହରରେ ରାମଙ୍କ ପ୍ରାଚୀନ ଅଷ୍ଟଧାତୁ ମୂର୍ତ୍ତି ଚୋରି ହୋଇଯାଇଥିଲା । ରାମଙ୍କ ଜନ୍ମଭୂମିର ନିକଟସ୍ ସବୁଠାରୁ ସୁରକ୍ଷିତ ସ୍ଥାନରୁ ଯୁଗଳ ମାଧୁରୀ କୁଞ୍ଜ ମନ୍ଦିରରୁ ଭଗବାନଙ୍କ ମୂର୍ତ୍ତି ଚୋରି ଘଟଣା ପୋଲିସ ପାଇଁ ଚାଲେଞ୍ଜପୂର୍ଣ୍ଣ ଥିଲା । ଏସଏସପି ଯୋଗେନ୍ଦ୍ର କୁମାର ଅନେକ ଟିମ୍ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରି ସମ୍ଭାବିତ ସ୍ଥାନରେ ଖୋଜାଖୋଜି ଆରମ୍ଭ କରିଦେଲେ । ତେବେ ଏହି ସମୟରେ ଜଣେ ଯୁବକ ମନ୍ଦିର ଆସି ଚୋରି ହୋଇଥିବା ମୂର୍ତ୍ତିକୁ ପୂଜାରୀକୁ ହସ୍ତାନ୍ତର କରିଦେଲା । ମୂର୍ତ୍ତି ମିଳିଯିବାରୁ ମନ୍ଦିରରେ ଆନନ୍ଦର ଲହରୀ ଖେଳିଗଲା । କିନ୍ତୁ ଚୋର ଯେଉଁ କାହାଣୀ କହିଲା ତାହା ଅତ୍ଯନ୍ତ ରୋଚକ ଥିଲା ।

ଗୋଣ୍ଡା ଜିଲ୍ଲାରେ ରହୁଥିବା ମୂର୍ତ୍ତି ଚୋର ଅଜୟ ଶୁକ୍ଲା କହିବାନୁସାରେ ଯେତେବେଳେ ସେ ରାମ ମୂର୍ତ୍ତି ଚୋରି କଲା ସେତେବେଳେ ତା ସହିତ ସବୁ ଅଜବ ଜିନିଷ ଘଟିଲା । ମୂର୍ତ୍ତି ଚୋରି ହେବା ପରେ ଅଜୟ ଶରୀରରେ ଯନ୍ତ୍ରଣା ଅନୁଭବ କଲା । ତାକୁ ଭୟାନକ ସ୍ୱପ୍ନ ଆସିଲା । ସେ ମୂର୍ତ୍ତିକୁ ୫ ଦିନ ବି ନିଜ ପାଖରେ ରଖିପାରିଲା ନାହିଁ ଏବଂ ଫେରାଇବା ପାଇଁ ଚାଲି ଆସିଲା ।