PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଏଟିଏମରେ ଟଙ୍କା ଭରିବା ନେଇ ଗାଡିରେ ଯାଉଥିବା ବେଳେ ୫୭ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଧରି ଡ୍ରାଇଭର ଫେରାର
  • ||
  • ମୃତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ନାଁରେ ଜମି ବିକ୍ରି ଘଟଣାରେ ତହସିଲଦାର ଓ ଅତିରିକ୍ତ ତହସିଲଦାର ନିଲମ୍ବିତ
  • ||
  • କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ମଣ୍ଡଳରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଲେ ମୁକ୍ତାର ଆବ୍ବାସ ନକଭି
  • ||
  • ଯାତ୍ରା ଅଭିନେତା ଦୈତାରୀ ପଣ୍ଡାଙ୍କ ନାଁରେ ରାଜଧାନୀ ମିଡ଼ିଆ ହାଉସ୍ ସିଇଓ ଥାନାରେ କଲେ ଅଭିଯୋଗ , ଯାତ୍ରା ରାଜିନାମା ଅଗ୍ରୀମ ଟଙ୍କା ଫେରସ୍ତ ନକରିବାରୁ ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲ୍ଲା ଔପଦା ଥାନାରେ ରୁଜୁ ହୋଇଛି ମାମଲା, ପାର୍ବତୀ ଗଣନାଟ୍ୟ ଠାରୁ ୧୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ନେଇଥିଲେ ଅଗ୍ରୀମ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଆସାମ ବନ୍ୟା ପୀଡିତଙ୍କ ପାଇଁ ସାହାଯ୍ୟର ହାତ ବଢାଇଲେ ଫିଲ୍ମ ନିର୍ମାତା କରନ ଜୋହର, ରିଲିଫ ପାଣ୍ଠିକୁ ଦେଲେ ୧୧ଲକ୍ଷ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକ ରାଜନ ଏକ୍କାଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ ବିଜେଡି ଟିମ୍, ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ପ୍ରାର୍ଥି ଦ୍ରୌପଦୀ ମୁର୍ମୁଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କରିବାକୁ କଲେ ନିବେଦନ
  • ||
  • କଟକ : ପ୍ରକାଶ ପାଇଲା ମାଟ୍ରିକ ପରୀକ୍ଷା ଫଳ, ଚଳିତ ବର୍ଷ ପାସ ହାର ୯୦.୫୫
  • ||
  • ନିଶ୍ଚିନ୍ତକୋଇଲି : କଟକ ଜିଲ୍ଲା ନିଶ୍ଚିନ୍ତକୋଇଲି ଥାନା ସୁକରପଡା ଗାଁରେ ପାରିବାରିକ କଳହରୁ ମା’କୁ ହତ୍ୟା କରିଛି ପୁଅ
  • ||
  • ଆନନ୍ଦପୁର : ଶାଳବଣୀ ଛକ ନିକଟରେ ଟାୟାର ଫାଟିଯିବାରୁ ପୋଲିସ ହାବୁଡରେ ଧରାପଡିଲା ବେଆଇନ ଗୋ-ଚାଲାଣ ଟ୍ରକ, ଜବତ କଲା ଆନନ୍ଦପୁର ପୋଲିସ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଅଭିନେତ୍ରୀ ରଶ୍ମିରେଖାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣା, ପ୍ରେମିକ ସନ୍ତୋଷ ପାତ୍ର ରାଉରକେଲା ବାସନ୍ତୀକଲୋନୀରେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ରାଉରକେଲାରେ ୩୧୧ କୋଟିର GST ଠକେଇ, ବନ୍ଧାହେଲେ ୫ ବ୍ୟବସାୟୀ
  • ||
  • ରାୟଗଡ଼ା : ଚାନ୍ଦିଲି ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ୩୨୬ ନମ୍ବର ଜାତୀୟ ରାଜପଥର ହାତୀଖମ୍ବ ଗାଁ ନିକଟରେ ଏକ ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବସ୍ ଓଲଟି ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ୩୦ ଆହତ
  • ||

ଘରର କେଉଁ ଦିଗରୁ ଶୁଭ ଓ ଅଶୁଭ ଫଳ ମିଳେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା

ଭୁବନେଶ୍ବର,୩୧/୧: ଘରର ପ୍ରତ୍ୟେକ ସାମଗ୍ରୀକୁ ସଠିକ ସ୍ଥାନରେ ରଖିବା ପୂର୍ବରୁ କେଉଁ ସ୍ଥାନ ଶୁଭ ଏବଂ କେଉଁ ସ୍ଥାନ ଅଶୁଭ ତାହା ଜାଣିବା ନିହାତି ଦରକାର। ଅଶୁଭ ସ୍ଥାନରେ ଯେକୋୖଣସି ସାମଗ୍ରୀ ରଖିଲେ ତାହା ଘର ପାଇଁ ବିପଦ ଅର୍ଥାତ ନକରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ଆଣିଥାଏ। ବାସ୍ତୁ ଅନୁସାରେ କିଛି ନିୟମ ରହିଛି, ଯାହାକୁ ପାଳନ କରିବା ଦ୍ବାରା ଘରର ପବିତ୍ରତା ବଜାୟ ରହେ। ଏମିତି କିଛି ନିୟମ ଅଛି ଯାହ ଆମ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଜାଣି ରଖିବା ଉଚିତ।

୧. ଘରର ମୁଖ୍ୟ ଦ୍ବାର ପୂର୍ବ କିମ୍ବା ଉତ୍ତର ଦିଗରେ ରହିଲେ ଭଲ। ଯଦି ଏମିତି ନ ଥାଏ ତେବେ ଘର ସମ୍ମୁଖରେ ଏକ ସ୍ବସ୍ତିକ କିମ୍ବା ଶ୍ରୀ ଗଣେଶଙ୍କ ଫଟୋ ଚିହ୍ନ ଲଗାନ୍ତୁ।

୨. ଘରର ମୁଖ୍ୟ ଦ୍ବାରରେ ତୁଳସୀ ଗଛ ଲଗାଇବା ଉଚିତ। ସକାଳୁ ସକାଳୁ ତୁଳସୀ ଗଛ ମୂଳରେ ଜଳ ଅର୍ପଣ କରିବା ଭଲ। ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଗଛ ମୂଳରେ ଦୀପ ଜଳାଇବା ଭଲ। ପୂର୍ବ କିମ୍ବା ଉତ୍ତର ଦିଗରେ ତୁଳସୀ ଗଛ ଲଗାଇଲେ ଘରକୁ ସକରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ଆସିଥାଏ।

୩. ଘରର କବାଟ ଏବଂ ଝରକା ସଂଖ୍ୟା ତଥା ୨,୪,୬,୮ ଏବଂ ୧୦ରେ ରହିଲେ ଶୁଭ।  କବାଟ ଓ ଝରକାର ମୁହଁ ଭିତର ପଟୁ ଖୋଲିଲେ ଶୁଭ ଫଳ ମିଳିଥାଏ।

୪. ଧନ ବଢ଼ାଇବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲେ ଆଲମିରା ତଥା ବାକ୍ସର ମୁହଁ ଉତ୍ତର କିମ୍ବା ପୂର୍ବ ଦିଗରେ ରଖିବା ଦରକାର।
୫.ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟରେ ଘରକୁ ଅନ୍ଧାର ରଖନ୍ତୁ ନାହିଁ।

୬. ଘର ଭିତରେ ବୁଢ଼ିଆଣୀ ବସା ବାନ୍ଧିବା ଭଲ ନୁହେଁ। ଏହା ରହିଲେ ଘର ଅଶାନ୍ତି ରହେ।