PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ନୀଳଗିରି ସହରରେ ଆତଙ୍କ ଖେଳାଉଛି କୁଳଡିହା ଦନ୍ତା
  • ||
  • ହକି ବିଶ୍ୱକପ୍‌ ଫାଇନାଲରେ ଜର୍ମାନୀ , ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ୪-୩ ଗୋଲରେ ହରାଇଲା ଜର୍ମାନୀ
  • ||
  • ଦିନ ଦ୍ୱିପ୍ରହରରେ ଘରେ କଳାକନା ବୁଲାଇଲା ଚୋର : ଲୁଟି ନେଲା ୨ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ମୂଲ୍ୟର ସୁନାଗହଣା, ନଗଦ ୧ଲକ୍ଷ ୧୦ ହଜାର ଟଙ୍କା
  • ||
  • ଗୋଟିଏ ରିପୋର୍ଟରେ ଦୋହଲି ଗଲା ଆଦାନୀଙ୍କ ସାମ୍ରାଜ୍ୟ , କୋଟିପତିଙ୍କ ତାଲିକାରୁ ଖସି ରହିଲେ ୭ମ ନମ୍ୱରରେ
  • ||

ବାଗେଶ୍ୱର ଧାମର ଧିରେନ୍ଦ୍ର ଶାସ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ନାଗପୁର ପୋଲିସର କ୍ଲିନ୍‌ ଚିଟ୍, ଅନ୍ଧବିଶ୍ୱାସ ସୃଷ୍ଟି କରିବା ନେଇ ମିଳିଲାନି କୌଣସି ପ୍ରମାଣ

ନାଗପୁର,୨୫।୧: ବାଗେଶ୍ୱର ଧାମ ମହାରାଜ ନାମରେ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଧିରେନ୍ଦ୍ର ଶାସ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ନାଗପୁର ପୋଲିସ ଏକ କ୍ଲିନ୍‌ ଚିଟ୍ ପ୍ରଦାନ କରିଛି। ପୋଲିସର ସୂଚନାନୁସାରେ, ଅନ୍ଧବିଶ୍ୱାସ ବିସ୍ତାର ପାଇଁ ଧିରେନ୍ଦ୍ର ଶାସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ କୌଣସି ପ୍ରମାଣ ମିଳି ନଥିଲା। ନାଗପୁର ପୋଲିସ କହିଛି ଯେ ଧିରେନ୍ଦ୍ର ଶାସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ସହ ଜଡିତ ଭିଡିଓରେ ତାଙ୍କୁ ଅନ୍ଧବିଶ୍ୱାସ ବିସ୍ତାର କରୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳି ନାହିଁ। ଏହି ସୂଚନା ଦେବାବେଳେ ନାଗପୁର ପୋଲିସ କମିଶନର ଅମିତେଶ କୁମାର ଏହା ମଧ୍ୟ ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି ଯେ ପୋଲିସ କେବଳ ନାଗପୁର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମର ଭିଡିଓ ଯାଞ୍ଚ କରିଛି।

ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ଯେ, ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ଅନ୍ଧଶ୍ରଦ୍ଧି ନିର୍ମୁଲାନ ସମିତି ସହିତ ଜଡିତ ଶ୍ୟାମ ମାନବଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ ଉପରେ ନାଗପୁର ପୋଲିସ ବାବା ଧିରେନ୍ଦ୍ର ଶାସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମର ଭିଡିଓ ଯାଞ୍ଚ କରିଥିଲା। ଗତ ସପ୍ତାହରେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ନାଗପୁରରେ ଧିରେନ୍ଦ୍ର ଶାସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ରାମ କଥା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଆୟୋଜିତ ହୋଇଥିଲା। ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶ ନିର୍ମଲାନ ସମିତିର ଶ୍ୟାମ ମାନବ ତାଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଦିବ୍ୟା ଦରବାରକୁ ବିରୋଧ କରିଥିଲେ ଏବଂ ଧୀରନ୍ଦ୍ର ଶାସ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଅନ୍ଧବିଶ୍ୱାସ ଏବଂ ଯାଦୁକରୀ ପ୍ରଚାର କରୁଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରି ପୋଲିସ ନିକଟରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ।

ଧୀରେନ୍ଦ୍ର ଶାସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଉପରେ ଶ୍ୟାମ୍‌ ମାନବ ଜନସାଧାରଣଙ୍କୁ ଧୋକ୍କା ଦେବା ଓ ତାଙ୍କୁ ଠକିବାର ଅଭିଯୋଗ କରି କହିଛନ୍ତି, ଧୀରେନ୍ଦ୍ର ଶାସ୍ତ୍ରୀ ‘ଦିବ୍ୟ ଦରବାର’ର ଆଢୁଆଳରେ ‘ଯାଦୁ-ଟୋନା’ କୁ ପ୍ରୋତ୍ସାହନ ଦେଉଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି, ‘ଧୀରେନ୍ଦ୍ର ଶାସ୍ତ୍ରୀ ଯିଏକି ଦିବ୍ୟ ଦରକାର ନାମରେ ସଭା କରନ୍ତି, ସେ ଦୁଇଟି ଆଇନର ଉଲଂଘନ କରିଛନ୍ତି। ପ୍ରଥମଟି ହେଲା ୨୦୧୩ ରେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ଯାଦୁ-ଟୋନା ବିରୋଧୀ ଆଇନ୍ ଓ ଦ୍ବିତୀୟଟି ହେଉଛି-୧୯୫୪ ଡ୍ରଗ୍ସ ଆଣ୍ଡ ରିମେଡିଜ୍ ଆକ୍ଟ।’ ଏହା ସହିତ ସେ ଧୀରେନ୍ଦ୍ର ଶାସ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ ଦେଇଥିଲେ, ଯଦି ତାଙ୍କ ଆଗରେ ଚମତ୍କାର କରି ଦେଖାନ୍ତି ତେବେ ଅର୍ଦ୍ଧ ଶ୍ରଦ୍ଧା ନିର୍ମୁଳନ କମିଟି ତାଙ୍କୁ ୩୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଦେବ। ତେବେ ଧୀରେନ୍ଦ୍ର ଶାସ୍ତ୍ରୀ ଏହି ଅଭିଯୋଗର ଜବାବ୍ ଦେଇ କହିଛନ୍ତି, ସେ କୌଣସି ଅନ୍ଧ ବିଶ୍ବାସ ସୃଷ୍ଟି କରୁ ନାହାନ୍ତି, କିମ୍ବା କାହାର ସମସ୍ୟା ଦୂର କରନ୍ତି।