PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପାଟଣା : କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲ୍ଲା ପାଟଣା ଥାନା ଗଣ୍ଡବେଡ଼ା ଗାଁରେ ଶ୍ୱଶୁର ଘର ପଛପଟୁ ଜ୍ୱାଇଁର ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ବସ୍ତା : ବାଲେଶ୍ଵର ଜିଲ୍ଲା ବସ୍ତା-ଅମର୍ଦା ରୋଡ ରେଳ ଷ୍ଟେସନ ମଧ୍ୟବର୍ତ୍ତୀ ବ୍ରାହ୍ମଣଦା ଗ୍ରାମ ନିକଟ ରେଳ ଧାରଣା ପାର୍ଶ୍ଵରୁ ଅଜଣା ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଆଠମଲ୍ଲିକ : ଅନୁଗୁଳ ଜିଲ୍ଲା ଆଠମଲ୍ଲିକ ବ୍ଲକ ହଣ୍ଡପା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ରଘୁନାଥପୁର ଗାଁ ପଡ଼ିଆରେ କ୍ରିକେଟ ଖେଳିବା ବେଳେ ପଡ଼ିଲା ଚଡ଼କ, ଜଣେ ମୃତ ଅନ୍ୟ ଜଣେ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ଢେଙ୍କାନାଳ ସଦର ଥାନା ଭାପୁର ଫାଣ୍ଡି ଗଙ୍ଗାଧର ପ୍ରସାଦ ଗାଁ ପଶ୍ଚିମେଶ୍ୱର ମନ୍ଦିର ନିକଟରେ ପିକଅପ୍ ଭ୍ୟାନ ଓ ଟ୍ରକ୍ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା, ଡ୍ରାଇଭର୍ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଦୁଇ ଆଇଏଏସ୍‌ଙ୍କୁ ହକି ବିଶ୍ୱକପ୍‌ ପରିଚାଳନା ଦାୟିତ୍ୱ, ରାଉରକେଲା ପାଇଁ ଭୂପେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ପୁନିଆ, ଭୁବନେଶ୍ଵରରେ ରଘୁ ଜି
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ଧୁମ୍‌ଧାମ୍‌ରେ ପାଳିତ ହେଲା ବଲାଙ୍ଗୀରର ବଏଲ ଯାତ୍ରା, ସମାଜର ମଙ୍ଗଳ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଦେବୀଙ୍କ ଆରାଧନା କଲେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ
  • ||
  • ମୁନିଗୁଡ଼ା : ରାୟଗଡ଼ା ଜିଲ୍ଲା ଅମ୍ବାଦଳା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ କାମାରି ଗାଁ ନିକଟ ଜଙ୍ଗଲରୁ ଝୁଲନ୍ତା ଅବସ୍ଥାରେ ନିଖୋଜ ମହିଳାଙ୍କ ଗଳିତ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଉପକୂଳରେ ନବମୀ ଓ ଦଶମୀରେ ବର୍ଷିବ ବୋଲି ଆକଳନ କରିଛନ୍ତି ପାଣିପାଗ ବିଶେଷଜ୍ଞ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଆଜି ପୀଠରେ ଦଶମୀ ; ମଣ୍ଡପରେ ମହାନବମୀ, ଚଣ୍ଡୀପାଠରେ କମ୍ପୁଛି ପୂଜା ମଣ୍ଡପ
  • ||
  • କୋଣାର୍କ : ଲଘୁଚାପ ପ୍ରଭାବରେ ସୋମବାର ରାତିରୁ କୋଣାର୍କରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ହୋଇ ସୂର୍ଯ୍ୟମନ୍ଦିରରେ ଜମିଲା ପାଣି, ପର୍ଯ୍ୟଟକ ନିରାଶ
  • ||

ଦେବାଳିଆ ହେଲେ ବିଜୟ ମାଲ୍ୟା; କହିଲେ- ସ୍ତ୍ରୀ ଓ ପିଲାଙ୍କ ରୋଜଗାର ଓ ଧାର କରଜରେ କଟୁଛି ଜୀବନ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୪।୪: ମଦ ସମ୍ରାଟ ବିଜୟ ମାଲ୍ୟା ନିଜର ବ୍ୟାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟ ଉପରେ ଭାରତୀୟ ବ୍ୟାଙ୍କର କର ରୋକିବା ପାଇଁ ନିଜ ସୈାଖିନ ଜୀବନକୁ ନ​‌ଷ୍ଟ କରିଦେଲେ। ଯିଏ ମୈାଜ୍ ମଜଲିସ ତଥା ଏକ ଆରାମ ଜୀବନ ବଂଚୁଥିଲା ସିଏ ଏବେ ଦେବାଳିଆ ହୋଇସାରିଛି। ଆଉ ବଂଚିବା ପାଇଁ ନିଜ ସ୍ତ୍ରୀ, ପିଲା, ପରିଚିତ ବ୍ୟବସାୟଙ୍କ ଉପରେ ନିର୍ଭର ହେଉଛି । ଏହି କଥା ଆମେ କହୁନୁ ବିଜୟ ମାଲ୍ୟା ନିଜେ ବ୍ରିଟେନ ଅଦାଳତରେ କହିଛନ୍ତି।

ମନେପକାନ୍ତୁ ଇଏ ସେହି ବିଜୟ ମାଲ୍ୟା ଯିଏ ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୬ରେ ଟ୍ବିଟରେ କହିଥିଲେ, ଏୟାରଓ୍ବେକୁ ବଂଚାଇ ରଖିବାକୁ ବ୍ୟାଙ୍କ୍ ମୋ ଟଙ୍କା କାହିଁକି ନେଇ ଯାଉନ। ଏଠାରେ ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ୍ୟ, ତା ପୂର୍ବରୁ ଥରେ ମାଲ୍ୟା କହିଥିଲେ କି ସେ ତାଙ୍କ କର୍ମଚାରୀମାନଙ୍କର ଦୀର୍ଘ ଦିନର ଦରମା ଦେବାକୁ ଚାହାନ୍ତି ବୋଲି କହିଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ମାଲ୍ୟାଙ୍କ ଏବେର ସ୍ଥିତିକୁ ଦେଖି​‌ଲେ ବଡ଼ ଆଶ୍ଚଯ୍ୟ ଲାଗୁଛି।

ଲଣ୍ଡନ ଉଚ୍ଚ ନ୍ୟାୟାଳୟକୁ ମାଲ୍ୟା କହିଛନ୍ତି, ତାଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ପିଙ୍କି ଲାଲଓ୍ବାନୀ ବାର୍ଷିକ ୧.୩୫ କୋଟି ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର କରୁଛନ୍ତି। ମାଲ୍ୟା ନିଜେ ସ୍ବିକାର କରିଛନ୍ତି କି ତାଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ଓ ପିଲାମାନେ ମାଲ୍ୟାଙ୍କ ଭରଣ ପୋଷଣ କରୁଛନ୍ତି।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର