PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମାଲକାନଗିରି : ସୁକ୍ଷାବାହିନୀ ଏବଂ ନକ୍ସଲଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଗୁଳି ବିନିମୟ, ୪ ହାର୍ଡକୋର ମାଓବାଦୀ ନିହତ
  • ||
  • ସମ୍ଵଲପୁର : ମୌର୍ଯ୍ୟ ରେସିଡେନ୍ସରୁ ଚୋରି ଅଭିଯୋଗ, ସିସିଟିଭି ତାଡ଼ି ନେଇଗଲେ ଲୁଟେରା
  • ||
  • ଭୁବନ : ଚୋରା କୋଇଲା ବୋଝେଇ ୪୦୭ ଜବତ, ଡ୍ରାଇଭର୍ ଓ ହେଲପର ଗିରଫ
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର : କେନ୍ଦୁଝର ରାଜ ଉଆସରୁ ୨ଟି ବିରାଟକାୟ ଅଜଗର ସାପ ଉଦ୍ଧାର
  • ||

୨ରୁ ଅଧିକ ସନ୍ତାନ ଥିବା ନାଗରିକଙ୍କୁ ସରକାରୀ ଚାକିରୀ ମିଳିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ: ବାବା ରାମଦେବ

source:www.dnaindia.com

ଅଲ୍ଲୀଗଡ ୨୪/୧ : ଯେଉଁମାନଙ୍କର ଦୁଇରୁ ଅଧିକ ପିଲା ଅଛନ୍ତି ସେମାନଙ୍କୁ ଭୋଟ୍ ଦେବାର ଅଧିକାର ଦିଆଯିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ ବୋଲି କହିଲେ ଯୋଗଗୁରୁ ବାବା ରାମଦେବ । ଏହା ସହିତ ସେ ଏହା ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେମାନଙ୍କୁ ସରକାରୀ ଚାକିରୀ ମଧ୍ୟ ମିଳିବା ଅନୁଚିତ୍ । ଏହି ନିୟମ ଉଭୟ ହିନ୍ଦୁ ଓ ମୁସଲିମଙ୍କ ପାଇଁ ଲାଗୁ ହେବା ଉଚିତ୍ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି ।

ବୁଧବାର ଅଲ୍ଲୀଗଡରେ ଆୟୋଜିତ ଏକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ରାମଦେବ କହିଥିଲେ ଏହି ସମୟରେ ରାଜନୀତିରେ ବହୁତ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆସିଛି । ପୂର୍ବ ଅପେକ୍ଷା ରାଜନୀତି ବହୁତ ବଦଳିଯାଇଥିବାରୁ ସେ ରାଜନୀତିରୁ ଦୁରରେ ରୁହନ୍ତି ବୋଲି କହିଥିଲେ। ରାଜନୀତିରେ ସମସ୍ତେ ପରସ୍ପର ଉପରେ ଦୋଷ ଲଦାଲଦି ହେଉଛନ୍ତି । ତେବେ ଏହି ସମୟରେ ସେ ଦେଶରେ ବଢୁଥିବା ଜନସଂଖ୍ୟା ଉପରେ ମଧ୍ୟ ଟିପ୍ପଣୀ ଦେଇଥିଲେ । ବାବା ରାମଦେବ କହିଥିଲେ ଯେ ଯେଉଁମାନଙ୍କର ଦୁଇରୁ ଅଧିକ ସନ୍ତାନ ଅଛନ୍ତି ସେମାନଙ୍କୁ ଭୋଟ୍ ଦେବାର ଅଧିକାର ଏବଂ ସରକାରୀ ଚାକିରୀ ଦିଆଯିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ । ସେ କହିଥିଲେ ଯେ ଦେଶରେ ବଢୁଥିବା ଜନସଂଖ୍ୟାକୁ ରୋକିବା ପାଇଁ ଏହା ହେଉଛି ଏକମାତ୍ର ଉପାୟ ।